בירורים לשיחרור,

בירורים לשיחרור, ../images/Emo13.gif

היי שמי יקיר, אני משרת כיום בצה"ל ולאחרונה התחלתי להתעסק במה אני רוצה ללמוד... אז דבר אחד אני הכי יודע בעולם, זה שאני רוצה ללמוד עיתונאות. דבר שני, זה באוניברסיטת ת"א. פה נעוצה הבעיה, יש מעין הרגשה של אי שייכות למקום הזה, שאתה מדבר עם אנשים כאילו אם אתה לא איזה ביל גייטס אין לך אפילו זכות לחשוב על כך.... בכל זאת, חשבתי להתחיל לברר לאן השאיפות שלי צריכות להגיע... מהם הנתונים הטכניים אותם אני אמור להשיג כדי ללמוד עיתונאות באוניברסיטת ת"א
ציון פסיכומטרי וכדומה.... בתודה יקיר

ChilD SouL

New member
ראשית,

אל תתן לאפ'חד להוריד לך את המורל או לבאס אותך. אם יש לך שאיפה כלשהי או רצון כלשהו - לך לקראתו, או לפחות תנסה לעשות כל מה שאתה יכול בשביל להגשים את הדבר הזה. שנית, זה האתר של האונ' - www.tau.ac.il - כנס ובדוק כל מה שבא לך, יש פירוט לגבי כל פקולטה ופקולטה. בנוסף, קבל מענה ממוחשב - 036428555 טלפון למועמדים לתואר ראשון - 036405550 תתקשר, תברר, תשאל כל מה שבא לך.

E i n a v 1 1 1

New member
מממ...

לאוניברסיטת ת"א מאוד קשה להתקבל, צריך ממצוע ציוני בגרות מאוד גבוהה בסביבות ה100 + למיטב ידיעתי, ומינימום 700 + בפסיכומטרי. לא חובה אגב ללמוד באונ' ת"א יש גם שלוחות של האוניברסיטה כמו מכללת יפו, שזה אותו מחיר כמו אונ'... פשוט שלוחה. אני לא יודעת אם אותם מרצים שלמלמדים באונ' ת"א מלמדים גם בשלוחה, אבל זה שווה בדיקה. אם אתה מעוניין לעשות פסיכומטרי (שצריך כמובן להתקבל לאונ') עדיף שתשאל במכונים השונים של הפסיכומטרי יש יעוץ (בחינם אני יודעת שיש ביואל גבע שם אני עושה) שאתה יכול להתייעץ והם יתנו לך יותר אינפורמציה למה אתה צריך, ואיפה לשפר, וכמה ציון פסיכומטרי אתה צריך. אם אתה רוצה מידע על התקבלות תבקש מאונ' ת"א שתשלח לך מידע על התואר שבו אתה מעוניין, או שתעזר בימים הפתוחים. בכל אופן מזל טוב על השחרור
ואם תרצה עוד מידע תפנה אלי בפרטי

ChilD SouL

New member
את מטעה.

לא בכל פקולטה באונ' ת"א צריך פסיכומטרי 700 או ממוצע בגרויות שעומד על 100. יש פקולטות שגם עם פסיכומטרי 600 או ממוצע בגרויות העומד על 90 יספיק על מנת להתקבל. כמובן שזה תלוי בפקולטה שאליה אתה מעוניין להתקבל.

E i n a v 1 1 1

New member
אני יודעת שלא

אבל לרוב כן צריך
אני לא יודעת כמה וכמה צריך בכל פקולטה, בגלל זה המלצתי גם לבדוק במכונים לפסיכומטרי, זה מה שאני עשיתי

סקרתי קצת באינטרנט,

זה התואר: עכשיו מזה אומר
תעודת בגרות 170 אחוז
פסיכומטרי 450 לא נדיר להשיג בכלל לא
סוג ותאור התואר תואר ראשון B.A בתקשורת של אוניברסיטת תל-אביב מסלול דו-חוגי בלבד תנאי הרשמה / קבלה תעודת בגרות, פסיכומטרי, ציון התאמה 626, או תעודת בגרות ופסיכומטרי 725 או תעודת בגרות בציון 107 ופסיכומטרי 450, אנגלית רמה בינוני תקופת לימודים 3 שנים מועדי רישום ינואר עד פברואר רישום מאוחר במידה ויש מקומות דמי רישום כ-340 ₪ שכר לימוד אוניברסיטאי מעמד התואר / התעודה תואר אקדמי מוכר

אם חשבתי נכון תעודת הבגרות שלי

כרגע העומדת על ממוצע ה80. ואני מקווה, שזה נכון ולא מתחת לפחות לא מתחת ל70 זה בטוח
אבל כרגע זה נראה על ה80
כמה אני צריך להוציא בפסיכומטרי

E i n a v 1 1 1

New member
עדיף שתשאל במכונים לפסיכומטרי

הם יודעים יותר טוב, זה ייעוץ בחינם לדעתי, את לא חייב להתחייב לכום רק להתייעץ, וככה תוכל לדעת יותר כמה אתה צריך פסיכומטרי. אם אני לא טועה כל נק' יותר בבגרות זה 10 נק' פחות בפסיכומטרי אבל אני לא בטוחה
עדיף שתלך להתייעץ

ChilD SouL

New member
רצוי לברר זאת עם הגורמים המתאימים

לכך. אני לא מבינה בזה יותר מדיי. אני יודעת שיש לחיילים משוחררים ייעוץ והכוונה חינם - תנסה.

Lir האחת

New member
../images/Emo13.gif

היי יקיר, ברוכה הבאה
מוכרת לי ההרגשה הזאת של אי שייכות.. או אולי אפילו קצת ניכור. הרגשתי אותה קצת בפעמים שהגעתי להוציא חומר מהספריה באוניברסיטה. בכל מקרה, אני מאמינה שמרגע שתתחיל ללמוד שם, ההרגשה הזאת תשתנה. אני חושבת שהתחושה הזאת נמצאת יותר בקרב אנשים שלא משתייכים לאוניברסיטה עצמה, ומגיעים מבחוץ. שזה לא מה שירתיע אותך ללכת ולנסות להתקבל לאוניברסיטה. אני מאחלת לך המון בהצלחה, תעדכן אותנו
מבחינת הקבלה יותר קשה להתקבל לאוניברסיטה, בהשוואה למכללות. תנאי הקבלה נקבעים בהתאם לביקוש של המעוניינים ללמוד באותו תחום. את דרישות הקבלה תוכל לבדוק באתר של האוניברסיטה, בחוג המתאים שבו אתה מעוניין. בכל מקרה, עזרה בנושאי דרישות קבלה לחוגים שונים תוכל אולי יותר לקבל בפורום סטודנטים.

תודה Lir האחת,

רשמתי שם הודעה אני מקווה שיענו לי...
בכל מקרה, הפורום הזה נראה ממש נחמד אשמח לקחת בו חלק...

למעלה