בורסה למתחילים

מצב
הנושא נעול.

מצופלח

New member
למעשה, זה "קוש מיר און טוכעס"

נשק לי 'ת תחת.
(באידיש) איך מחשבים את עמלת השמירה? כל רבעון לוקחים לך 19 ש"ח פר נייר, או איזשהו אחוז, הגבוה מביניהם. מה זה עמלת שמירה? רק מי שהמציא אותה יודע. כנראה שהם מעסיקים שומר שישמור על ניירות וירטואליים במחשבי הבנק והבורסה. לא ברור כל העסק. בערך כמו עמלת הקצאת אשראי או עמלת אי-שימוש באשראי (הידעת שאם יש לך מסגרת, ואתה לא משתמש בה, מענישים אותך?) עזוב, בנקים זה פאסה. ואני עובד דרך בנק... אבל עם עמלות סבירות בהחלט, דרך פאי ז"ל שמכרו אותי למאסטר, שהפחידו אותי עם האתר הנוראי שלהם.
למעשה, זה "קוש מיר און טוכעס"
ויש שיוסיפו "אריין" (מבפנים) נו, אידיש. שפה יפה.

oriomesi

New member
ז"א שאם אני מחזיק מניה ליום אחד אני משלם על

נשק לי 'ת תחת.
(באידיש) איך מחשבים את עמלת השמירה? כל רבעון לוקחים לך 19 ש"ח פר נייר, או איזשהו אחוז, הגבוה מביניהם. מה זה עמלת שמירה? רק מי שהמציא אותה יודע. כנראה שהם מעסיקים שומר שישמור על ניירות וירטואליים במחשבי הבנק והבורסה. לא ברור כל העסק. בערך כמו עמלת הקצאת אשראי או עמלת אי-שימוש באשראי (הידעת שאם יש לך מסגרת, ואתה לא משתמש בה, מענישים אותך?) עזוב, בנקים זה פאסה. ואני עובד דרך בנק... אבל עם עמלות סבירות בהחלט, דרך פאי ז"ל שמכרו אותי למאסטר, שהפחידו אותי עם האתר הנוראי שלהם.
ז"א שאם אני מחזיק מניה ליום אחד אני משלם על
רבעון שלם?

ROBBBBIE

New member
מניית שמירה

נשק לי 'ת תחת.
מניית שמירה
ממה שקראתי, זהו שריד היסטורי לתקופה בה ניירות ערך הייו ניירות אמיתיים (בתקופה הפרה-היסטורית של לפני השימוש במע' ממוחשבת). אז הבנקים גבו עמלות על שמירת הניירות. היום הם גובים את העמלה (עמלה זו ועוד רבות כמוה) מהסיבה היחידה שהם יכולים , ואף אחד לא מתנגד יותר מדי.

oriomesi

New member
שמעתי שגם בתי השקעות בדרך לגבות אותם

מניית שמירה
ממה שקראתי, זהו שריד היסטורי לתקופה בה ניירות ערך הייו ניירות אמיתיים (בתקופה הפרה-היסטורית של לפני השימוש במע' ממוחשבת). אז הבנקים גבו עמלות על שמירת הניירות. היום הם גובים את העמלה (עמלה זו ועוד רבות כמוה) מהסיבה היחידה שהם יכולים , ואף אחד לא מתנגד יותר מדי.

ROBBBBIE

New member
"הציבור מטומטם ולכן הציבור משלם" .. מוכר?

"הציבור מטומטם ולכן הציבור משלם" .. מוכר?
זה נכון, לפחות בארץ לכל מה שקשור לכח של הצרכנים. אני לא אתפלא אם הם יתחילו לגבות... אבל זה בטח לא יקרה כי אחרי הכל יש שוק חופשי ותחרות, ועמלות מהוות היום שיקול חשוב בבחירת בית השקעות, ואני חושב שתמיד יהיה בית השקעות חכם מספיק שיבין שאם האחרים יגבו עמלת שמירה והוא לא, הלקוחות יבואו אליו.

ROBBBBIE

New member
התלבטות בין שני ספרים

בורסה למתחילים
אהלן אנשים. אני סטודנט (שנה אחרונה..) ומעוניין להתחיל להשקיע באופן עצמאי בבורסה. רציתי לדעת אילו ברוקרים (חברות פרטיות) אתם מכירים שמאפשרים ניהול עצמאי של תיק. כמו כן, אני מעוניין להתחיל מסכומים קטנים (מאות שקלים). האם הדבר אפשרי בכלל? האם שווה את העמלות? בנוסף, התחלתי בלימוד של הנושע ע"י עיון באתרים כאלה ואחרים. יש לכם המלצות לגבי אתרים בהם ניתן ללמוד את הנושא באופן יותר מסודר ומעמיק? המלצות ייתקבלו בברכה. בתודה, רובי.
התלבטות בין שני ספרים
איזה מהספרים יותר טוב לשם התחלה: "ספר הזהב" של צביקה ברגמן או "בורסה למתחילים" של שלמה סימנובסקי? בתודה.

prizman

New member
תבדוק מי משניהם נעשה מליונר מהבורסה

התלבטות בין שני ספרים
איזה מהספרים יותר טוב לשם התחלה: "ספר הזהב" של צביקה ברגמן או "בורסה למתחילים" של שלמה סימנובסקי? בתודה.
תבדוק מי משניהם נעשה מליונר מהבורסה
ותחליט לפי זה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה