ביטים ובייטים, על מי עוד עבדו?

רן כהן2

New member
ביטים ובייטים, על מי עוד עבדו?

לכל אלה שאין להם זמן אני פשוט ישאל את זה: על מי עוד עבדו עם הקטע של... "סליחה, אמרנו לך בייטים התכוונו להגיד ביטים". ועוד שאלה: האם מגה ביט רושמים גם ככה: MB ? אני מדבר כמובן על ספקי האינטרנט המהיר שהבטיחו מהירות גלישה מסויימת ונתנו הרבה פחות... מי שלא מכיר את הרמאות הזו שיקרא כי זה אומנם קצת ארוך אבל מעניין ומומלץ לחדשים מבינכם... אז נתחיל מזה שאני יגיד לכם מה ההבדל..., ההגדרות לא מדוייקות אבל המספרים מדוייקים: בייט - יחידת זיכרון אחת שבה ניתן להכניס מידע ביט - תא בזיכרון, 8 ביטים שווים לבייט אחד מה זה אומר? שאם הבטיחו לכם מהירות גלישה מקסימלית של 500 קילו ביט זה אומר שבעצם יש לכם 64 קילו בייט עכשיו לסיפור... אני פתאום מגלה שהורידו לי את המהירות ל 32 קילו בייט, כמובן שאני ישר מתקשר לספק שלי ושואל אותו (יפה) מה קרה? "הודנו את המהירות" "רגע, אני לא מבין, הבטיחו לי 256 קילו בייט וקיבלתי רק 150 קילו בייט ועכשיו אתם מורידים ל 32 קילו בייט?" "לא הבטחנו 256 קילו בייט, הבטחנו 256 קילו ביט שזה בדיוק 32 קילו בייט" אוקי, הבנתי שעבדו עלי כי אני יודע שלהשתמש במילה ביט במחשבים זה כמו להשתמש במילה פיט במקום במטרים... אז מה עשיתי?, באותו יום התקשרתי לנטויזין ושאלתי אותם מה הם מציעים והם אמרו לי שב 35 דולר לחודש אני יקבל 64 קילו בייט הורדה וב 49 אם אני לא טועה אני יקבל 96 קילו בייט הורדה טוב... לא משהו אבל לפחות הם אמיתיים... למחרת עשיתי לאינטרנט זהב תרגיל יפה... התקשרתי אליהם ואמרתי להם שאני משתמש חדש ואני רוצה להתחבר לאינטרנט המהיר שלהם, "מה אני מקבל?" "500 קילו בייט הורדה ו 64 העלאה" ומפה זה מתחיל להיות יפה... "500 קילו בייט, את בטוחה?" "כן אני בטוחה..." "זה אומר שבשני שניות אני מוריד 1 מגה בייט" "נכון" , היא נשמעה מאוד מרוצה שאני מרוצה "לא נראה לי הגיוני..., את בטוחה? , אולי 50 קילו בייט?" "כן, אני בטוחה אדוני", היא אמרה את זה בקול של התנשאות... "אולי זה 500 קילו ביט?" "לא, זה 500 קילו בייט, אני בטוחה" "סליחה, תוכלי בבקשה לשאול את הממונים שלך?" "אדוני, זה 500 קילו בייט, אני בטוחה" "אני רוצה להיות בטוח" "שנייה..." "כן אדוני, זה 500 קילו בייט" "אז איך זה שאני מנוי באינטרנט זהב ויש לי 32 קילו בייט" "לפני כמה זמן התחברת?" "לפני 5 חודש בערך" "אלה החבילות החדשות..." "סליחה, אני משלם 50 דולר ומקבל 32 כשאחרים משלמים 35 דולר ומקבלים 500?" "כן, זה החבילות החדשות" המשכתי להתווכח איתה על החוצפה והיא אמרה לי שמאחר ואני לקוח שכדאי שאני יתקשר לשירות לקוחות, אז התקשרתי... הסברתי לזה שענה לי על מה שדיברתי עם הקודמת והוא אומר לי... "החבילות החדשות הם גם על 32 קילו בייט, אף אחד לא מקבל 500 קילו בייט" כמובן שהשתגעתי קצת יותר... "היא טעתה, זו טעות אנוש..., בקרוב כל חברות האינטרנט יורידו למהירות הזו" הסברתי לו את הטענה שלי... "הם שמים אנשים שם שלא מבינים כלום באינטרנט מהיר, הם רושמים להם 500 קילו ביט או שהם רושמים להם 500 kb שאולי זה אומר אותו הדבר או אולי אפילו 500 קילו בייט והם פשוט קוראים, וככה הם עובדים על אנשים בעיניים" "זו לא עבודה בעיניים" "אפילו אם זו טעות אנוש, מי משתמש במילה ביט, זה לחוד עבודה בעיניים" אחרי הרבה ויכוחים הוא החלט לדבר עם הממונים שלו... "סליחה, כרגע הבנתי משהו חדש, בקרוב לכולם יהיה 500 קילו בייט, זה רק דבר זמני..." "לא היה לי הרבה מה להגיד חוץ מ תודה" יום למחרת באתי אליהם בהפוכה... "שלום, רציתי רק לברר אם יש לכם הערכה מתי מגדילים לכולם את המהירויות" "אין דבר כזה, עד עכשיו המהירויות היו פריוילגייה, המהירות תישאר ככה" יש לי עוד מה לספר אבל נמאס לי לכתוב... אני מתכוון לאסוף עוד מידע ולשלוח את זה ל "שידור חוקר", אני יודע שזה לא יעזור לי אישית אבל לפחות זה יוריד להם מהלקוחות... מי שרוצה, הינה ה אי-מייל שלי [email protected]

