בוקר טוב!!

karnity

New member
בוקר טוב!!

ראשית, מברכת את המצטרפים(!) והמצטרפות החדשים והחדשות!!! שנית, רציתי להבהיר איזושהי נקודה שעלתה כאן... אני לא בדיוק זוכרת מי כתב/ה ובאיזה הקשר על הפורום הנ"ל כ"פורום נשים שלא רוצות ללדת"... ואני חשה צורך לתקן. לי באופן אישי אין שום בעיה להיות בהריון או ללדת!!! ויתכן כי אעשה זאת בעתיד למען חברה שלא יכולה ... מהות הפורום היא ב: אי רצון להביא ילדים לעולם ... זאת אומרת, שישנן מספר אפשרויות אחרות... כגון: אימוץ ילדים, פונדקאות, או חיים נטולי ילדים...

karnity

New member
ועוד עניין שרציתי לדבר עליו...

לכל בחירה והחלטה בחיים יש תוצאות לחיוב ולשלילה... אחת התוצאות האפשריות מהבחירה שלא להביא ילדים עלולה לעלות במחיר של איבוד החברים הקרובים מהסיבות הברורות... איך אתן/אתם מרגישות/ים בעניין זה?

Cat79

New member
אצלי..

כל החברים שלי ושל בעלי יודעים שבעלי חולה. החברים שלי גם יודעים שאני לא רוצה ילדים. כולם, כולם, בלי יוצא מן הכלל חוץ משניים בטוחים שזה יעבור לי. אותם שניים יש להם דעות שונות מהחברה לגבי ילדים, הם לא ההורים האלה שמדברים על הילדים שלהם 100% מהזמן, הם לא נותנים את כל כולם לילדים, יש להם עדיין חיים משל עצמם והם מכבדים את ההחלטה שלי ומחזקים את ידי. את המשפחה הגדולה שלי (אבא ואחות) זה ממש לא מעניין. הם מכירים אותי. ולבעלי יש משפחה גדולה מאד וכל עשרות הבני דודים שלו גילם לא עולה על 12 ולהיות אצלם בבית ממש לא נעים לי כי כל הזמן מסתכלים עלי מהצד כשמישהו עם תינוק נכנס הבייתה ורק אני לא מאלה שמעלים חיוך טפשי על הפרצוף ובטח שלא מתקרבים לעגלה. הם גם לא מבינים למה אנחנו מבזבזים זמן יקר ולא מתחילים טיפולים. אם יווצר מצב שאני אאבד את החברים שלי, סימן שהם לא היו באמת חברים שלי מההתחלה. צריכים לקבל אותי כמו שאני, לא אוהבת ילדים.

karnity

New member
היי cat

אני מבינה, שבקרב החברים יש כאלה שמקבלים ויש כאלה שלא... האמירה שלך..."אם יווצר מצב שאני אאבד את החברים שלי, סימן שהם לא היו באמת חברים שלי מההתחלה. צריכים לקבל אותי כמו שאני, לא אוהבת ילדים..." קצת מעציבה אותי... החברים שלי, הרווקים והזוגות, קיבלו, מקבלים ויקבלו אותי כמו שאני... אני רק חוששת שנתרחק כי נאבד את המכנה המשותף, כי לא ארצה לבלות עמם כי הילדים "יסתובבו בין הרגליים" כל הזמן, כי לא אוכל לנהל איתם שיחה בטלפון כי 90% מזמן השיחה יוקדש ל .." יואבי! אל תגע בזה...אני לא מרשה"... וכאלה... אני מרגישה שזה בלתי נמנע ולכן אני חוששת...

Cat79

New member
את צודקת בהחלט

אבל זה מה יש. מנסיון שלא קשור לילדים, 3 זוגות חברים התרחקו מאד מאז החתונה, הם כבר לא בקטע של לצאת למועדונים ימי שישי ואנחנו כן, והכי מפריע לי ששני חברים טובים שלי התחתנו והנשים לא מרשות להם למשל להסתובב איתי לבד סתם ככה בקניון, כן כן אני יודעת זה מטומטם אבל זאת המציאות. בקשר לחברים שלי שיש להם ילדים, הם אלה שמקבלים אותי כמו שאני, הם לא מדברים על הילדים שלהם לידי ואני גם לא מגיעה אליהם הבייתה.

inbal76

New member
חברתי הטובה ביותר

ילדה לפני כמה חודשים את בנה הראשון. היו לי באמת חששות כאלה (ועדיין יש) שנתרחק, אבל בינתיים לפחות זה לא קורה. אני כמובן מאוד מפרגנת לה ושמחה בשבילה, ואני חושבת שהיא גם נהניית לחלוק איתי את זה. נכון, הכל אצלה עכשיו זה סביב התינוק, וזה נושא השיחה העיקרי וכל שיחת טלפון זה תוך כדי "פוצי מוצי", אבל לפחות בינתיים זה לא מפריע לי. התינוק שלה באמת חמוד ואין לי שום בעיה עם זה שהוא מוקד ההתעניינות כשאני איתה. אבל אני כן חוששת שבעתיד זה יהיה בעייתי יותר בקשר בינינו.

karnity

New member
איך זה לא מפריע לך?

