בוקר טוב

בוקר טוב

ב10 לאוקטובר אתחיל ללמוד במחלקה לעבודה סוציאלית :) רק לפני שבועיים הבנתי באופן סופי שאני הולכת ללמוד בב"ש. אני קצת מפוחדת ולא ממש יודעת למה לצפות, אני לא ממש יודעת דברים על האוני' ובפרט על המחלקה מעבר לקווים כלליים.. אני כמובן אתקשר למחלקה אבל רציתי גם לשמוע ממכם, הסטודנטים, איך איך איך... :) איך באוני', איך במחלקה, כמה זה קשה ,כמה יש זמן לנוח אם בכלל.... אשמח אם קצת תעזרו לי לצאת מחוסר הודאות שאופפת אותי :) בנוסף אני נרשמת למעונות, אבל גם רוצה לחפש דירה ולא יודעת כלכך מה עדיף.אין לי כלכך כוח לחפש דירה ולהתעסק בכל הדברים האלה של חשבונות מים ובעלי דירה וכו' מצד שני לגור שניים בחדר.... כמובן שמעדיפה לבד אם יש לי אופציה... אבל גם רוצה לחסוך בכסף... והאמת שגם אין לי כח לחפש דירה, אני גרה בירושלים ומנסה עכשיו לעבוד כמה שיותר ולחסוך כסף ללימודים... תודה מראש סופגי.

AviRotman

New member
התרשמות שלי

קודם כל בשעה טובה! אני סיימתי שנה שניה באוניברסיטה והרגשות שלי לגבי זה מעורבים. מצד אחד הלימודים קשים מאד ודורשים לפעמים הקרבות שלא הייתי רגיל אליהם בעבר (אני לומד מערכות מידע ). מצד שני, פגשתי אחלה אנשים ויש באמת הרגשה של חיי קמפוס אמיתיים. לגבי מעונות, זה באמת נוח לגור במעונות בגלל שאת לא צריכה בסופו של דבר לדאוג לכלום פרט לתשלום החודשי שאת משלמת. מצד שני, בימינו אין כל כך הבדל בין שכ"ד של מעונות לבין מה שתשלמי כשותפה בדירה שכורה. כמו כן, איכות החיים בדירה שכורה עולה בהרבה על המעונות. במידה ותבחרי ללכת למעונות, עדיף שתבחרי במעונות ג', שם גרתי בשנה א'. בהתחלה הייתי עוד שותף בחדר זוגי ולאחר כחודש עברתי לחדר לבד. בכל אופן, יש קבוצה בפייסבוק שאת ששם את יכולה לקבל התרשמויות נוספות מסטודנטים באוניברסיטה: http://facebook.com/bgu.student

תודה :)

לגבי חדר לבד בשנה א', הבנתי שאי אפשר בשנה א'...מה הסיכויים לקבל חדר לבד? וצריך לבקש את זה מההתחלה?

רשומות של סטודנט צעיר...

אז ככה. מבחינת תפקוד האוניברסיטה עושה באמת עבודה טובה. הכל זורם מאוד חלק וברור, ואפשר תמיד לשאול את המזכירות המחלקתיות אם משהו בשנתון לא ברור- התשובה כמעט מיידית. הלימודים- זה משתנה. אני לומד פסיכו' וזה הרבה יותר קל מלימודי הנדסת מערכות מידע כמו של הבחרו מלמעלה. זה גם מעניין וכיף. בשנה א' היה המון זמן לנוח, שנה ב' יותר מאתגרת. בעבודה סוציאלית יש עומס רב לפי המעט שאני יודע, וגם המשכורת בסוף לא מתגמלת. אבל השירות לחברה חשוב מאוד.

bglon

New member
ברוכים הבאים לפורום

קודם כל זה מאוד טבעי והגיוני שיש לך חששות אין מישהו שלא מרגיש כך בהתחלה (כל אחד ברמות שונות) אני גם מאוד חששתי והנושא של חיפוש דירה בהחלט מעיק אז הנה מספר טיפים: 1. קל מאוד לחפש דירות באתר זה: http://www.bgu.co.il/apartsearch.aspx 2. אם את מגיעה מי-ם תתקשרי ותתאמי מספר דירות ליום מרוכז אחד או יומיים בסוף תראי שהשד לא כ"כ נורא ואחרי חודשיים לא תביני ממה חששת 3. בבאר שבע החלוקה היא לפי שכונות: שכונה ד'- לאזור יצא שם לא טוב אך לא תמיד נכון- יש דירות שממש יושבות על האוניברסיטה שכונה ג'- בד"כ מדובר על וינגייט שכונה ב'- נחשבת לטובה אך יכול להיות טיפה רחוק צריך לבדוק את מיקום הדירה רמות- שכונה של יחידות דיור או דירות חדשות אך מומלץ שיהיה לך רכב למי שיש עוד להוסיף על מה שכתבתי מוזמן לכתוב בהתלחה!!!

bglon

New member
זה תלוי

אם את רוצה לחסוך בכסף אין ספק שמעונות חוסך אם את מעדיפה פרטיות- אז השכרת דירה עדיפה

adi948

New member
היי סופגי. אני גם לומדת עו"ס.

אבל כבר וותיקה במחלקה... באופן כללי, מאחר והמחירים במעונות די עלו בשנים האחרונות, ואין כמעט הבדל משמעותי כיום בין מגורים במעונות לבין שכירת דירה. אני ממליצה ללכת לכיוון של שכירת דירה. בעיקר בשל העובדה שמגורים במעונות בשנה א' הם בהכרח בחדר משותף [ולא לא תמיד נוח- בעיקר שאינך יודע מי יהיה השותף...], בעוד שבדירה, את יכולה לבחון את השותפים ולעבור באופן כללי על הדברים שמהותים לשניכם. נכון שזה דורש קצת עבודה.. אבל נדמה לי שזו עבודה שמשתלמת. בכל מקרה, שיהיה בהצלחה!

למעלה