בוקר נפלא לכולן

בוקר נפלא לכולן ../images/Emo42.gif../images/Emo171.gif

היעד היומי שלי הוא לא להתעצבן- מצפה לי יום ארוך שבסופו יש עבודה גם, אז לא הכי כיף, אז אני מתכוונת כל פעם כשמצפה לי משהו מעצבן, לחשוב שמחר סוף סוף רואה את החבר שלי
. מה היעדים היומיים שלכן

בוקר של אור לכולנו :)

היעד שלי היום הוא להתעלות מעל עצמי... לפני שלושה חודשים רכשנו אמבטיה חדשה. אמבטיה זוגית גדולה ונפלאה. בעלי הרכיב את האמבטיה ומאז ועד היום אין לנו קרמיקה על הקירות. יש לנו ניילונים כדי שהמים לא ירטיבו ויהרסו את הקירות. ולמה אין לנו קרמיקה ? כי הוא לא מגיע להחלטה ואני עד היום הייתי במקום בו אני רוצה שהוא יחליט ו/או שההחלטה תהא של שנינו גם יחד בקיצור סאגה שאין כדוגמתה, שלושה חודשים ! הבוקר הוא ביקש שנלך לקנות קרמיקה - יש לו יום חופש. ואני שהכרזתי מלחמה לפני זמן מה בנושא הזה החלטתי להתעלות מעל עצמי. אז היעד שלי להיום זה להיכנס לחנות הקרמיקה בשלום ולצאת בשלום עם קרמיקה לשם שינוי ולא עם עצבים/בכי/אכזבה וחבריהם.

בוקר אור../images/Emo140.gif

הלילה נגמר אתמול ברע..אחרי שיחה דיי מגעילה עם החבר..מקווה שהיום הזה יתחיל ויסתיים בטוב..היעד שלי היום הוא: ללכת לאוניברסיטה ולהתחיל לסכם פס"ד בעונשין( כן, כן, תקופת המבחנים קרבה) להגיע לעבודה ולהבטיח לעצמי לא להירדם מול המחשב ולא לצרוח על לקוח עצבני בטלפון, לעשות שיחת מוטיבציה עם החבר ולנסות ללבן דברים ,לישון מוקדם לשם שינוי (זה לא קורה הרבה לאחרונה, עם כל העומס של הלימודים) ולהזכיר לו כמה אני אוהבת אותו.

אני לא מאמינה ../images/Emo10.gif

עד כמה שהתעלתי מעל עצמי ולא חזרתי עם קרמיקה הביתה... אוף אוף אוף סופסוף עשינו את זה מצאנו מה שאנחנו רוצים הסכמנו הזמנו יצאנו לאכול וחזרנו על מנת לקחת את ההזמנה ומה מסתבר ? אין במלאי ! טעות במחשב. אוף אוף אוף אבל החלטתי להתעלות מעל עצמי היום, נכון ? אז אני אסתפק בכך שבעוד שלושה שבועות ככל הנראה תהא לי הקרמיקה. יש ! או אוף ! או יש :)

שירה1973

New member
בוקר אופטימי לכולנו ../images/Emo141.gif

היעד שלי הוא די פשוט... להעביר את היום הזה בלי עצב וגעגועים (הוא עוד לא נסע וכבר הלב מתכווץ מגעגועים והעיניים הופכות להיות בריכות מלוחות... אוף !) בנוסף, ממתינה לי המשימה הנהדרת של הדברת הבית שלי נגד ג'וקים (בפעם השלישית במשך חודש וחצי. כן כן, קראתן נכון. משום מה, החיה הדוחה הזאת החליטה להקים כנראה מושבה בתוך אחד הקירות של הבית שלי, ועד כה שני מדבירים לא הצליחו לגרום ליצורים המגעילים האלה לעשות טרנספר מרצון... סיוט של ממש). בקיצור - המשימה כפי הנראה תהיה לשרוד את היום הזה ולהחזיק לפחות בחלק קטן מהשפיות שלי.

