בית-עבודה: אוכל

בית-עבודה: אוכל

עוד פעם פינת בית-עבודה!
מי היה מאמין שכבר עבר שבוע מהפעם הקודמת (אני. תכלס לא כזה קשה להאמין).
כמו שסיפרתי בפעם הקודמת, חשבתי לעשות פינה כזו של כל מיני דברים שאנחנו חוות בצורה כפולה עם השילוב בין בית לעבודה.
אז רגע אחרי כל משלוחי המנות של פורים ורגע לפני כל טירוף כן חמץ-לא חמץ של פסח, שאלות ממוקדות אוכל:

איך נראית ארוחת הערב בבית? מה אוכלים ובאיזה הרכב משפחתי?
יש נשנושים בבית? מה מנשנשים?
יש לכן דגשים לתזונה שלכן או של הילדים כשאתם בבית/בגינה?

|עבודה|
אתן אוכלות בעבודה ארוחה גדולה? אם כן, מבושל או קנוי? אוכלות לבד או בחברותא?
אתן מנשנשות בעבודה או מעדיפות שלא?
כמה כוסות קפה ומתי?

Jen74

New member
שאלה שאלתית
|

איך נראית ארוחת הערב בבית? מה אוכלים ובאיזה הרכב משפחתי?
במהלך השבוע לרוב כל אחת לוקחת מה שמתחשק לה. בדרך כלל כריך או קורנפלקס או מעדן/יוגורט. לפעמים אני משקיעה ומכינה איזה סלט ירקות וביצה אבל לרוב כל אחת לוקחת לבד.

יש נשנושים בבית? מה מנשנשים?
רוב הזמן אין נשנושים, זה מותרות מבחינתי וכשכבר יש אני משתדלת שיהיה דברים בריאים כמו קרקרים, קטניות ודברים כאלה. פעם בהרבה זמן אני קונה במבה וחטיפים כאלה.

יש לכן דגשים לתזונה שלכן או של הילדים כשאתם בבית/בגינה?
לא ממש מקפידה על התזונה אם כי תמיד יש ירקות וגבינה במקרר.
לגינה אני מזמן כבר לא יורדת איתן
אצלי כולן כבר מתבגרות.

אתן אוכלות בעבודה ארוחה גדולה? אם כן, מבושל או קנוי? אוכלות לבד או בחברותא?
לפעמים מביאה מהבית אוכל מבושל או כריכים, מה שאני מספיקה בבוקר. לפעמים אני קונה, יש לי כרטיס מטעם העבודה שאיתו אני קונה מגשית עם מנה בשרית+שתי תוספות או כריך ג'בטה עם חביתת ירק שאני ממש אוהבת. לא מסוגלת לאכול ארוחה גדולה. לרוב בפינת האוכל במקום העבודה שלי יוצא לי לשבת לאכול עם בנות מהמחלקה שלי ומחלקות נוספות אבל מעדיפה לאכול בשקט.

אתן מנשנשות בעבודה או מעדיפות שלא?
זה די תלוי במצב רוח ובעומס העבודה. בעיקר כשמציעים לי נשנושים או אם יש מסיבה לכבוד יומולדת או חג אז מנשנשת בלי חשבון.

כמה כוסות קפה ומתי?
אחד על הבוקר איך שמגיעה (אחרי הקפה של הבוקר בבית) ואז במהלך יום העבודה לפחות עוד קפה אחד. לפעמים קורה שאני שותה 4-5 כוסות קפה במהלך יום עבודה.

רק לציין שאני עובדת כשכירה פעמיים בשבוע מחוץ לבית ושאר השבוע אני עובדת בבית כעצמאית בתחום הקלדנות והתמלול.

עונה ....

