בהמשך לדיון על חיפוש בפייסבוק

BobboVilla

New member
זה חלק מהניסיון שלהם להפוך ל-One Stop Shop

לענייני חדשות (בין השאר).
&nbsp
אני לא יודע מה פחות גרוע - שכל המידע (גם החדשותי אבל לא רק) יעבור דרך פייסבוק או דרך גוגל
.

shoosh2607

Member
מנהל
הם לא יהיו גוגל כ"כ מהר

אבל כן - זו בהחלט המטרה.
לא סתם גוגל לא סורקים את פייסבוק בחיפוש שלהם. הם לא מתים עליהם

trilliane

Well-known member
מנהל
למה שכל המידע החדשותי יעבור דרך אחד מהם?

אתרי חדשות גדולים מפורסמים דיים בפני עצמם כדי שלא יהיה צורך באף אחד מהנ"ל.
אני מכירה אנשים שצורכים חדשות רק דרך פייסבוק, ומנגד מכירה גם לא מעט אנשים ש-YNET (לדוגמה) הוא דף הבית שלהם בדפדפן (ולא ניכנס עכשיו לאיכות האתר, זו לא הנקודה...).

BobboVilla

New member
מפורסמים זה לא מספיק - צריך גם חשיפה

וכמו שיש אנשים שמתחילים את "האינטרנט" ב-YNET (או כל אתר אחד), יש אנשים שמתחילים בפייסבוק, ומשם הם נחשפים לכל התכנים. תחשבי על זה ככה - אדם עם מעט זמן פנוי והיעדר רצון "להתעמק" קורא תגובות של אנשים לאירוע חדשותי, ומבחינתו הוא מבין מה קרה, ואין לו סיבה כביכול לחפש כתבות עיתונאיות על המאורע. מצד שני, אם בין שאר הדברים שהוא קורא בפייסבוק הוא קורא גם כתבה של עיתון כלשהו, מעבר למה שזה תורם לו, זה גם "מזכיר" לו על קיומו של העיתון, ואולי הוא יחפש אותו באופן מכוון בעתיד.
&nbsp
לגבי גוגל - רוב החיפושים באינטרנט, כולל של אירועים חדשותיים, מתבצעים דרך גוגל. גוגל למעשה שולטת ברוב מה שאנחנו יודעים בעזרת האלגוריתמים שלה שמעלים ומורידים תוצאות בין הדפים השונים.

trilliane

Well-known member
מנהל
לאתרי חדשות יש חשיפה לא רק דרך גוגל או פייסבוק

רובם ככולם שייכים לגופי תקשורת גדולים שקיימים גם מחוץ למרשתת.
ואתה לא צריך להסביר לי משהו שכתבתי שאני מודעת לקיומו; אני פשוט מתנגדת לשימוש ב"כל" שעשית. זה לא כל, זה גם.

BobboVilla

New member
עצם העובדה שיש להם חשיפה מעבר לגוגל/פייסבוק זה לא מספיק

כמה אנשים בפועל ניגשים לאתרי האינטרנט שלהם כשהם רוצים לקבל מידע? כמה אנשים נכנסים לאתרי החדשות באופן יזום אחת לכמה זמן כדי לדעת מה קורה בארץ/עולם, לעומת אנשים שנכנסים לפייסבוק (עם או בלי קשר לאירועים חדשותיים) ו"מסיימים" את ההתעניינות שלהם בנושא החדשותי מבלי לצאת בכלל מפייסבוק?
&nbsp
לי אין מושג. אבל אם אתרי חדשות מתחילים להכניס כתבות לתוך פייסבוק אומר ש*הם* כנראה חוששים או סובלים מכך.

trilliane

Well-known member
מנהל
לא מספיק למה? למי? לא חסרים אנשים שניגשים ישירות לאתר

ובנוסף יש כמובן גם כאלה שמגיעים לאתרים דרך הפניות של אתרים אחרים, בכללם פייסבוק וגוגל. אבל זה לא אומר שכל המידע עובר דרך פייסבוק או גוגל.

shoosh2607

Member
מנהל
הרגלי הגלישה שלך

גם בפייסבוק וגם במחשב, עפ"י התיאורים שלך, לא מאפיינים את כלל האוכלוסיה.
כשבובו כותב "רוב האוכלוסיה" הוא צודק. לפי מחקרים, רוב האוכלוסיה צורכת את המידע במקום אחד.
כבר לא מתזזים בין אתרים שונים. כרגע זה גוגל. פייסבוק שואפים להגיע לשם.
וכמו שהוא גם אמר - לא סתם כל אתרי החדשות הגדולים נמצאים שם.

trilliane

Well-known member
מנהל
בכלל לא דיברתי עליי, אלא על מה שאני רואה סביבי

לא בקרב צעירים, בקרב אנשים מבוגרים יותר.
בובו דיבר על "כל" וזו הכללה, ולכן תיקנתי. זה ממש לא "כל". זה הכול.
&nbsp

shoosh2607

Member
מנהל
הוא לא דיבר על כל האנשים

אלא על כל המידע החדשותי.
וזה, יקירתי, כבר לא תלוי בנו לצערי....