אמברון

New member
../images/Emo24.gif../images/Emo24.gif../images/Emo24.gif

לכמה זמן הוא נוסע? ולעניין המקקים המגעילים - את מדבירה לבד?

שירה1973

New member
אמברון בוקר טוב ../images/Emo24.gif

נוסע לשבוע. בכל פעם הגעגועים מזכירים לי את המשפט של שלום חנוך: "ארבעה עשר ימים הם נצח שנמשך שבועיים...."
כולנו מכירות את זה, שלפעמים יום יכול להימתח ולהיארך ולהידמות לנצח של ממש. אבל באמת שזה לא נורא, אני סתם מקטרת... כולה שבוע. יש לי המון דברים להספיק ולעשות, וזה בדיוק הזמן המתאים כדי לעשות אותם. לגבי ההדברה - זה ממש נושא מבאס. מדובר בבית שרק עברתי אליו לפני חמישה חודשים, מקום מקסים באמצע הטבע ומכל שאר הבחינות אני מאד מרוצה, אבל מי יכול היה לנחש שהבית החמוד הזה ישמש כדיור מוגן לקהילה שלמה של בעלי מחושים...? אני לא מדבירה לבד, בכל פעם הזמנתי חברת הדברה ובפעמיים עד כה הזמנתי שתי חברות שונות (כדי לבטל את ההשערה שהחברה הראשונה אולי פשוט היתה לא טובה..) אבל כנראה שהם באמת גרים בתוך הקירות או משהו, כי ההדברה הרגילה לא הורגת אותם. הם מתים רק כאשר הם יוצאים לטיולים הליליים שלהם בתוך הבית שלי, ומגלים את חומר ההדברה על הרצפה שהופך אותם לז"ל. אני לא רוצה בית עם גוויות של ג'וקים כמובן, אני פשוט לא רוצה שהם יהיו שם יותר, ומשום מה אף אחד לא מצליח להגשים את החלום המאד פשוט הזה שלי. אני שוקלת לעבור דירה, וכפי הנראה אם הניסיון היום לא יעלה יפה - זה מה שאעשה בלית ברירה. תודה על ההתעניינות

פתי בו

New member
בוקר נפלא חברים ../images/Emo13.gif

היעד היומי שלי.לחזור לאכילה נכונה ומאוזנת.

שירה1973

New member
יש לי בעיה קשה עם המשפט הזה...

לכאורה מדובר במשפט מקסים, "ואהבת לרעך כמוך", אבל לא רק שהוא לא מעשי בעיניי, הוא גם לא בריא לדעתי. אדם אמור לאהוב את עצמו יותר מאשר הוא אוהב כל אחד אחר. נשמע קצת אגואיסטי אולי, אבל לעניות דעתי זה המצב האידיאלי. כל ניסיון לאהוב את האחר באותה מידה בה אני אוהבת את עצמי עלול להכשיל אותי בסופו של דבר. מכיוון שאני כן מתחברת לרעיון מאחורי המשפט הזה, אני אישית בוחרת במשפט דומה לו שמדבר על: "אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך", אבל הוא אינו מדבר על אהבת האחר באותה מידה בה אני אוהבת את עצמי, אלא "רק" על התחשבות ברגשות הזולת, נסיון לראות את עצמי בנעליו ולהתנהג כלפיו ברגישות ומתוך הפעלת יכולת הזדהות.

שירה, אני אחדד קצת את המשפט

ישנה הרצאה מסוימת שלי שנפתחת במילים "ואהבת לרעך כמוך". אני שואלת את הקהל, מה דעתו על המשפט, למה הוא מכוון. וכמובן שכולם יודעים. רק שהשאלה שאני שואלת לאחר מכן היא - האם אתה אוהב את עצמך ? לעתים אני חושבת שאנחנו מתנהגים בסבלנות, סובלנות, אהדה ואהבה רבה יותר לאחרים מאשר לעצמנו. ואני למעשה מחדדת את המשפט הזה ועמו פותחת את ההרצאה שנושאה - אהבה עצמית קרי מודעות עצמית.