philips

New member
רמאות קלאסית שנובעת לרוב

מטפשות וחוסר ידיעה.. לגבי טעות שהייתה בדבריך... ביט BIT - יחידת הספרייה הבסיסית בבינארית...(ספרה בינרית- יכול להיות או 0 או 1 == יש/אין חשמל .... למשל המספר 4 בדצימלית יכתב בבינארית כ 100 (3 ביט).... בייט= BYTE = 8 BIT.... שמונה ביטים צמודים - יחידה בזיכרון.. היחס הוא 1:8... בתקשורת נתונים הרבה פעמים מחושבים המידות ב מגהביט ולא במגהבייט...

אמיר ט

New member
תפסת אותם

איך שאומרים, אבל במקרה שלך מה שדיברת עם הטלפנית אין מה לעשות מביאים לטלמרקטינג דפקים כאלה (בלי להעליב מישהו) שאין להם מושג מה ההבדל בין ביט לבייט. וכשאומרים 500 בייט, הם רואים את זה כ ביט - ומבחינתם זה לא משנה. ד"א - לדוגמא נונסטופ לפני כמה חודשים שלחה מכתב ללקוחות של הכבלים ואמרה שהם הגבילו את ההורדה לקצב של מגה ביט לשניה. כלומר בפועל קצת יותר ממאה. - ובזה הם צדקו ואמרו בדיוק מה שקיבלנו. בשידור חוקר ספק אם יעזור כי במדינה הזאת הכסף שולט - ואין מה לעשות לחברות אינטרנט יש הרבה כסף בשביך למנוע שדברים כאלה ירוצו לקהל הרחב... אמיר.

מר רן כהן היקר...

בתור אחד שכל כך יודע מה הוא רוצה, אתה אמור לדעת שיש דרך לבדוק מה קצב החיבור שמקבלים לעומת קצב ההורדה. זה נכון שחלק מנציגי החברות טועים במינוחים השונים, אבל אם תיקח בחשבון שרוב האנשים מתחברים עם מודם 56K ועדיין לא מורידים ב - 56 קילובייט לשניה, אז יש דברים בגו. מדוע אנשים לא מתרעמים על כך שעל הרבה אריזות מודמים ואפילו בחשבוניות ספקי מחשבים מופיע המושג 56K ועדיין אין הלקוח מוריד בקצב שכזה בקילובייטים? תחשוב קצת לפני שאתה מתרעם ומתפוצץ, ותראה שמי שמבין מבין ומי שלא, אז זה גם לא כל כך משנה לו בברכת המשך יום טוב, רוני