ספרי לי ולמדי אותי!!! אני נתקפת עצבים כשזה קורה...

inbal76

New member
לא יודעת איך להסביר את זה

אני משערת שזה גם כי זה חדש, וגם אותי זה קצת מרגש לראות את חברתי שאני מכירה מכיתה ח' פתאום ככה "אמא" כזאת. זה מוזר, אבל גם קצת נחמד. אני באמת משערת שכשאני אתרגל לזה זה די ימאס עלי.

I s t a r

New member
לא חושבת שאת צריכה לדאוג../images/Emo13.gif

חברתי הטובה ביותר נכנסה להיריון בגיל 27 וליויתי אותה לאורך כל הדרך, היא מאוד מאוד רצתה בזה ושמחתי בשבילה מאוד. עברתי איתה את כל השלבים- כחברה. החברות נשארה קרובה בדיוק כמו קודם, רק שעכשיו גם הבת שלה חברה שלי ואנחנו מאוד נהנות אחת עם השנייה. הגבולות שתמיד היו ברורים לנו , ולכל חברותיי שיש להם ילדים הם : אישתאר לא עושה בייביסיטר בשום מצב. לא עוזרת עם ניקוי חיתולים וכל זה ולא לסמוך עליה שתרגיע בכי וצעקות היסטריים. ההחלטה היא שלי ושלי בלבד, המימוש העצמי שלי הוא ייחודי לי- ולה יש את שלה ואין לי שום בעיה לתמוך בה, זה לא נוגד בכלל את החברות שלנו או את הערכים המשותפים שלנו.

QueenOfMagic

New member
פחחחעעעע../images/Emo6.gif

אותי מכריחים לשמור על ילדים קטנים... אז את ברת מזן אמיתית!!! אבל אני הולכת לעמוד על שלי ברגע שתהיה לי דירה משלי.. אני לא עושה בייביסיטר ולא מחליפה חיתול!! למעשה מעולם לא החלפתי חיתול - תמיד ידעתי מתי לברוח כשצריך!!

תודה על ההבהרה וגם שלום לכולם ../images/Emo39.gif

הגעתי אתמול לפורום דרך קישור בפורום אחר (זה דוקא סיפור מצחיק), ולאחר שקראתי מעט באמת התחלתי לתהות האם זה באמת הפורום בשבילי או שכאן מדברים על משהו אחר לגמרי. לאחר ההבהרה שלך השתכנעתי, והנה אני
מצאתי כאן הרבה בחורות שתיארו מצבים המוכרים לי מחיי, ושמחתי לראות שאני לא לבד. גם אני מתמודדת כל חיי עם דילמות המשותפות לרבות כאן, ואשמח לשוחח בנושא עם אחרות ולהחליף דיעות. קצת על עצמי: עברתי את גיל ה-30 (כבר לא ילדה), התחתנתי לא מזמן. בעלי אינו שותף לתחושותי, אך אינו לוחץ יותר מדי. אנחנו מדברים על הנושא רבות. גם אני חשבתי שמתישהו זה יעבור, אבל כאשר התקרבתי ל-30 התחלתי להכיר בכך שאולי זה לא יעבור לעולם, וצריך להתמודד עם זה ולא לדחות את זה. אני לא רוצה להביא לעולם ילדים משלי, אבל בהחלט בעד אימוץ. בינתיים אנו מגדלים 2 חתולות מקסימות, ונראה שכל חיינו המשותפים יהיו מלווים בגידול בעלי חיים בביתינו (מה שמשמח אותי מאד). לגבי השאלה ששאלת: 1. יש לי חברה טובה ששותפה להרגשתי ואנו "מתחרות" מי תחזיק מעמד זמן רב יותר (כנגד הלחץ החברתי). 2. לאחרונה 2 זוגות חברים שלנו נכנסו להריון (ואני כמובן שמחה בשמחתם), והשבענו אותם שהעוללים הצעירים לא יגרמו להם להפסיק להיות כיפיים כמו שהם. הם נשבעו בכל היקר להם, ובעוד כמה חודשים נדע גם עד כמה הם יקיימו את ההבטחה. רוב החברים שלנו הם ללא ילדים (עדיין), אך הנושא אכן מטריד אותי.

karnity

New member
ברוכה הבאה...