הילה - תודה על החידוד ועוד...../images/Emo62.gif

המשפט כולל בתוכו את הכל - כל התורה כולה. עזר כנגדו

שירה1973

New member
מתוקה, אם כך לפי דברייך -

המשפט ש א ת מדברת עליו הוא "ואהבת כמוך לרעך"... כי את מדברת על כך שאנחנו לפעמים נוהגים בזולתנו בצורה נעימה יותר מאשר בעצמנו. אני מבינה על מה את מדברת. אני מזהה בעצמי לעתים קרובות את הסבלנות לחברות טובות, את ההבנה ואת חוסר השיפוטיות, ולעומת זאת את עצמי אני נוטה לשפוט בחומרה, לבקר בלי רחמים כמעט, ולא אחת נגמרת לי הסבלנות אליי...
ועדיין, אני מחזיקה בדעתי: האהבה הכי גדולה שלנו חייבת להיות בראש ובראשונה כלפי עצמנו. כך זה בטבע, בכל בעל חי שנסתכל, ואנחנו חלק מהשרשרת הזו בעולם החי (כל ההבדל הוא שאנחנו היצורים התבוניים ביותר אבל אנחנו עדיין חלק מאותו עולם). בעיניי זה סוג של אגואיזם בריא, שמונע מהצורך הבסיסי ביותר של הישרדות.

אני לא חושבת שחז"ל התכוונו שנאהב

יותר את חברנו מאשר את עצמנו אלא לעובדה שנאהב אותם קרי נתייחס אליהם באותו הכבוד לפחות כפי שאנו מתייחסים אליהם (וכאמור כאן החידוד
) אני מאוד דוגלת ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך". משפט חזק וחכם ! בכלל יש לי חולשה לחז"לנו...

שירה1973

New member
חשבתי על זה -

ויתכן שההתנגדות שלי למשפט הזה נובעת מהשילוב של המילה "אהבה" בתוכו, כי בעיניי לפחות אהבה היא לא משהו שבשליטה שלנו. מדובר ב ר ג ש , לא בהחלטה או במעשים. לפיכך יש לי בעיה כאשר "מצווים" עלי (או מציעים לי) לאהוב את הזולת... בדיוק באותו האופן אני מסתייגת כאשר אני שומעת מישהו טוען שהוא "נורא אוהב ילדים"... מצטערת, לא מאמינה לו. אני אוהבת ח ל ק מהילדים שפגשתי בעולם הזה, את חלקם לא כל כך ואת חלקם ממש לא... בדיוק כפי שאני לא אוהבת את כל האנשים בעולם, אלא רק את מי שנחמד לי ונעים לי וטוב לי ואני אוהבת את לבו ואת תכונותיו. המילה "אהבה" היא ענקית בעיניי. היא טעם החיים, היא האנרגיה של הכל. לפחות מניסיוני, אין לי שום יכולת בחירה את מי לאהוב ואת מי לא. להתייחס בכבוד, להתחשב ברגשות, להיות מנומסת - בוודאי ובוודאי, ולכן אני מתחברת למשפט השני שכתבתי - "אל תעשה לחברך" וכו'. כי כאן מדובר על מעשים, בחירה בסוג של התנהגות שאני עצמי מחליטה לכאן או לכאן, אין כאן רק עניין של רגש אלא הרבה מאד הגיון ושכלתנות. מקווה שהצלחתי להסביר את כוונתי...

אכן הצלחת ואגב גם אני לא אוהבת את

כל הילדים. ואני לא מגדירה את עצמי כ"אוהבת ילדים". אני אוהבת את הילדה שלי :) ואני אוהבת את הילדים (כמו אנשים) שנוגעים בי, בלבי.

ב מ ב ו ש

New member
יש לי בעיה בפירוש של חז"ל ודומיהם

בלי להעלב. ולענייננו. אני חושבת כמוך הילה. ואולי המישפט הוא "תאהב את עצמך הרבה טוב ונכון, כדי שתוכל לתת ולאהוב את חברך"? ואיך שהו, שקשה לי להסביר במילים, זה מתקשר גם לאושו, שמדבר על ביטול האגו שלנו. תחשבו על זה
יום ניפלא.

למעלה