איך נראית ארוחת הערב בבית? מה אוכלים ובאיזה הרכב משפחתי? , די רגילה, זוג הורים וזוג ילדים, אחד מה בעקר מעיף את האוכל מהשולחן ( בן שנה וקצת ) והשני אוכל יפה . בדר"כ ארוחה קלילה, ביצה מקושקשת , גבינות או אם חמה אז פסטות או מבושל אחר .
יש נשנושים בבית? מה מנשנשים? ירקות או פירות חתוכים על השולחן ברגע שנכנסים הביתה מהגן . מעט מאוד חטיפים
יש לכן דגשים לתזונה שלכן או של הילדים כשאתם בבית/בגינה? לא, מביאים פרי , חטיף ותמיד אפשר לחטוף ארטיק בקיץ

|עבודה|
אתן אוכלות בעבודה ארוחה גדולה? אם כן, מבושל או קנוי? אוכלות לבד או בחברותא? אוכלת עם כל החברה מהעבודה, כל אחד מביא משהו , מחממים ויושבים ביחד חצי שעה-שעה . בדר"כ מבושל ואז אוכלת בערב משהו קליל , אם מביאה משהו קליל אז בבית בערב נאכל מבושל .
אתן מנשנשות בעבודה או מעדיפות שלא? בבוקר קצת עוגיות או וופל
כמה כוסות קפה ומתי? כוס תה אחת בבוקר עם העוגיה

נחמד כל השאלונים האלה

מעיןבר

New member
אוכל, קדימה אוכל

ארוחת הערב שלנו משפחתית ואנחנו די משתדלים להקפיד על זה. זה זמן משפחה חשוב ונעים בעל ערך רגשי וחינוכי ואני מקווה שהוא גם מייצר להן זכרונות טובים. זו הסיבה שהארוחה אצלינו בד"כ לא מאוד מוקדמת (סביב 19:30-20:00). הרכב הארוחה תלוי בשאלה האם לאישי יש חשק לבשל (בד"כ יש
) או שבא לנו חביתה-סלט-גבינה.
נשנושים בבית - יש תקופות שיש יותר (ע"ע פורים) אבל בד"כ לא המון. אחה"צ כולנו חוזרים רעבים מהמסגרות ואוכלים בד"כ משהו קל.
דגשים לתזונה - לא לוקחת אוכל לגינה, לגינה הולכים כדי לשחק, לא לאכול. בבית - תמיד יש ירקות בארוחה והן תמיד מתבקשות לאכול גם ירקות. קינוח - רק אחרי שאוכלים אוכל. משתדלים להגביל לממתק יחיד ביום.

בעבודה - בד"כ אוכלת איזה כריך גדול ומושקע שנרכש במנזה. יש לי בעמדה שלי הרבה פעמים חטיפי גרנולה, מרקים "נמס בכוס" וכאלה מין. קפה - כוס אחת בשעות העבודה, אולי עוד אחת בערב. אני יותר אישה של תה
מה שכן, לא מוותרת על הקולה זירו שלי
.

lulyK

New member
בתאבון

איך נראית ארוחת הערב בבית? מה אוכלים ובאיזה הרכב משפחתי? אם כולנו בבית, אוכלים ביחד משהו חצי מושקע (נודלס וסלט, נגיד), אם רק אני או בעלי בבית עם הילדים, הם אוכלים (לרוב) טוסטים.
יש נשנושים בבית? מה מנשנשים? הילדים אוכלים במשך אחר הצהריים פירות. יש קורנפלקס ולרוב איזה ממתק וחצי. מבחינתי נישנוש זה פירות יבשים, שקדים ושוקולד מריר.
יש לכן דגשים לתזונה שלכן או של הילדים כשאתם בבית/בגינה? תודה לאל, פרק הגינה מאחורינו. כול להיות שאני משחררת יותר מדי. הם אוכלים די הרבה ממתקים. מצד שני, הן צמחונים, ובתור מי שמאמינה שבשר הוא הדבר הכי גרוע שאפשר לאכול (מוסרית, ברור, אבל גם בריאותית), זה עוזר לי להיות רגועה.

|עבודה|
אתן אוכלות בעבודה ארוחה גדולה? אם כן, מבושל או קנוי? אוכלות לבד או בחברותא? קנוי (סלט או סושי) לרוב עם חברים.
אתן מנשנשות בעבודה או מעדיפות שלא? זה לא שאנ ימעדיפה שלא כמו שאין מה.
כמה כוסות קפה ומתי? שתיי-שלוש. בבית לפני העבודה, בבית בערב ולפעמים באמצע היום בעבודה.

