בית עם בריכה - כדאי ?

gggg40

New member
בית עם בריכה - כדאי ?

שלום לכולם,

בחיפוש אחר בית להשקעה בפלורידה, נראה שמצאתי SFH במחיר טוב, אזור וכו'

העניין (עוד לא החלטתי אם טוב או רע) זה שיש בריכה.

מצד אחד זה משדרג את הבית למכירה עתידית, מצד שני יש לא מעט הוצאות החזקה.

מנסיונכם, כמה זה משמעותי וכמה עלות אחזקת בריכה בשנה ? האם בעל הבית אחראי על האחזקה (מה מקובל) ? וכו'

תודה רבה

ג

vinney

Well-known member
ממש לא בטוח שזה משדרג

בפלורידה זה אולי יותר חיובי, אבל זה ממש לא בהכרח משדרג.

לבריכה יש כמה חסרונות:

ביטוח יותר גבוה (במיוחד אם אין גדר child-proff) מסביב
תחזוקה
שיפוצים יקרים
עלות מים כשמחליפים

בעל הבית בד"כ אחראי על התחזוקה/שיפוצים/ביטוח. הדייר כנראה ישלם את חשבון המים. הביטוח יהיה יותר יקר גם לך וגם לדייר. עלויות תחזוקה תלויות בסוג הבריכה, כמות העבודה הנדרשת, גודל, וכד'. זה יכול להגיע לכמה מאות דולרים לחודש (אבל בריכות חצר, לפחות בקליפורניה, זה משהו כמו 100-200 לרוב). תעשה סקר שוק באזור שלך.

יש שני סוגי אנשים: אנשים שאוהבים בריכות בבית ואנשים שלא יקנו בית עם בריכה. אנשים שאוהבים בריכות בבית יתקינו גם אם יקנו בית בלי בריכה, אבל אנשים שלא אוהבים בריכות - לא יקנו את הבית שלך, כי לקבור בריכה זאת הוצאה של משהו כמו 10 אלף דולר.

zach78

New member
בריכה בפלורידה

ויני, לדעתי ( האישית ), בית עם בריכה הולך היטב עם "החלום" האמריקאי, ומגדיל את האטרקטיביות של הנכס. בהיותי מתגורר בפלורידה לא מעט שנים, בבית פרטי עם בריכה "מסובכת":
1. זה לא משנה לביטוח. ( לפחות לא לביטוח שלי )
2. תחזוקה. שירותי תחזוקה הם בסביבות 100$ לחודש. בלאי ציוד בריכה 25$ לחודש.
3. אין עלויות שיפוצים. ( אלא אם יש בעיה ואז, כמו תמיד, השמים הם הגבול )
4. לא מחליפים מים בבריכה. אף פעם. מי שמספר לך את זה הוא שקרן, נוכל, אינטרסנט או פשוט בור. לבריכה יש מערכת סינון שמנקה את המים וזה אמור להספיק.
5. אסור לרוקן בריכה. אף פעם. זה גורם לנזק בלתי הפיך ( סדקים בקירות הבריכה מכיוון שאין לחץ מים ). "שווי" המים בבריכה הביתית שלי הוא בסביבות 60$, למקרה שארצה למלא בריכה שלמה.
6. לבריכות יש אידוי.. ובפלורידה יורדים הרבה גשמים. למרות שהשתיים מקזזים זה את זה, מדי פעם יש לרוקן קצת את הבריכה כדי למנוע הצפה או למלא את הבריכה עם הצינור גינה ע"מ לוודא שהמשאבה לא תשאב אוויר.

אני מסכים שאנשים לא יקנו בית עם בריכה אם הם לא רוצים בריכה. אף אחד לא יקבור בריכה..

zach78

New member
עוד קצת מספרים

7. עלות חשמל למשאבות : 15-75$ לחודש ( תלוי בסוג המשאבות, גודל הבריכה )
8. כימיקלים : 15-150$ לחודש. ( כאשר הבריכה לא במצב טוב, הכימיקלים נהיים "יקרים". כאשר שומרים על הבריכה כמו שצריך, 15$ כנראה יספיקו.
9. מרבית בעלי הבתים מטפלים בעצמם בבריכה וחוסכים את סעיף 2.

vinney

Well-known member
כבר הגעת ל$100 לפחות הוצאות

זה בוודאי משתנה ממקום למקום, ואין דין פלורידה כדין קליפורניה, אבל באזור שאני גר פה (צפון קליפורניה) בריכה ממעיטה מערך הנכס ומבריחה קונים. כמובן שבפלורידה עם המזג אוויר הלח זה הרבה פחות בעייתי, אבל אני אישית הייתי נרתע.

למעלה