בוקר טוב

בוקר טוב

בוקר טוב.. רציתי לשאול שלאה בקשר לארנבות במקרה אם את יודעת, קניתי לבית שלי לפני חודש בערך שני ארנבות. ויש אחת שמהוכר אמר שלי שהיא הנקבה, כל פעם שאני מכנסי את היד לכלוב או אפילו מביא אוכל הוא תוקפת אותי ושורטת השאלה אם זה תקיפה באמת או משחק למה היא עושה את זה .? ולפעמים יש לה קריזות היא מתחילה להשתולל בכלוב קופצת ורצה סיבובים סבים עצמה בכלוב אולי בגלל שהכלוב קטן מידי? ואיך אני מזהה זכר ונקבה בארנבות.. (אני חדש בתחום זה) תודה ויום טוב

טוטס

New member
ראשית, ממש לא הייתי סומכת ב- 100% על

זיהוי של מוכר לגבי מי זכר ומי נקבה (וכדאי להיזהר עם זה כי אז יהיו לך אינספור המלטות). יש במאמרים איך להבדיל בין זכר ונקבה. היא תוקפת אותך כשאתה מכניס יד, כי אתה "אויב" שנכנס לתוך הטריטוריה שלך וזו הדרך שלה להתגונן. יכול גם להיות שהיא מיוחמת ואז הנקבות הופכות לתוקפניות יותר. צריך להקדיש את הזמן הקרוב ליצירת קשר איתם - לשחרר אותם בחדר סגור, כשאתה נמצא בחדר (לא להרים אותם כדי להוציא מהכלוב, אלא פשוט לפתוח את הרשת של הכלוב כך שהן תוכלנה לצאת לבד). שב על הריצפה ותן להן להריח את המקום, ואותך. גם אם הן מתקרבות אל תלטף אותן, כדי שהם ילמדו שאתה לא מסוכן (גם אל תעשה תנועות חדות כשהן לידך). אחרי 3 ימים כאלה, שב באותו מצב רק עם חתיכת גזר ארוכה ביד (בהנחה שהן מעל 3 חודשים וכבר מותר להן לאכול ירקות). ותן להן לבוא לאכול מהיד - שוב בלי ניסיון לגעת. אחרי כמה ימים כאלה אתה יכול לנסות גם ללטף אותן, ואם אתה רואה שהן נרתעות לא להתעקש אלא לתת להן עוד כמה ימים להתרגל. צריך סבלנות אבל זה משתלם בסוף. כשהם מכירים את הבעלים שלהם ארנבונים הם מאוד חברותיים. לגבי הקפיצות בכלוב - זה נובע משעמום. זה הדרך שלה להעסיק את עצמה ולהוציא אנרגיות.. ארנבון זו חיה שזקוקה למרחב - והרבה ולכן חשוב מאוד שהכלוב יהיה מספיק גדול בשביל שיהיה מקום לשני פרטים לקפץ (חבל שלא כתבת את מידות הכלוב - היינו יכולים להגיד לך האם הגודל סביר). לפרט אחד צריך כלוב של מינימום 1 מטר רוחב - לשני פרטים, מן הסתם צריך הרבה יותר. מעבר לזה שהכלוב צריך להיות בגודל מכובד, הם עדיין צריכים שישחררו אותם בכל יום בבית לריצה ומשחק (רצוי בשעות הערב). חשוב שבהתחלה תשגיח עליהם ותוודאו שהן לא יכולות להיפגע, כמו גם לגרום נזק (לאכול חוטי חשמל - שאותם יש לכסות בכיסוי פלסטיק או לשים במקום גבוה וכדומה). הגיוני שבימים הראשונים הם יותר יהססו להסתובב אבל אחרי שיכירו את הבית כבר ירגישו יותר בנוח ויוכלו לשחק ולהשתולל. בנוסף - גם צריך לפזר להם בכלוב משחקים (אפשר וגם רצוי לפזר אותם גם כשהן משחקות בחוץ). את המשחקים יש להחליף אחת לשבועיים לערך כדי שיהיה להם עניין. דוגמאות רבות למשחקים תוכל למצוא בחיפוש בפורום, אבל בקטן: גליל נייר טואלט חום, להדביק על הגליל ירקות או כופתיות בעזרת מעט קמח מעורבב עם מים, להניח לייבוש ואז לתלות להן בכלוב עם חוט טבעי, פרטים מעץ טבעי ללא חומרים או צבע (אפשר לרכוש בחנויות יצירה), משחקים מפלסטיק - אחרי שמוודאים שאין חלקים שאפשר להוציא אותם ולהיחנק -לארנבונים יש שיניים מאוד חזקות והם יכולם בקלות לפרק ולהרוס. לא לתת צעצועים מבד כי הם יאכלו אותו. אם אתה מכיר חברים שטסים לארה"ב כדאי לבקש מה שיביאו משם צעצועים - כי בארץ אין בחנויות חיות כלום. עוד טיפ חשוב - תחפש כבר מעכשיו היכן יש וטרינר מתמחה באיזורך. הם לא רבים לצערי, וכשלארנבון יש מקרה חירום הוא לרוב דורש מיד התערבות וטרינרית ואין זמן להתחיל לעשות חיפושים. חשוב גם ללמוד מראש מהם סימני החירום אצל ארנבונים (שינוי בהתנהגות, חוסר מרץ, ירידה באכילה, ירידה בשתיה, התעטשויות רבות, גירודים קרחות ועוד). מירושלים אני יכולה להמליץ על 2 וטרינריות: 1. ד"ר שני לוי פדן ממרפאת "חביבה". אישה מקסימה וגם וטרינרית מצויינת. 2. ד"ר דניאלה (שלצערי אינני זוכרת את שם משפחתה). היא אורחת מומחים בפורום שלנו. אנסה לעשות חיפוש ולרשום לך בהודעה את הפרטים שלה. בהצלחה עם בנות המשפחה החדשות

טוטס

New member
מוסיפה עוד פרטים

לגבי ד"ר שני לוין ממרפאת חביבה - זו הכתובת: גבעת שאול 40, ירושלים http://www.haiviva.co.il לגבי ד"ר דניאלה יעקב - אני טעיתי, היא לא מקבלת בירושלים אלא בבית דגן.