אוכל

בית:
לצערי אין ארוחה בהרכב משפחתי במשך השבוע.
לרוב בן השנתיים וחצי אוכל בזמן שההורה האחראי לאותו אחה"צ מאכיל את אחיו בן ה-8 חודשים.
אין נשנושים-לפעמים יש עוגיות או מאפינס תוצרת בית שאותם אוכלים כארוחת בוקר.
אני צמחונית,הילדים לא,כאמור אין נשנושים בבית,הארוחות מאוזנות ומורכבות תמיד מחלבון כלשהו,פחמימה וירק.
תודה לאל,בורכתי בילדים שאוכלים טוב ומגוון.

עבודה:
משתדלת להביא אוכל מהבית,לרוב אוכלת לבד מול המחשב פעם בשבוע,בשביל החברותא,יוצאת לאכול בחוץ.
יש המון נשנושים בעבודה,משתדלת להמנע או לפחות למזער נזקים ולנשנש פירות או ירקות.
3 כוסות קפה-אחת בבוקר לפני שפתחתי עיניים,אחת בעבודה כשאני מגיעה,אחת בצהריים.צריך להפחית.

MAMALY

New member
ארוחה גדולה בשרית כל יום בערב

מבשלת פעמיים בשבוע ועוד קצת תוספות על הרגע לא בעיה בכלל
משפחה גדולה 5 ילדים כולם בנים אוכלים המון....

רגילים לזה בבית

ב 7 כולם מתיישבים לפעמים החצי מגיע מאוחר ואוכל לבד

עם קצת ארגון נכון וידע בבישול בסיסי אפשר לבשל ארוחה מלאה בחצי שעה והשאר התנור עושה
יש יום של פיצות זה היום שאני קצת יותר פנויה מכינה בצק מראש בוקר ועד 6 בערב הוא תופח במקרר לאט לאט כל ההכנה בדיוק 10 דקות יחד עם הקפה של הבוקר ממש שטויות
מי שרוצה מתכונים מהירים וטובים מוזמנת בהחלט לפנות אלי

anuta139

New member
שמחה להצטרף לפורום

לצערי אוכל זה נושא כואב

בבית: ארוחת ערב אנחנו אוכלים כל אחד לחוד. אין נשנושים בבית, הוצאתי כבר ממש ממש מזמן. אם ממש רוצים לוקחים יוגורט (לא מעדן!) או חופן קורנפלקס.
אני משתדלת להקפיד על הוצאת מזונות מאשר על הכנסת מזונות, פשוט כי נראה לי זה יותר קל. הוצאתי את הנשנושים, מאוד מקפידה לא להביא הביתה מוצרים עם צבעי מאכל וחומרים משמרים. אם כבר ממתק אז שוקולד קינדר. מוצרים מקמח - קמח מלא (לחם, אורז, פסטות, קוסקוס). קשה לי עם הירקות דווקא, גם לעצמי וגם לאחרים.

עבודה: אני עובדת במשמרות עם הפסקות מאוד מועטות (אם בכלל) ולא בזמנים קבועים. לפעמים יוצא לאכול מסודר במטבחון, לפעמים נאצלת לאכול ממש בעמדה. בגלל זה כל יום נאלצת להתאים את האוכל לסוג העבודה. אם אני יודעת שאצטרך לאכול בעמדה - מכינה סנדוויצ'ים, יוגורטים וכד', ואז יוצא פחות מסודר ויותר נשנושים. אם יודעת שתהיה לי הפסקה מסודרת בצהריים משתדלת להביא ארוחה מהבית (יש איפה לחמם). לעיתים נדירות יורדת לקנות אוכל בקפיטריה. לבד או בחברותא - איך שיוצא. כוסות קפה - מקפידה עד 3 ונטול קפאין.

aurora0

New member
משתנה...

