בואו נדבר על פלאפון

m e i r

New member
בואו נדבר על פלאפון

חברת פלאפון יצאה היום, 22/3/2002 בפרסומת בידיעות אחרונות, ב"כותרת" בעמ´ 7. הכותרת, שימו לב: " שלא יבלבלו אותך " ואז הם מפרטים את ההבדלים בין שלושת הרשתות, פלאפון, סלקום ואורנג´. הם משווים את האפשרות לקבוע כל מספר ברשת ובבזק כיעד נבחר, את תעריף דקת זמן אויר ליעדים נבחרים, תעריף דקה ברשת, תעריף דקה לבזק, שליחת sms ו"סה"כ חשבון חודשי ללקוח" אם יש לכם את העתון, פתחו אותו ושימו לב למה שאני אומר: הכול עובדות!! 1. הם לא הכניסו את נושא תעריף דקה מחוץ לרשת. 2. הם לא ציינו שהאפשרות להתקשר במחיר מוזל ליעדים עולה בפלאפון 9.90ש"ח, ושבאחרות לא עולה כסף. (בנושא סלקום- מם ציינו שמדובר במבצע קשר משפחתי הנוכחי ולכן זה באמת ללא תוספת תשלום.) 3. באותיות הקטנות הם כתבו שחישוב החשבון החודשי על פי 200 דקות יוצאות בחודש. בפלאפון: 30% שיחה ליעדים נבחרים 20% בתוך הרשת (סה"כ 50%) בסלקום ובאורנג´: 15% שיחות ליעדי הלקוח, 35% בתוך הרשת (סה"כ 50%), 30% מהשיחות לבזק, 20% מהשיחות לרשתות סלולאריות." (סוף ציטוט.) ואלו ההערות שלי א. פלאפון לא כתבו אבל מחיר שיחה לרשת אחרת אצלם אצלם ("פלאפון משפחה ווחברים") הוא 1.06 ש"ח לדקה, מחיר שיחה מסלקום ("קשר משפחתי") לרשת אחרת הוא 1.135ש"ח לדקה, והמחיר מorange הוא 0.98ש"ח לדקה. ב. המחיר שצריך לשלם כדי להתקשר ליעדים, בפלאפון, הוא 9.9 ש"ח לחודש. בנוסף, כל אחד מהצדדים צריך לשלם זאת. בסלקום, אם קנית את המכשיר במבצע הנוכחי תוכל לקבל זאת חינם, אבל אם לא, עליך לשלם 4.9ש"ח לחודש כדי להנות מ9אג´ לדקה למשפחה, אבל רק ל2 יעדים, וגם זאת צריך לשלם בשני הצדדים. רק בorange אתה מקבל את השיחות המוזלות במשפחה בלא צורך לשלם על זה. ג. פלאפון קובעים איך לחלק את תמהיל השיחות, ובצורה נוחה מבחינתם,שזה דבר אחד, כי לא בטוח שאכן אנחנו מתקשרים רק 20% לרשתות אחרות. ד. חמור מכך, פלאפון קבעה תמהיל שונה בין השיחות ממנה לבין התמהיל מסלקום או orange. באחרות, קבעה, אנשים מתקשרים רק 15% ליעדים נבחרים, בעוד שאצל עצמה הנתון קפץ ל30%. זו חוצפה. ה. בשורה התחתונה יצא שהמחיר בכל התמהילים נע בין 112ש"ח לחודש (בפלאפון) ל124ש"ח (בסלקום). אם זה כל הסיפור, אז אני רגוע. בשביל זה הם רצו ועשו השוואות? ו. רק לשם דוגמא: אם תרצה פירוט שיחות בפלאפון עליך לשלם. בסלקום ובorange תוכל לקבל זאת חינם בצורה קבועה- רק תבקש. ז. הם ציינו מחירי sms אבל שכחו לציין שגם בפלאפון וגם בסלקום, לא כל הלקוחות יכולים לשלוח sms או אפילו לקבל. בorange כולם יכולים לשלוח, ולקבל גם בתוך הרשת, גם לסלקום, גם בקרוב לפלאפון, והכי חשוב, לרשתות GSM בכל העולם. (אגב לרשתות GSM בעולם המחיר כמו בתוך הרשת.) אז איך הם לא מתביישים לפתוח בכותרת: "שלא יבלבלו אותך!"

phingy

New member
אולי מספיק לחפש בעיות בכל מקום?

