ביקור בארץ אחרי חתונה ולפני תחילת תהליך מדורג

• פותח הנושא ג'ם
  • פורסם בתאריך
ג

ג'ם

Guest
שלום רב,

הייתי רוצה לדעת, אם התחתנתי לפני שבועיים וחזרתי לארץ ואישתי עדיין נמצאת בחו''ל והיא רוצה לבוא ולבקר אותי בפסח ל-10 ימים,
עדיין לא התחלתי את התהליך כי חסר מסמך אחד שהוא תעודת יושר מהמשטרה שאנו עדיין מחכים לו, היא אמורה לקבל אותו בסוף מהקונסוליה ישראלית במדינתה.
האם היא יכולה לבוא לבקר אותי ואז אני יפתח את התיק במשרד הפנים?
האם בכללי זה בסדר?

חשבתי פשוט ישר לאחר ביקורה לפתוח את התיק.

כעקרון על פי נהלי רשות האוכלוסין, צריך להזמין אותה מראש כבת זוגתך. כלומר אתה צריך לפתוח את התיק וככה להזמין אותה. בהתאם, יש סיכוי שאם היא תגיע לנתב"ג ללא הזמנה כזו, והם יבינו שהיא נשואה לישראלי ולכן לא באמת מגיעה לביקור אלא להשתקעות, הם יסרבו אותה. וזה יסבך לכם את כל ההליך.
כמובן שיש פעמים שבני זוג זרים נכנסים ולא קורה כלום בנתב"ג. זה סיכון שהשאלה אם אתם רוצים לקחת.
אני לא יודעת מאיפה היא אבל אם היא ממדינה שאינה פטורה מאשרת תייר לישראל או ממדינה שיש ממנה מבקשי מקלט בישראל (מזרח אירופה, אפריקה)- זה מעלה את הסיכון שמשהו יקרה בנתב"ג.

בהצלחה

ג

ג'ם

Guest
היא מהונג קונג כך שהיא לא צריכה ויזה,
היא רצתה להגיעה לביקור כי היא עדיין עובדת בעבודה שלה ואצלה בעבודה ההודעה מראש חייבת להגיע 3 חודשים לפני עזיבתה.

במידה ואני יפתח תיק עכשיו כמה זמן זה יכול לקחת עד שהיא מקבלת אישור כניסה?
והאם כשהיא תגיע לארץ תוך כמה זמן יקבעו לנו פגישה במשרד הפנים,והאם היא תקבל אשרה ב/1 לאחר הפגישה או שזה לוקח זמן?

תודה.

למעלה