trilliane

Well-known member
מנהל
נכון, אבל אנשים שולטים באופן שבו הם מקבלים את המידע

אם אדם רוצה לקבל אותו דרך פייסבוק או גוגל או ישירות זו בחירה שלו.
אני מודעת לחלוטין שרבים היום צורכים את המידע באופן הזה (וכבר כתבתי זאת יותר מפעם אחת) ועדיין לא חסרים רבים שצורכים אותו ישירות מאתרי החדשות ומפורטלים אחרים שאינם פייסבוק/גוגל. זה כל מה שאני אומרת (וזה נכון עובדתית).

shoosh2607

Member
מנהל
תראי, אם גוגל או פייסבוק

יחליטו שהם יהיו המקום היחיד בו תוכלי לצרוך משהו, אז זה מה שיהיה.
ולזה בובו התכוון (אני חושבת).

trilliane

Well-known member
מנהל
לא מסכימה. יש עוד פורטלים ברשת, מנועי חיפוש, ערוצי פרסום...

יש עוד יישומים בסלולרי. לערוצי החדשות הגדולים יש גם חיים מחוץ לרשת.
הן יכולות לרצות, והן יכולות להשתלט על כל השוק, אבל הן לא יכולות (טכנית) להיות המקום היחיד שבו נוכל לצרוך משהו.
&nbsp

shoosh2607

Member
מנהל
גוגל לא יכולה??

גוגל יכולה מה שהיא רוצה

ברגע שהם יעלימו מישהו מהחיפוש שלהם, אם לא תדעי עליו, לא תגיעי אליו וזה יעלם.
חוץ מזה, כוחות השוק - אני נותנת לך פה תיאוריה פרועה אז לכי איתי - גוגל מודיעה ל - CNN שאם הם לא מורידים את האתר שלהם מהאוויר והכל יתרכז אצלם, הם יעלימו אותם מגוגל.
בנוסף, גוגל משלמת להם על זה.
מה לדעתך יקרה?
&nbsp

trilliane

Well-known member
מנהל
שוב, לא נכון. אפשר להגיע לאתרים לא רק דרך גוגל

אני לא צריכה את גוגל כדי לכתוב בשורת הכתובת שלי cnn.com.
ל-CNN יש ערוץ טלוויזיה, היא יכולה לפרסם בו את האתר שלה, היא יכולה לפרסם בו יישומון שלה, ומלבד גוגל יש עוד מנועי חיפוש.
נכון, לא גדולים כמו גוגל. נכון, אף אתר לא ירצה שגוגל תסיר אותו מרשימת החיפוש.
אבל לומר שאין שום דרך אחרת מלבד גוגל זה פשוט לא נכון.

BobboVilla

New member
מה שאני אומר זה שגוגל ופייסבוק רוצות לרכז את כל המידע

וגם אם הן מאמינות שזה לעולם לא יקרה זה לא עוצר בעדן לנסות.
&nbsp
אגב, אם כבר אז לפייסבוק יש יותר סיכוי לשלוט בכל המידע שנחשפים אליו, לפחות במקומות שבהם תשתית האינטרנט תהיה של פייסבוק. את שמעת על Internet.org, מיזם האינטרנט למדינות עולם שלישי של פייסבוק? פייסבוק תהווה בעצם ספק האינטרנט של אזורים שלמים (אם זה יצליח, כמובן) ותהיה לה שליטה מוחלטת באיזה אתרים יעלו ואיזה לא. במצב הזה, אם CNN לא תשלם לפייסבוק את דמי הפרוטקשן שלה, ניסיון להגיע ל CNN.com יחזיר תוצאה שהאתר לא נמצא/לא קיים/לא זמין.

trilliane

Well-known member
מנהל
הן יכולות לרצות... ובסופו של דבר יש גם פיקוח על מונופולים

BobboVilla

New member
כמו שנאמר ב-"חוות החיות" - "All animals are equal,

but some are more equal than others". יש חברות שמצפצפות על החוקים, כולל חוקים נגד מונופולים, ואף אחד לא עושה להם כלום. דוגמא אחת היא אובר, שמפרה חוקים בלא מעט מדינות (אני זוכר בשלוף רק את צרפת, אבל יש עוד), ולא מתייחסת בכלל לרגולטור. וזה עוד במצב שבו הרגולטור מתערב, בניגוד למערב הפרוע שמתרחש בארצות הברית.

trilliane

Well-known member
מנהל
זה "לכל שאלה תשובה"? אני באמת לא מבינה...

נשמע שאתם מתעקשים בכוונה ומתעלמים מכך שבכל זאת, פייסבוק וגוגל הן כן חברות שאפשר לחייב לציית לחוק. כפי שהרגולטור התערב במקרה של מיקרוסופט למשל, אם הן יגבילו את הגלישה של גולשים רק דרכן וינסו לסחוט גופי תקשורת גדולים אחרים, אני בטוחה שהאחרונים לא ישתקו. גם CNN ואחרים לא פראיירים, הם ידעו לתבוע ולעמוד על זכויותיהם. אז לא, בשורה התחתונה, פייסבוק וגוגל לא שולטות בכל העולם, וגם אם הן רוצות שליטה מוחלטת, יש די והותר גורמים שיעמדו בדרכן.

למעלה