אתה יודע טוב מאוד שאין אף חברה בארץ כמעט בכל מגזר ותחום שלא מרמה במבצעים שלה! תמיד יש קאץ´, כל חברה סלולרית מרמה את הלקוח והכל כדי להיראות צודקים, כמובן שעכשיו יגיבו לי שהחברה שהם נמצאים בה לא מרמה (כמובן שהם יגידו את זה הרי הם לקוחות החברה, לעתים מחוסר ברירה, והם רוצים להראות שהם לא פראיירים) אבל אתם שוכחים שכולם מרמים כי לא נעים להגיד אבל זה אחד המאפיינים בלהיות ישראלי

ashomer

New member
נכון!

אורנג´ למשל - כשהיו המבצעים "לתושבי העיר בלבד" יעני ההטבה היתה רק בעיר מסויימת... טוב נכון פעם בעיר אחת ואח"כ כשהמצע "נגמר" הוא עבר לעיר אחרת. חוצמזה הם הבטיחו אז 35 אג´ או 45 - אני לא זוכר לדקה אבל שכחו לציין שזה בלי מע"מ וזה היה כתו באותיות הכי קטנות שאפשר

m e i r

New member
שקרים ועוד שקרים

אל תבלבלו את השכל- לרמות בדרך שציינתי זה שיא ההטעייה ואין לזה הצדקה. בצורה מפורשת הם משקרים, עושים השוואה לא שוויונית, כשלכל חברה נותנים תמהיל שיחות שונה. גם אם היו ממשיכים להקצין והיו עושים את ההשוואה כש100% משיחות פלאפון זה ליעדים הנבחרים, ו100% משיחות סלקום ואורנג´ היו לרשתות אחרות, הייתם אומרים שזה שטויות? חוצמזה מה שאמרת לגבי orange הוא הטעייה. מדובר במבצע שאכן עובר מעיר לעיר והוא באמת נגמר בכל פעם ונודד למקום אחר מה ההטעיה שם? אין שום הטעייה- מדובר במבצע שנקרא "גרילה" שהיה לא מזמן בעירי והוא מבצע שווה דווקא. המבצע בכל פעם לעיר אחרת ולכן כל פעם הוא נגמר כאן ומתחיל שם. המחיר הוא 45אג´ לזמן אויר כולל מע"מ ואל תשקר. המחיר הוא לזמן אויר ובחיוג מחוץ לרשת מוסיפים את האינטרקונקט של אותה רשת. אבל אתם הסטתם את הנושא. אנחנו מדברים על הפרסום של פלאפון, ותתייחסו לכך בבקשה.

ashomer

New member
יש לי שלט חוצות

ליד הבית. הפרסומת היתה שם לפחות שבוע וגם על כל האוטובוסים בעיר. ועוד לפני כן ראיתי את זה ברחובות. אני אף פעם לא כותב משהו שאני לא בטוח בו. ואם כן אז אני כותב שאני לא בטוח. תבדוק בעצמך לפני שאתה מעליב. עכשיו אני מבין מה יש לאריאלה נגדך.

shaby_b

New member
הם גם בחרו "להתעלם" מאמיגו בגלל

שהיא מנצחת אותם בכל קטגוריה שהם ציינו!!!!!!!!!

Cellwiz

New member
פירוט שיחות חינם

ברשת אורנג´ אלא אם כן אתה מבקש רטרואקטיבי. פירוט עתידי הוא ללא תשלום בינתיים (כבר למעלה משלוש שנים)...

idan3k

New member
אנחנו יכולים לדבר על

אורנג´, על סלקום או על אמיגו אין חברה אחת שהיא טובה, לכל אחת יש חסרונות והרבה... אז פעם זאת מעלה מחירים, פעם זאת משקרת בפרסומים - אני לא חושב שכדאי שנוציא יותר מדי אנרגיה על זה שוב ושוב...

phingy

New member
זה בדיוק היתה התגובה שלי למעלה

וחבל שבחרתם לבזבז אשכול שלם על האשמות...

m e i r

New member
פספסתם את העיקר לצערי

לא אכפת לי שיעשו איזה תמהיל שירצו, אבל לעשות השוואה כשאתה מתקשר מפלאפון ליעדים נבחרים 30% מהשיחות בחודש וברשתות האחרות בדיוק חצי מזה, אם אתם לא מבינים את הכעס שלי, צר לי אבל אין לי דרך להסביר לכם את זה. והמבין- יבין, ומי שלא יבין- אפשר להסתדר גם עם השכלה תיכונית....

למעלה