בוקר (??) טוב לכולם

מוקהה22

New member
בוקר (??) טוב לכולם

http://m.shironet.mako.co.il/artist?type=lyrics&lang=1&prfid=169&wrkid=322
אורי אתה יכול לשבץ את ההודעה היכן שתמצא לנכון,
קודם כל, הסיבה שאני פחות כותבת ,היא כי אני או בפון, או בתבלאט, וכאן קשה לי או שלא תמיד מצליח לי להעביר קישורים.
אז ככה;
אתם יודעים שמירי אלוני שרה באלנבי פינת שוק הכרמל, בימים קבועים.
אני שעובדת לא הרחק משם, עוברת מידי פעם, והקול והשירה מושכים אותי, אז נעצרת לכמה דקות, מסביבה כבר יושבים בחצי מעגל כמה אנשים, ועוד כמה שעומדים.היא שרה שירים ובין לבן מעירה/ מודה , וגם קצת מפלטרטת עםם הקהל. והשבוע ( לאחר זמן רב שלא עמדתי שם) דווקא עמדתי, ובדיוק היא התחילה את השיר.
של יצחק קלפטר ( שמתי למעלה את הקישור) וחזרה כל הזמן ( בדקלום) על משפט אחד מתוך השיר ;
"הזמן לא הכרחי" והתלהבה ממנו, כמה זה נכון !
וכשהלכתי משם, חשבתי לעצמי, אכן משפט חזק,,,
וזה מתקשר לחלק מהשרשורים שלמטה , לגבי הזמן.
אגב, תןך כדי השירים, אנשים ניגשים ומשליכים לה כסף, לרוב מטבעות.
ופתאום באמצע שיר אחד היא מרימה את הקול בהפתעה ואומרת ואווו
אני שלא רואה מרחוק שואלת את האישה שליידי, כמה הוא שם,
האישה עונה לי שטר 100 שקל, ואני ,,, באמת וואו
* אני מקווה שהצלחתי להעביר את הקישור לשיר, שזה בעצם גם סיפור
" ואם אתה בסביבה"

יקירתי, זה מקסים מה שכתבת

את שמת קישור לשיר הנכון, לא ידעתי שקלפטר כתב אותו. מוכשר מאוד הבחור הזה וכמה חבל שהוא לא נמצא היום במקום שמגיע לו. נו, טוב, הצעירים היום תופסים את כל הבמה ואת כל הכסף.
בכל אופן, לגבי השטר של ה-100 ש"ח, זה מזכיר לי שבביקור האחרון שלי בברלין,
הלכנו לראות את אדיר אוחיון שהוא בעצם מתפרנס ממופעי רחוב ליד הכנסיה השבורה בקודאם, למרות שיש לו להקה משלו והם מופיעים גם במועדון. בכל אופן,
גם הוא שר קאברים ללהקות ידועות ומקשקש עם הצופים באנגלית. לאחר כמה שירים האיש נתן לי 5 יורו בשבילו וככה ניגשתי ושמתי לו את השטר בנרתיק של הגיטרה אשר היה מלא מטבעות. שמתי את השטר וחיבקתי אותו ודיברנו בעברית.
הצופים, רובם תיירים התלהבו נורא ומחאו כפיים. מיד אחרי זה שמתי לב שאנשים החלו לשים לו שטרות ולא רק מטבעות. הוא בתגובה אמר שזה הערב הכי טוב
והכי מרגש שהיה לו...
אני חושבת שבהופעות רחוב, אתה צריך לתת כמה שאתה מרגיש שאתה רוצה לתת. היו כאלה שעברו על פניו וזרקו מטבע כמו שנותנים לקבצן. וזה בסדר. אבל אם אנחנו יושבים מולו ומאזינים לכל הרפרטואר, לפחות כדאי שנתייחס לכך כמו
אל הופעה. ככה אני חושבת. זה עושה טוב גם לנו וגם לזמר שעומד ברחוב ומשקיע את נשמתו במוזיקה שהוא משמיע לנו בלי שום קשר לאיכויות.

יש בי כבוד לאמני רחוב מכל הסוגים, גם אם זה לא בהכרח הטעם שלי

מה שכן, אחת מחוויות ההורות שלי היתה לתת לבתי מטבע כסף לתת לכל אמן רחוב שפגשנו. היא כבר היתה מושיטה לי את ידה בעצמה שאתן לה מטבע.

הנפלא ביותר שעד היום, כשהיא כבר גדולה ועומדת ברשות עצמה , אני עוד מרגיש את כף היד שלה מגששת בזו שלי בחיפוש אחרי מטבע כשאנחנו עוברים ליד גיטרה מנגנת ברחוב או כינור או סתם אקורדיון...

זה מזכיר לי

יש את הרוכלים הקטנים האלה שיושבים על המדרכה ובידם איזו מזוודה קטנה ויש בה כמה מסרקים וכמה סכיני גילוח ואתה יודע שהם שמים את זה רק בשביל לשמור על הכבוד העצמי שלהם כדי לא לקבץ נדבות ככה סתם ללא תמורה. אז אני תמיד חינכתי שמהם צריך לקנות אפילו כפתור שאתה לא צריך. הם מכבדים את עצמם ולא מושיטים
יד לחינם.

prizman

New member
עכשיו בגרמניה

גיליתי שגם שם יש הרבה קבצנים. לא יודע מה המוצא שלהם.
אבל כמות הקבצנים שנתקלתי בה שם בחודש היא הרבה יותר גבוהה ממה שאני רואה בעיר הגדולה בשנה.
אז ניגש אלי מישהו ורצה למכור לי עיתון.
אמרתי לו שאני לא קורא גרמנית.
אז הוא אמר, אולי בכל זאת תיתן לי משהו.
שאלתי למה.
הוא אמר, כי אני רעב.
נתתי לו הרבה יותר ממה שביקש.
המילים הפשוטת האלה מרגשות אותי.

כן

גרמניה נאלצת להתמודד עכשיו עם גל מהגרים ענק ומן הסתם חלקם הופך
למקבצי נדבות. יפה שנתת לו יותר ממה שביקש. אני גם הייתי נוהגת אותו הדבר...

prizman

New member
סביר להניח שכל אחד מאיתנו היה נוהג כך,

אם הוא יכול להרשות לעצמו.
אבל אני מאמין שאם מישהו יכול להרשות לעצמו טיול של חודש באירופה ולשלם כמה עשרות יורו ליום על מלון
הוא גם יכול לעזור לזולת.

למעלה