בוקר טוב ואפוף עשן

seelinewoman

New member
בוקר טוב ואפוף עשן

מאמר נהדר על חשיבות האוכל בימינו וכל הסטריאוטיפים
והאסוציאציות הנלוות לכל הגלגולים שעבר והיחס אליו בשנים האחרונות
הגיע הבוקר עם הניוזלטר של סלון, מאת אמילי מצ'אר, מקווה שתעתקתי נכון.
התחלתי לקרוא למרות שאין לי זמן הבוקר, וזה מרתק.

My grandmother, a 1960s housewife of the cigarette-in-one-hand-cocktail-in-the-other variety, thought a slab of frozen Sara Lee pound cake was a totally" appropriate breakfast for her children. My mother, a busy working baby boomer, was a serviceable cook who mostly just wanted to get something healthy into her three kids’ bellies before bath time. This meant lots of cheese quesadillas, rotisserie chickens from the Kroger, and “face plates”—slices of banana, mini chicken sausages, olives, and the like, arranged like smiley faces. We loved those. Now divorced and in her fifties, she says she’s “done” cooking and happily subsists on granola bars and apples and hard-boiled eggs".

וזה אחרי שאתמול נתקפתי בעוד התקף של אפייה ביתית, וזאת התוצאה

seelinewoman

New member
היהדות של ארנדט

נתן שניידר כותב על הסרט של פון טרוטה על חנה ארנדט, בפה-שם:

"תארו לעצמם כמה חיכיתי לסרט כחובב קולנוע וכחסיד מושבע של ארנדט. אבוי, כגודל הציפיות הייתה האכזבה.
לא די בכך שהוא מבין דיוקן מאובן של ארנדט וחוגג את כל האי-הבנות שליוו את ספרה על משפט אייכמן,
שראה אור לפני חמישים שנה. הוא איננו רק מתעלם ממחקרים שפורסמו בחמש-עשרה השנים האחרונות
על יהדותה כעל מפתח הכרחי, שרק באמצעותו אפשר לתת מובן ומשמעות לפרקים חשובים בחייה ובהגותה.
אם בכך לא די, הסרט הופך את היוצרות: ארנדט הופכת לאישה גרמניה המצילה יהודים".

seelinewoman

New member
חוק הספרות והסופרים

בסדר, הבנתי שרוצים להגן עליי כעורכת וסופרת לעתיד,
אבל במה החוק הזה בדיוק יתבטא?
מישהו מבין על מה הם מדברים?
אני זוכרת רק את קניוק מסביר שאי אפשר למסות את ההכנסות שלו
בשנה שבה הוא מוציא ספר מבלי להתחשב בשנים שבהן עבד עליו ולא הייתה לו הכנסה.
אם זה נכון, אני מייד מתיישבת לכתוב סוף סוף את הספרים שלי.
יש לי עכשיו תמריץ בריא יותר לחצוב מעצמי את הסיפורים האלה

זאת דוגמא נפלאה לכתבה מטומטמת

של כתבת שברור לגמרי שלא טרחה לברר על מה היא כותבת.
במקום לחפש בגוגל, לעבור על תפריט החקיקה של אתר הכנסת ולהבין במה מדובר היא כותבת על תהליכי הצעת החוק, מתי הוא יעבור, מה אמר לה העוזר של השר אבל בתכלס, אין לה מושג מה אומר החוק ולכן היא לא מסוגלת לספר לנו.

חוק הסופרים מדבר על כך שספרים חדשים, עד 18 חודש מיום ההוצאה לאור, לא יוכלו להשתתף במבצעים, המחיר שלהם יהיה גבוה.

החוק הזה גרוע עבורך, עם כל הכבוד לכשרון שלך, כסופרת מתחילה הצ'אנס היחידי שלך למכור כמות סבירה של ספרים הוא במסגרת מבצע 4 במאה.
מעטים יסכימו להוציא מאיה עבור ספר של סופרת צעירה ולא ידועה.

החוק הזה הולך להגן על הסופרים הפופולריים, הסופרים שיש ציבור גדול שיקנה את הספר האחרון שלהם גם במחיר גבוה.

seelinewoman

New member
בדיוק בגלל זה אני לומדת בקורס ספרים דיגיטליים

והקמתי הוצאת ספרים משל עצמי.
יש לי הרבה יותר שליטה ביצירה שלי וגם בכסף שאני מגיעה אליו.
נכון שאצטרך לשלם לפלטפורמה שבה הם יוצגו ולהתחלק אתם ברווחיי,
אבל אין מה להשוות.

seelinewoman

New member
כל הפנים והשמות כולם

דורשים לדעת שמות של נשים מוטרדות כי רק אז יאמינו.
לינדה ששון כבר התוודתה שהוטרדה לפני שש שנים.
כעת גם מרב קרקו מספרת על ההטרדה שלה.
אבל היא מוסיפה פן מעניין יותר לדיון -
מה קורה לנשים שמגיעות לאותם תפקידי מפתח.

"לכל המתחסדים, עוד לא נולדה האישה שהתלוננה על הטרדה מינית ויצאה מזה בשלום. אני אף ארחיק לכת ואומר, עוד לא נולדה האישה שלא הוטרדה מינית. יכול להיות שהיא לא הייתה מודעת לזה, ולו רק מפני שהיא העדיפה להסתכל על ההטרדה כ"מחמאה" ו"לא לעשות מזה עניין", כמנהג ה"גברים" השולטים בחברה הפטריארכלית שבה אנחנו חיים.

לא בכדי נשים שמגיעות לעמדות מפתח מפתחות בדיוק את אותן התנהגויות גבריות גסות ואף מקצינות אותן, כי שום אישה בעמדת כזאת לא מוכנה שהגברים יחשדו בה שהיא "פחות גבר" מכל אחד מהם. אני לא מאשימה, הן חייבות לאמץ את הדפוסים הללו אם הן רוצות להשתוות, לפחות למראית עין, לכוח הגברי שעמו הן המתמודדות. (

אגב, אני בכוונה מוציאה מן המשוואה את ה"יס-מניות", אלו שמשפיטות עצמן לרגלי הגברים השולטים כדי לזכות בעמדת כוח - ויש לא מעט כאלו. הן פשוט נהנות מן הבונוסים שמתלווים לעמדה שהן רכשו מתוקף ההתרפסות, ומרגישות חשובות כשממנים אותן ל"עלה תאנה" ייצוגי) .אני לא אומרת חלילה וחס שהן לא נשים איכותיות, שהגיעו לאן שהגיעו בזכות הכישורים (או הקשרים) המופלאים שלהן, אבל אני בהחלט אומרת שאם הן לא ישחקו את המשחק הגברי, או לכל הפחות יסכינו להשלים עמו ולהביט לעבר השני, הן ימצאו את עצמן מחוצה לו מהר מאוד".

למעלה