בדיקות דם

בדיקות דם

בת 37 תוצאות בדיקות מעבדה לאחר 3 חודשים של נטילת ברזל- פריטין 9 ברזל 36 המוגלובין 12.2 כדוריות לבנות 7.8 כדוריות אדומות 4.9 מדוע הפריטין כה נמוך מה עלי ליעשות?

חסר ברזל

בנשים הברזל נמוך בשל הוסתות. האם את סובלת מוסת קשה עם דימום ממושך ומסיבי? איזה סוג של ברזל את נוטלת והאם את נוטלת אותו באופן קבוע? אני ממליצה לך לקחת ברזל יחד עם ויטמין C שגורם לסיגה טובה יותר של הברזל.

חוסר ברזל

תודה רבה על התשובה.אני נוטלת 3 חודשים ברציפות ברזל עדין של קופח..הדמום של הוסת הוא מוגבר ונמשך כשבוע ימים אולי גם עקב מיומה שיש לי.באמת בעבר הדמם לא היה כה רב ולנמשך עד 5 ימים.רק לאחרונה מזה מס חודשים לדעתי הדמם התארך ונהיה רב יותר. האם את חושבת שיש קשר בין הדמם המיומה וחוסר הבזרל?האם יש ברזל שמשולב כבר עם ויטמין סי או שכל אחד מהם בנפרד?האם ברזל רגיל עדיף על ברזל עדין? תודה שוב

המשך

ככל הנראה חסר הברזל הוא על רקע הדימום והמיומה. אני ממליצה לך להבדק ע"י גניקולוג ולהתייעץ עמו. לגבי ברזל, למיטב ידיעתי אין תכשיר משולב של ברזל וויטמין סי. רצוי ליטול אותם יחד (כדור או מיץ תפוזים למשל) כיוון ש ויטמין C ידוע כמגביר את הזמינות והספיגה של ברזל ותוספת של ויטמין C נמצאה מסייעת לספיגה של ברזל. לגהי סוג הברזל - ברזל עדין גורם פחות לתופעות לוואי כגון כאבי בטן/שלשולים/עצירות.

למעלה