בוקר טוב. הנושא DILEM 4

boriska1

Member
גר בבית רב קומות, יש לי 3 פזות , 25נכל אחת. לוח החשמל התחיל להרעיש, כמובן הזמנתי מיד חשמלאי מוסמך. הרעש היה ממפצל (או שם אחר, לא יודע) כמובן הוחלף. על הקופסא כתוב DILEM 4 של חברת ETN. כאשר הוציא את החלק המקורי, ראיתי שזה פלסטיק זול, כמעט מתפורר בחלק האחורי שלו. החברה שייצרה אותו CHNT. וכאן השאלה: יש שני מפצלים כאלה. האם כדאי לי להחליף גם את השני? אני נוטה לכן. במיוחד שהחשמלאי הסכים לא לקחת כסף על העבודה, רק על החלק, כ200 ש"ח. מה דעת החכמים בנושא? לחסוך את ה200 ש"ח?

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
גר בבית רב קומות, יש לי 3 פזות , 25נכל אחת. לוח החשמל התחיל להרעיש, כמובן הזמנתי מיד חשמלאי מוסמך. הרעש היה ממפצל (או שם אחר, לא יודע) כמובן הוחלף. על הקופסא כתוב DILEM 4 של חברת ETN. כאשר הוציא את החלק המקורי, ראיתי שזה פלסטיק זול, כמעט מתפורר בחלק האחורי שלו. החברה שייצרה אותו CHNT. וכאן השאלה: יש שני מפצלים כאלה. האם כדאי לי להחליף גם את השני? אני נוטה לכן. במיוחד שהחשמלאי הסכים לא לקחת כסף על העבודה, רק על החלק, כ200 ש"ח. מה דעת החכמים בנושא? לחסוך את ה200 ש"ח?
אתה מדבר על מה שנקרא קונטקטור, ואם כך, נראה שאתה שומר שבת.
קונטקטור טוב לא אמור להרעיש, אבל כשהוא מתיישן, קורה שנוצר זמזום במהלך פעולת האביזר.
CHINT נחשבת כיצרן זול ובהתאם לכך איכותו... ולמרות זאת, אתה פוגש את המותג הזה בבתים רבים ו"זה בסדר".
כמובן שהמותגים הטובים יותר עולים גם יותר ולכן מדובר ברצונו של הקבלן לחסוך...
האם כדאי להחליף גם את השני? החלטה שלך. אם הוא מאותו בית יוצר, כנראה שכדאי.

boriska1

Member
תודה רבה משה. אינני שומר שבת, אבל יש בלוח שעון שבת. בהחלט אחליף. אכן הפרשי המחיר פי 3.

boriska1

Member
אין לי מושג. קניתי את הדירה יד שניה, לא ידעתי עד אתמול שיש לי שעון שבת. יכול להיות שהדבר הזה דרוש, כי יש לי מפסקים ליד הדלת,
אחד מכבה את כל האורות בבית ואחד את המזגן. אגב דבר מאוד נוח
ENT נחשבת חברה טובה?

נערך לאחרונה ב:

רשר

Well-known member
מנהל
אין לי מושג. קניתי את הדירה יד שניה, לא ידעתי עד אתמול שיש לי שעון שבת. יכול להיות שהדבר הזה דרוש, כי יש לי מפסקים ליד הדלת,
אחד מכבה את כל האורות בבית ואחד את המזגן. אגב דבר מאוד נוח
ENT נחשבת חברה טובה?
אי,ט,אנ, חברת גג שמקורה בקלוקנר מילר מגרמניה, המוצרים הטובים ביותר בשוק העולמי,
צ'ינט חיקוי איכותי סיני ל אי,ט,אנ,

מגען (קונטקטור) כולל סליל שמתחמם במקרה הזה רצוף פרט לשבת, לכן מתישן מהר אצל כל היצרנים,
אם השני נראה בסדר המתן עם ההחלפה כי יכול להחזיק עוד הרבה שנים בגלל מספר הפעולות הצפוי כמליון בעוד בפועל רק פעם בשבוע,

אגב הזמזום נובע ממרווח לא תקין בין חלקי הברזל במגען, המרווח גדל בגלל חלודה או לכלוך כולל חרקים שנצמדים לחום הסליל,

נערך לאחרונה ב:

boriska1

Member
ובהמשך : האם ארון החשמל, הנמצא בבית דורש תחזוקה תקופתית?
ראיתי חשמלאי ניקה האבק, חיזק ברגים . אם כן, כל כמה זמן כדאי להזמין חשמלאי? זה עולה כ250 ש"ח.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
ראיתי חשמלאי ניקה האבק, חיזק ברגים . אם כן, כל כמה זמן כדאי להזמין חשמלאי? זה עולה כ250 ש"ח.
רצוי. כתוצאה מצריכה גבוהה של זרם, ברגים מתחממים ומתרופפים עם הזמן. חיזוק הברגים מונע אספקת זרם לא סדירה ומונע נזק לאביזרים שבלוח.
מגע רופף גורם להתחממות והתחממות עשויה גם לשרוף את האביזר. 250 ש"ח זה מחיר עבור ביקור, ככה שהמחיר נראה על פניו סביר. אז... אחת לשנה או שנתיים, כדאי לעבור ולבדוק, ובאותה מידה, כדאי גם לבדוק את מצב השקעים שבבית. גם שקעים מהווים נקודת תורפה, הן אם נוצרת עליהם צריכה גבוהה של זרם והן בשל הכנסות והוצאות תכופות של תקעים. לעתים ניתן גם לראות בעין שאחד מהחורים בשקע השחיר או שסביב אחד מפיני התקע יש אזור מפוחם. אבל לא תמיד זה נגמר רק בזה.

רשר

Well-known member
מנהל
התקן לתחזוקת לוח ביתי הוא אחת ל 5 שנים וכולל בדיקת הארקה ובדיקת כל השקעים בדירה,
עד היום לא אושר התקן כדרישת חובה, והנו לפי רצון הצרכן,
במבנה ציבורי נהוג אחת לשנה,
חיזוק ברגים חייב להתבצע עם כלי יעודי הניתן לכיול לעוצמת חיזוק בהתאם לסוג הבורג, החוט, והרשום על הציוד,
כפתרון ביניים משתמשים במברגה בעוצמה 5-7 כך שהמצמד שלה ימנע חיזוק יתר,

למעלה