בוקר טוב ומזל טוב

yonatan230

New member
בוקר טוב ומזל טוב

יש לי שאלה האם ניתן להגן על שיטת מכירה (המכרז ההפוך) הרבה אתרים שנכנסתי אליהם כתבו שהשיטה היא ייחודית להם ובתהליכי רישום בינלאומיים האם הם כותבים את זה כדי להרתיע אנשים מלהעתיק את השיטה או שיש אפשרות לרשום על השיטה פטנט ואם יש אפשרותלרשום שיטה כפטנט אז איך אני יכול לבדוק את זה בעלות מינימלית כבר שלחתי לכמה מהם מיילים עם דרישה להוכחה של הבלעדיות על שיטת המכירה אבל כמו שצפיתי אף אחד לא החזיר תשובה (מה שגורם לי לחשוב שהם סתם מנסים להרתיע) תודה מראש

yonatan230

New member
אהבתי את הפורום שלכם באתר של אפלפלד

יש שם שאלות ותשובות ותשובות מעניינות אז קודם אני אשתף את כל מי שלא ראה http://www.patentim.com/All.asp?Fnumber=1 עכשיו אחרי שקראתי כמה שאלות ותשובות אני חושב ששיטת המכרז ההפוך כמו באתר www.free1.co.il היא בעצם שיטה עסקית שלא ניתן לרשום עליה פטנט למעט ארצות הברית ולכן כל מה שהם כותבים משמש להרתעה בלבד ואני לא צריך לחשוש מתביעות משפטיות על הפרת פטנט ובעצם אני יכול להקים אתר שעובד באותה שיטה בדיוק אם אני לא טועה עצם פתיחת האתר לקהל הרחב טרם "סיום תהליכי רישום בינלאומיים" מהווה פרסום של שיטת המכירה בפומבי ולכן האפשרות לרשום פטנט מתבטל בגלל שהפטנט הפך לנחלת הכלל תקנו אותי אם אני טועה תודה מראש

פטנט על שיטה עסקית

יונתן שלום, אתה צודק ברוב הדברים, וטועה בחלקם. שיטה עסקית אכן כשירה לרישום כפטנט בארה"ב, ואינה כשירה לרישום במרבית מדינות העולם, לרבות ישראל. כמו כן, הכיתובים באתרי האינטרנט השונים אכן מיועדים בעיקר להרתעה, אך אי אפשר לדעת בוודאות, כי לא תמיד יודעים על מה בדיוק התבקש הפטנט. לבסוף - פרסום של שיטת המכירה פוגע באפשרות לרשום פטנט רק אם הוא נעשה לפני הגשת הבקשה לפטנט ולא לפני סיום הרישום. במילים אחרות, מרגע שהוגשה בקשה לפטנט, אפשר לפרסם את הפטנט ללא פגיעה בזכויות העתידיות, ואין צורך לחכות עד הרישום. בברכה, אפלפלד זר פישר, עורכי דין ועורכי פטנטים

Andrei D

New member
שיטה עסקית כאמצאה כשירת פטנט

האם אפשר לראות בשיטה עסקית אמצאה כשירת פטנט? הדין הישראלי דורש, כי האמצאה תהיה בתחום טכנולוגי. זאת בשונה מהדין בארה"ב שאינו דורש זאת. אמצאה העוסקת בשיטה עסקית, כגון: קידום מכירות וכד', היא בעלת אופי ניהולי-שיווקי, ולפי טבעה קשורה לחיי המסחר, ולכן איננה בבחינת "תחום טכנולוגי" כנדרש על-פי החוק. ייתכן, שאמצאה מסויימת, אפשר לראות בה אמצאה שחלקה כשירת פטנט וחלקה אינה כשירה, למשל, שיטה עסקית (החלק הלא טכנולוגי) המושתתת על מערכת ממוחשבת (החלק הטכנולוגי). במצב כזה כדי להעניק פטנט, דורשת הפסיקה, כי שילוב החלק הכשיר והלא כשיר ייתן תוצאה חדשה בעלת ערך מוסף השונה מזו של כל החלקים בנפרד. דהיינו, אם האמצאה משולבת בטכנולוגיה כלשהי, כגון מערכת מחשב, ומערכת טכנולוגית זו היא לב האמצאה ולא השיטה העסקית, כי אז תתכן ההגנה בפטנט. כפי שציינו מנהלי הפורום, אפלפלד זר פישר, אי אפשר לדעת בוודאות, וכל עניין ייבחן לגופו.

למעלה