וודאי לא מיקרי שאהבתך לחתולים גרמה לך לבחור בניק "גאטו נגרו"...(האם גם בגלל היין???)... במעגל החברתי הקרוב (והכוונה היא לחברים שאיתם אנו מבלים, בעיקר) אין לאף אחד ילדים...בנתיים...זוג אחד ממש בימים אלה "עובד חזק" על העניין (ומכל הלב אני מאחלת להם הצלחה...)... כייון שכבר חוויתי שינוי כזה ביחסים עם חברות אחרות...שעברו לפאזה האימהיתויחסינו התרופפו בעקבות אימהותן - אני מעלה את החשש... האם יש בכלל דרך לגשר על הפער הזה? נשים שהערכתי והיה לי המון מה לחלוק עימם הפכו פתאום לנשים (בעייני) משעממות... שרק על "כמה היא/הוא חמודים...ועשו ככה או ככה" מסוגלות לדבר..

gertrude

New member
מצד שני

אני סבורה שהפורום נועד בהחלט גם לנשים שלא רוצות ללדת ולא רוצות להיות בהריון (כמוני, למשל) ושזה לגמרי אחד הנושאים של הפורום. נדמה לי (ואולי אני טועה) שרוב הנשים כאן לא רוצות להביא ילדים לעולם וגם לא רוצות ללדת (ואפשר גם להתווכח האם לשאת ילד עבור חברה נחשב "להביא ילדים לעולם" או לא). המשותף לכל המשתתפים צריך להיות, לדעתי, שהם סבורים שלעולם לא יגדלו ילדים משלהם, מתוך בחירה מודעת. מדובר למעשה בקהלים הבאים:
נשים שלא רוצות להרות, ללדת ולגדל ילדים
נשים שלא רוצות להרות וללדת, אבל רוצות או שוקלות לגדל ילדים (אימוץ, ילדים של בן-זוג הורה)
נשים שמוכנות להרות וללדת אבל לא לגדל ילדים (פונדקאות)
גברים שלא רוצים להוליד
גברים שלא רוצים לגדל ילדים (שלהם או לא) [וייתכן ששכחתי מישהו, אתן מוזמנות להוסיף) הרי ברור שמישהי שתהיה בהריון כפונדקאית או תתחיל הליכי אימוץ או תתמודד עם בעיותיו המיוחדות של ילד מאומץ, תמצא במה מתאימה יותר לחוויותיה בפורומים אחרים (פורום פונדקאות, פורום אימוץ וכו') ולא כאן.

karnity

New member
זה לא צד שני...

מה שכתבת זה בדיוק מה שהתכוונתי אך לא הצלחתי לנסח את זה בבהירות כפי שעשית את...

gertrude

New member
../images/Emo24.gif

[היום אני לומדת, אני בכלל לא פה] [אייקון של פרצוף עם ידיים על העיניים]

QueenOfMagic

New member
אז כנראה אנו שונות

אני לא הייתי מוכנה להיכנס להריון וללדת. במיוחד לא בשביל חברה.. ואני גם לא מתה על ילדים למרות שאני כנראה מוצלחת בזה..ככה זה שנותנים לך את הג'וב של לשמור על הילדים של אחיותייך. היום למשל הקטנה מבניהן השמיעה קולות מוזרים שבשניה הדליקו לי את הפתיל ונבחתי לעברה "דיי!!". כמובן שהנביחה עזרה מאוד..אני רק חוששת שהיא בהלם ממני. אני בדרך כלל לא נובחת עליהם..חחח ואחד הדברים שממש מפריעים לי שכל הזמן אילו שיש להם עוללים קטנים. מדברים עליהם כמשהו - הינה יציר אלוהים קטן. תראי איך הוא עומד... תראי איך הוא יושב... תשמעי מה הוא אמר לי אתמול... אבל אני לא מראה שזה מפריע לי ואני משתפת פעולה כמעט בכל הנושא הזה. ואפילו צוחקת ומתמוגגת מהריר הניגר על פני העוללים הקטנים ..(איכססס). אני מניחה שהפיתרון שלי לפחות אצלי אם ארצה ילדים זה אימוץ.. אני לא רואה את עצמי יולדת... והינה תמונה של הבייבי הצעירה שלי..

קווין, היא מדהימה! גם אני הייתי ...

... מאמצת אחת כזו ללא שהיות (אפילו שיש לי שתיים בבית). הייתי שמה תמונות, אבל אין לי "עלי"

QueenOfMagic

New member
שוטר מדימונה זרק אותה

אני מגדלת אותה בשימחה.. אני יכולה לשים עוד תמונות של שאר החתולים שזרקו לנו אותם בחצר במצב של רעב צמא ואפילו התעללות פיזית קשה..

אני לא מאמינה! מי היה זורק את

המדהימה הזו!?!?!? אנשים כאלה מזכירים לי מחדש מדוע אני לא רוצה להביא ילדים

למעלה