בוקר טוב, כבר המון זמן אני מחפש תשובה על כך..

בוקר טוב, כבר המון זמן אני מחפש תשובה על כך..

בוקר טוב. ואני רוצה להוציא בדחיפות רשיון לקטנוע / אופנוע. (למה בירושלים החנוקה אי אפשר לזוז מטר בעיר הזו בלי אופנוע) האם אני צריך לעשות שוב תאוריה או לא..? כי יש פקידים שאומרים במשרד הרישוי שצריך ויש כאלו שאומרים שלא, אני לא יודע מה לעשות? יש לי שני חברים בעבודה שהוציאו לא מזמן רשיון נהיגה על קטנוע ולא עשו תאוריה קיבלו פטור, ואני הגעתי לפקידה במשרד הרישוי אמרה לי צריך איך זה יכול להיות..? יש לי רשיון ב משנת 2001 ורשיון ג משנת 2003 דחוף לי מאוד תודה רונן

קרן gov

New member
דרגות רישיון

רונן שלום, להלן המידע כפי שמפורסם באתר משרד התחבורה- דרגות רישיון: דרגה A2 - סוג רשיון: אופנוע עד 14.6 כח סוס עד 11 קילוואט- בעל רישיון נהיגה לרכב מדרגה B ומעלה במשך 3 שנים לפחות, ומבקש רישיון נהיגה לדרגה A2, פטור ממבחן עיוני, מחובת מינימום שעורי נהיגה, אולם חייב במבחן שליטה בלבד. מבקש רישיון נהיגה לדרגה A2 - רשאי להיבחן מבחן עיוני 6 חודשים לפני הגיל שרשאי להיבחן במבחן מעשי. דרגה A1 - סוג רשיון: אופנוע עד 33 כח סוס עד 25 קילוואט- מבקש רישיון נהיגה לדרגה A1 - רשאי להיבחן מבחן עיוני 6 חודשים לפני הגיל שרשאי להיבחן במבחן מעשי. דרגה A - סוג רשיון: אופנוע מעל 33 כח סוס מעל 25 קילוואט- שהיה בידו עד יום 12/02/2007 (כולל), רשיון נהיגה מדרגה A1 (ב' לשעבר) והוא מבקש רשיון נהיגה מדרגה A, פטור ממבחן עיוני וזאת עד לסיום תקופת המעבר לתקינה האירופאית בתאריך 15/02/2009. למידע נוסף ניתן לפנות אל מרכז המידע הארצי של משרד התחבורה בטלפון:5678* או 1-222-5678. בברכה, קרן

בוקר טוב קרן המון תודה, אבל איפה רשום

בוקר טוב קרן.. א. תודה על המענה. ב. איפה רשום בדיוק שפטור זה מה שאני מחפש..! כי הנציגים במשרד הרישוי לא מודעים לכך וגורמים עוול להמון אזרחים. הסתכלתי בקישור שרשם לי עברתי שם על הכל אבל לא הבחנתי איפה רשום שמי שיש לו רשיון ב שלוש שנים פטור ממבחן עיוני. אודה מראש רונן יום טוב

קרן gov

New member
בוקר טוב קרן המון תודה, אבל איפה רשום

רונן, מדובר על דרגה A2 בלבד ותוכל למצוא את זה תחת הסעיף "הערות". בנוסף לצערי, פורטל gov.il אינו אחראי למענה הניתן במשרדי הממשלה. תלונות ניתן להפנות אל מחלקת תלונות הציבור של משרד התחבורה באמצעות מילוי טופס תלונה מקוון. בברכה, קרן

למעלה