בגדול כששלושתנו בבית בערב אנחנו אוכלים מה שיוצא - זו יכולה להיות מנה מבושלת חמה אם הכנתי (או נשאר מהצהריים), או פרוסות וממרחים עם ירקות או דייסה מבושלת... מנסים לשבת מסודר אבל הקטנה לרוב מטיילת באיזור, וגם הרבה פעמים אנחנו נשברים ועוברים להיות "יחד" על המשטח פעילות עם טלוויזיה פועלת.
רוב רובו של האוכל בבית הוא בריא ונשנושים הם פירות, ירקות, פירות יבשים ואגוזים. לפעמים מתירים רסן (בעיקר אני) ואז אוכלים גם שוקולדים ועוגות או עוגיות, בעיקר אם קיבלנו כאלה ממישהו או שאני בתקופת עומס ו"מידרדרת" לסוכר זמין.
רוב העבודה שלי היא בבית אז זו אותו סוג תזונה לאורך היום.

יוצאי דופן שמתרחשים די הרבה הן ארוחות אצל סבא וסבתא (משני הצדדים) במיוחד היות ובתקופות עמוסות שלי הם שומרים עליה. שם גם נשבר הרסן של כולנו ו"חגיגה" של שוקולדים וגלידות מתרחשת בצורה פראית.

aurora0

New member
אה - ואני לא שותה קפה... פאק כזה...

פשוט לא טעים לי.
אם ממש קר אז תה או סיידר חם

אצלנו

עם ארוחת הערב, ההרכב מאוד משתנה. פעוטי אוכל ארוחת ערב קצת לפני שבע. לפעמים אני אוכלת יחד איתו, אבל לרוב אני אדחה את ארוחת הערב שלי. לפעמים הבחור מגיע בזמן להיות חלק מארוחת הערב, אז לפעמים יש לנו גם ארוחות ערב משפחתיות, שהן האהובות עלי ביותר.
אוכלים אוכל קל: פתיתים, אורז או לחם, עם ביצה, גבינה לבנה, ירקות. לא בשר.
יש בבית נשנושים, אבל אנחנו לא מנשנשים הרבה.
אני מקפידה שכולנו נאכל כשאנחנו בבית אוכל מבושל, טרי. אמנם פשוט, כי אף אחד כאן לא בשלן גדול, אבל בסך הכל בריא ובעיקר מאוזן.
במיוחד לגבי הילדון, הכי קרוב לנשנוש בשבילו (למעט מקרים חריגים) זה פרי, והוא אוכל אחד בארוחת עשר ואחד אחר הצהריים.

|עבודה|
בעבודה זה בדרך כלל אוכל קנוי (למעט תקופות שאני מקפידה על תזונה ספציפית). לרוב זה יהיה סנדוויץ' בשרי ולא ממש ארוחה.
נשנוש אצלי זה אך ורק פונקציה של לחץ
אני לא באמת צריכה את זה מתוך רעב.
פעם לא הייתי מחשבנת כמה קפה אני שותה. מאז התחלתי להקפיד, וכיום אני משתדלת לשתות רק כוס קפה בבוקר כשאני קמה.
בעבודה אני שותה תה לימון.