טוטס

New member
חבל שלא בררת את כל הפרטים האלה לפני

שרכשת אותם...זה לא צעצוע וכל מעבר כזה רק גורם להם טראומה נוראית. רק תברר בבקשה למי שתעביר אותם שהם מודעים לגודל האחריות ושיתנו להן בית חם, ולא סתם ישימו אותם באיזה כלוב קטן בלי יחס ומשחקים...

ביררתי הכל אך גיליתי שהמוכר הוא שקרן

נפתח ליד הבית שלי חנות של בעלי חיים חדשה.. והמוכר לא מבין כלום בבעלי חיים כל מה שהוא אמר לי התברר לי כשקר.. הוא עבד עלי האינטרס שלו זה רק למכור וכו', והלכתי לחנות בעלי חים מקצועית אחרת כמה רחובות ליד הבית וראיתי כמה נפלתי.. לא משנה.. בכל אופן אני יש לי חולשה לעלי חיים.. אני מאוד אוהב בעלי חיים, וחשבתי בתחילה שיהיה לי יותר זמ אליהם.. חשבתי שהם לא מלכלכים כפי שאמר לי המוכר.. לא מסריחים וכו' ועוד.. אבל זה ממש לא נכון ולא בדיוק מה שהוא אמר לי.. הם עדיין גורים קצת.. נראה לי אני צריך ללכת להתנדב בארגון של בעלי חיים וזהו זה, ככה אוכל לטפל בבעלי חיים להנות מהם והם ממני ותו לא לבינתיים.. עד שאתחתן יהיה לי בית משלי אם חצר וכו' ואז אקנה מה שארצה וכו'.. בכל אופן המון תודה על הכל.. ואם את יודעת על איזה ארגון טוב של בעלי חיים בירושלים תגידי לי אלך שם להתנדב..

pRimaVeriTaVIV

New member
מוכרים כמעט תמיד לא מבינים

אבל מה שכן נכון זה שהם לא מלכלכים ולא מסריחים.. ריח רע=טיפול לא נכון ואפשר לחנך אותם שלא ילכלכו

Puffball

New member
מסכימה לגמרי!

ריח רע זה הזנחה... ומי שלא מסוגל לקחת אחריות על בעל חיים שהכניס לתוך הבית שלו- אולי לא צריך להתנדב ולעשות מחוות גדולות... אולי כדאי קודם לטפל במי שכבר בתוך הבית שלך... אלה חיות מקסימות, ורק בגלל הכעס על מוכר ששיקר לך(ורוב המוכרים בחנות החיות מוכרים לוקשים)- רק בגלל הכעס לא שווה לטלטל את שתיהן ולהוציא אותן מהבית ככה. אני מקווה שתפיק מפה קצת ידע ואולי תשנה את דעתך בנוגע לארנבות שלך...

sharon59

New member
איזה רוח חיובית יש לך...

סליחה שאני אומר, אבל המשפטים שלך מאוד חכמים, חוץ מהמשפט בנוגע להתנדבות מחוץ לבית. סליחה, אבל מי שם אותך להחליט מי ראוי להתנדב בסיוע לבעלי חיים? היום אני מגדל בחצר ביתי 4 ארנבונים מקסימים בכלוב גדול (שדרך אגב רוב רובו בנוי מהמלצות חברי הפורום), וגם כשאני הייתי נער שאוהב מאוד בעלי חיים וגרתי בבית של הוריי שלא הסכימו להכניס אפילו ארנבון לבית, נאלצתי להסתפק בהתנדבות באגודות כמו תנו לחיות לחיות כדי לספק את התענוג שלי לטפל בבעלי חיים, וכך גם סייעתי לטיפול בבעלי חיים. כשאנו ילדים אנו לא יכולים לשנות את הורינו המבוגרים ולקבוע עבורם להכניס בעל חיים שעיר שמפזר שערות וריח שונה הביתה- צריך לקבל את זה שלא כולם בנויים לזה. הילדים האלה שמתנדבים באגודות צער בעלי חיים הם האור בקצה המנהרה לכל החיות הנטושות, אז המשפט שלך צריך להיות הפוך- מי שרוצה לגדל בעלי חיים בביתו אבל לא מסוגל לטפל, אולי יכול להתנדב ולעשות מחוות גדולות באגודות למען בעלי חיים. ישר כח לכל אלה.

Puffball

New member
התשובות המפורטות שלך מדהימות!../images/Emo45.gif../images/Emo9.gif

bonny5

New member
בלי קשר לנושא: תודה

על הרעיון שלך למשחק עם קופסת הקרטון, הוא גאוני! בוני הארנבון לא ידע מה לעשות עם עצמו מרוב אושר אתמול בערב

למעלה