בוקר טוב

oritt3

New member
בוקר טוב

התעוררתם כבר? הציפור שלי מהזכוכית בשלבי התעוררות
החלפתי מחשב למשהו נורמלי ומתקדם ועכשיו הגלישה מהירה ואני לא מאמינה איך פעם גלשתי. מה שלום אור? מה שלום הסגן אלבז? מה שלום כל המכורים לחומר השקוף והממכר הזה??????
שיהייה יןם יצירתי ופורה

היי אוריתוש!!

הציפור מקסימה! בדיוק רציתי לכתוב לך מסר ולבדוק לאן נעלמת והנה חזרת
תתחדשי על המחשב!

oritt3

New member
יסמיןןןןןן

אנחנו יחד אונליין
בדיוק נכנסתי לדף הבית שלך וכל כך נהנתי.. אני חייבת לבוא לראות את הדוכן שלך ולקנות אחת מהמחרוזות המדהימות שלך ! ראי הוזהרת

michal_sil

New member
איזו ציפור יפה , אורית!../images/Emo140.gif

האם תוכלי להסביר בקצרה את שלבי העבודה?

oritt3

New member
תודה מיכלי

שלבי העבודה? אז ככה: לקחתי ביצה של ציפורים ודגרתי עליה 3 שבועות ויצאה לי הציפור הזאת:)) עכשיו ברצינות: הציפור הצבעונית המסכנה הזאת עברה מספר שריפות בשביל לבנות אותה ולכופף אותה. יציקת pate de verre שעברה שוב תהליכי שריפה וסלמפינג. הבסיס השקוף זה פיוזינג של זכןכית שקופה רגילה שכל אחת בעובי של 1 ס"מ. הציפור עצמה מזכוכית בולסאייס.. אני לא מסוגלת לעבוד בזכוכית אחרת פשוט התרגלתי אליה..

michal_sil

New member
חשבתי שהבסיס מזכוכית חלון

ולכן התפלאתי כיצד הציפור מבולזאיי מחוברת לבסיס. האם זו הדבקה?

oritt3

New member
מיכלי

הבסיס מזכוכית שקופה שמשתמשים בה לעשות שולחנות. הציפור מחוברת בדבק לבסיס. אני משתמשת בדבק מיוחד להדבקת זכוכית לזכוכית. הוא מאוד רעיל אבל מאוד חזק. בדבקים יש בעייה בטמפרטורות גבוהות , שאז הדבק מתחיל להיות נוזלי ומאבד מחוזקו.זה המינוס של ההדבקה ולכן לא לאחסן למשל בבגאז של אוטו ביום של 40 פלוס מעלות למשל. אבל בטמפרטורות נורמליות הדבק הזה חזק כמו בטון.

forestdevil

New member
אני דווקא רואה פה אייל קורא.

מה שנקרא "מוס" בצפון אמריקה. אורית, אני מקווה שתתחילי למלא את הגלקיה שלך בכבוד, כן!? אור.

oritt3

New member
אור../images/Emo13.gif

יש לך דמיון אחלה:) ואני ילדה טובה ומאוד ממושמעת ולאט לאט אוסיף דברים לגלריה. איך אני?

oritt3

New member
היי מיקי

מדובר באחת הצורות של יציקת זכוכית. שיטה שהייתה נהוגה עוד בימי מצריים העתיקה וחודשה על ידי אמני זכוכית צרפתיים במאה שעברה. בסופו של דבר מדובר בעיסת זכוכית איך שאת קורא לזה שמתבשלת בטמפרטורות מאוד גבוהות ונוצר גוש זכוכית הרמוני אחד.

oritt3

New member
מיקי

אתה לא מתאר לעצמך לאיזה איכויות הגיעו בעבר הרחוק באמנות הזכוכית. כשאני לפעמים רואה עבודות זכוכית מהעבר הרחוק רחוק במוזיאון ישראל בירושלים או במוזיאון ארץ ישראל אני עומדת מולן בלי מילים ובאיזשהי תחושת נחיתות, שאנחנו עם כל הקידמה שלנו לא תמיד יכולים להגיע לאותה מורכבות ועדינות של אמנות הזכוכית.

oritt3

New member
במוזיאון תל אביב למשל

יישנה עבודת ויטראז מדהימה על קיר די גדול. לא זוכרת בדיוק בת כמה מאות שנים היא אבל כל פעם שאני שם אני עומדת מול הויטראז שבו דמויות של אנשים הלבושים בגלימות ארוכות, ממששת את קיפולי הבד התלת מימדיים ושוב נדהמת איך לפני כל כך הרבה זמן יצרו פיסול תלת מימדי כזה בזכוכית ואיך יצרו צבעוניות מדהימה כזאת של זכוכיות באמצעים המוגבלים שהיו להם אז..

mikirosen

New member
את צודקת

היום הכל הי-טקי. אגב בקרתי במוזאונים שהזכרת עוד לפני עידן החרוזים (אצלי) כאשר זכוכית עבורי היתה עדשת משקפים (שהיום הם חומרים פלסטים) או צנצנת החלב בילדותי (אמנון בטח זוכר את צנצנות החלב),ובאמת התצוגה מרתקת.

oritt3

New member
ולחשוב..

שאז לא היו להם תנורים ממוחשבים.. ובכל זאת הזכוכיות לא נסדקות לא מתפוצצות מאות שנים.. איזה תכניות השהייה וקירור היו להם????????:)

למעלה