האמת שרציתי לפתוח שאלה בדיוק על זה

אנחנו באמריקה, אז כמו באמריקה אוכלים ארוחה קלה בצהריים ואת הארוחה העיקרית בערב, ארוחה שאנחנו מכינים (מבשלים את הדברים הגדולים פעם בכמה ימים). אין לנו ממש ברירה כי בגן של הילדה אנחנו נותנים לה את האוכל לצהריים ואסור לו להיות בשרי. התוצאה לא כל כך נוחה כי זה אומר שאנחנו (המבוגרים) אוכלים סנדוויץ' בצהריים וצריכים איכשהו למשוך עד הערב. זה כך כי לאכול ארוחה אמיתית בצהריים אומר זמן ארוחה ארוך יותר, וגם יקר יותר כי זה לקנות בחוץ. הבעיה העיקרית שלי עם זה היא שאני לא מסוגלת לאכול בבוקר, מה שאומר שאני אוכלת רק סנדוויץ' ואיזו בננה או שתיים עד אחרי הצהריים. זה לא ממש הולך לי ואני כל הזמן מנסה למצוא דרכים לא להיות רעבה בלי לאכול שטויות. כרגע אני מנסה להחזיק בעבודה גזרונים לרגעי משבר, נראה איך זה ילך. אם יש למישהי רעיון אחר למשהו שאפשר להחזיק בעבודה קבוע, שישביע וגם יהיה בריא ולא משמין, אשמח לשמוע. או לחילופין אם למישהי יש פתרון ל"איך לאכול ארוחת בוקר בריאה ומשביעה למרות שממש, אבל ממש אין חשק לאכול בבוקר".

לגבי נשנושים, אין לנו נשנושים מלוחים לא בבית ולא בעבודה. יש מתוקים אבל לא כנשנושים אלא כקינוח, כלומר מוגבל לזמנים מסוימים ולכמויות סבירות. אם רעבים - אוכלים, לא מנשנשים.

דגשים לתזונת ילדים - ילדים ממש קטנים רעבים לפעמים בגינה אבל החל מגיל מסוים אפשר להסתדר בלי אוכל בגינה אם אוכלים ארוחות בזמנים סבירים, ילדים בדרך כלל זקוקים גם לארוחת ארבע. כשבתי היתה קטנה יותר וידעתי שהיא תהיה רעבה בגינה הייתי מביאה לה פיתה עם גבינה למשל, או פרי. כי שוב, מבחינתי אם רעבים אוכלים אוכל ולא מנשנשים. כמובן שזה לא ממש עזר כשהיו ילדים אחרים בגינה שכיבדו אותה בשקיות החטיפים שלהם אבל בנושא הזה הבנתי בסופו של דבר שאין לי ממש מה לעשות נגד זה.

ולגבי קפה - אני לא שותה. שותה תה ללא קפאין בבוקר וזהו.

לא ממליצה לך לאכול ארוחת בוקר אם לא בא לך

אבל כן הייתי לוקחת עוד סנדוויץ. גזרים זה לא ממש משביע.

איכשהו יש גבול לכמה סנדויצים אני מסוגלת לאכול

לא יודעת. אני עוברת כל יום לגופו איכשהו.

אז למה שלא תקחי לך ארוחה חמה בכל זאת?

נניח פשטידה וסלט?
יש לך מקרר/מיקרו בעבודה?
אפשר לאפות פשטידה או שתיים בסוף שבוע, ולהחזיק במקרר בעבודה (אם יש) לקט לסלט+רוטב שאת אוהבת.

נהגתי לעשותאת זה בארץ

אבל כיון שאנחנו אוכלים ביחד ארוחה חמה בערב זה קצת לא נוח. גם ככה אנחנו מבשלים המון ובקושי מספיקים. חוץ מזה, יש מיקרו בעבודה אבל אין כל כך איך לשטוף כלים. אני צריכה פתרון שלא מוסיף לי עוד עבודה, לא בטוח שיש כזה. אבל תודה על ההצעות!

מה את שולחת לילדה?

בכל מקרה, כאן בארהב (אני מניחה שאת בארהב) יש המון אוכל מוכן לא רע שצריך רק לחמם. קערות בוריטו, כיסנים סיניים, נודלס, פשטידות... ולא צריך לשטוף כלים- אפשר חד פעמי.
אני קונה הרבה מהדברים האלה לילדות- כי לאחת אסור בשרי בגן ואת התבשילים החלבי ים שלי הן לא ממש אוכלות... חוץ מיקרונזי וציז, אבל כמה אפשר?

למעלה