רן כהן2

New member
תגובה לרוני... (אבל בשביל כולם)

יש הבדל ענק בין מה שאתה אומר למה שאני אומר... קודם כל האינטרנט האנלוגי הוא 56000 bps זה אומר 56 אלף בייטים לשנייה ודבר שני יש מאחורי מה שאני אומר הרבה יותר מזה... הרמאות הזו (ואני לא מפחד להשתמש במילה הזו) היתה מתוכננת להפליא... היא התחילה בפירסומות על האינטרנט המהיר, זוכר כמה הם הבטיחו... מהירות של כפול 250 ותאמין לי שהם ידעו שהם לא יוכלו לעמוד בעומס של מהירות כזו, בזק יש להם הרבה נסיון והם לא כאלה טיפשים, בכל מקרה, המספרים האלה מאוד הרשימו את כולם וזה כמובן הלחיץ מאוד את משרד התיקשורת לאשר את השירות החדש למרות שהיא ידעה שאז זה יתן לבזק מונופול על האינטרנט המהיר. עכשיו לבזק יש את האישור ומה שנשאר לה זה להרוויח את הכסף... עכשיו, שם לאינטרנט המהיר כבר יש להם, כולם כבר בטוחים שאם הם ירצו להוריד איזה משהו הם לא יספיקו למצמץ והינה הוא מורד, ומי יכול להאשים אותם, הרי שטפו להם (ואני מדבר גם על עצמי כמובן) כל כך את המוח עד שהם מרגישים שכל מה שנשאר זו השאלה: "כמה זה עולה?", כמובן שלפני שקונים שואלים... "מה בדיוק המהירות" ושאלתי, אני יודע וזוכר ששאלתי ושהיא עוד אמרה לי 256 אמרתי לעצמי "רק 256 קילו בייט?, בשביל זה להשקיע 350 שקל לחודש?, טוב לא נורא... זה מספיק מהיר" ואני יודע שכניראה עכשיו תגידו לי "גם 256 לא מספיק לך?" אז זהו..., שאחרי כל כך פעמים ששמעתי על ה adsl הזה שצריך להגיע ל 2 מגה בייט (שזה בעצם פי 250) ועוד על זה שבזק עוד אומרת שלא יהיה ניתן לנצל את מלוא 8 מגה בייט שזה בעצם היכולת המקסימלית של המודם זה נישמע לי זעום... כמובן שאפילו לא חשבתי לעצמי שהיא מדברת איתי בביטים, לא העלאתי על דעתי שזה יגיע על ל 32 קילו בייט, למה? כי בזק הפילה שני ציפורים במכה אחת עם התעמולה שלה על האינטרנט המהיר החדש, קודם כל היא הצליחה להשיג לעצמה אישור ממשרד התיקשורת ודבר שני עיוורה את כולם מהרמאות שלה, מה שגם מוזר הוא שאינטרנט זהב אומרת לי שעד עכשיו לא הצליחו להגביל את המהירות ל 32 ולכן נהננו עד עכשיו מהמהירות המופרזת..., אז איך הצליחו להגביל ל 200 קילו בייט? מה שעוד יותר מגעיל הוא שרמאות אחת לא מספיקה כי הם אפילו לא מדברים בבייטים אלה אומרים קילו בייטים ומתכוונים לבייטים... ועוד לא עניתם לי על השאלה, האם קילו ביט רושמים גם כך: kb כי אז החוזה שדרשתי מנטויזין שבו כתוב 0.5 mb מהירות מקסימלית (שגם על המילה הזו אולי אפשר לשחק איתנו) אולי גם לא שווה...

noa_f

New member
התגובה היחידה - להחליף ספק!

אני עובדת עם 012 (קווי זהב) הם גם זולים וגם הקצב מצוין. ואמרו לי שבערך בפברואר יתחילו הכבלים - ואז התחרות תתחיל (אני מקווה...)

LionHeart

New member
אני משלם 10$חודש 150KBYTE נטוויזן

זו שערוריה !!!ממש אחי תעזוב אותם מהר ותעסה סקר חברות ותבחר את הכי זולה ,הכל אותו דבר

למעלה