בכי בהנקה

mila8

New member
בכי בהנקה

היי, אשמח לעזרה!
הקטן שלי בן חודש ושבוע ובשבועיים האחרונים, בחלק מההנקות הוא נהיה ממש עצבני, לא מצליח לתפוס, משחרר וצורח.
אני מרגישה בזמן ההנקה כאילו יש לו מעין גיהוק פנימי כזה.. סוג של גזים.
בהתחלה לא הרגשתי את זה וחשבתי שהוא פשוט שבע / עייף וכבר לא תופס אז מתעצבן. ושמשהו קרה להנקה שלי..
( כי בהתחלה זה הופיע רק בסוף ההנקה) אבל עכשיו זה כבר כמעט מההתחלה.
האם מישהי נתקלה בתופעה הנ"ל?
יודעת מה עושים?
תודה

טליטלטל

New member
אם את מקבלת תשובות אשמח לשמוע

למיטב הבנתי זה לרוב גראפס תקוע או כאבי בטן בעיקר אם זה מלווה בהקשתת גב..

אצלי אני חושבת שזה עיצבון על זרימה חלשה ביחס לבקבוק ותיסכול שהאוכל לא מגיע...
אם יש מומחיות אשמח לשמוע

מ י כ ל10

New member
מוכר

גם הבכורה שלי הייתה 'מנקרת' סביב השד ולא מצליחה להיתפס.
יועצת הנקה שראתה את זה בזמנו (צילמתי בוידאו, כי כמובן שברגע האמת אל מול היועצת היא התנהגה למופת) אמרה שזה קורה, ושאין פתרון מלבד לנסות עד שהיא נתפסת על השד.
זה לגמרי יכול להיות גזים - לפי התיאור שלך זה התחיל בגיל 3 שבועות בערך, שזה לגמרי גיל אופייני לתחילת הגזים. זה באמת מציק ומפריע להם, אבל זה עובר.
ההנקה בחודשים הראשונים מאוד מאתגרת. היא משתנה והשתנתה ותשתנה עוד פעמים רבות.
לי התנהגות שאת מתארת נשמעת מוכרת וסבירה. אצלנו זה עבר אחרי אי איזה זמן. לפעמים עזר להניק אותה בתנוחת פוטבול.
בהצלחה

mila8

New member
תודה!

היי, תודה.. אבל נהיה ממש בלתי אפשרי להמשיך ככה.. כל הנקה היא מאבק, בכי, שריטות של הפנים, והכי גרוע, שאני מפחדת שהוא לא אוכל מספיק..
איך התמודדת עם זה?
תנוחת הפוטבול לא פשוטה כשאני לבד והוא צורח, הוא לא משתף פעולה.. גם ניסיתי את תנוחת השכיבה..

מ י כ ל10

New member
קראתי גם את שאר ההודעות בשרשור

נראה כאילו יש לו איזה עניין עם כמויות החלב והשפריצים - מצד אחד זה נחמד, השפע הזה, ומצד שני זה משפריץ ו'תוקף'

במיוחד אם את נותנת בקבוקים והוא חובב זרימה חזקה הייתי מנסה לשנות: נסי להניק בתנוחת ההנקה הרגילה, אבל כשאת שעונה לאחור. כוח המשיכה מדביק אותו אלייך (הוא כמעט שוכב עלייך), האחיזה משתפרת, הזרם מתון יותר. אם יש לך כורסת הנקה מתנדנדת את יכולה לנסות גם עליה. לפעמים הנדנוד מרגיע.
את היד ששורטת לו את הפנים 'תתקעי' לו בתוך המכנסיים.
בקשר ל'אוכל מספיק' - הנקה דורשת אמונה בעצמך ובתינוק מצד אחד, ומעקב מצד שני. כלומר, אמונה במה שנכנס, ומעקב אחרי מה שיוצא + עלייה במשקל.
בהצלחה

gudat

New member
האם הוא מקבל/קיבל גם בקבוקים?

האם את מרגישה שיש לך הרבה חלב (למשל אם הוא מתנתק רואים לפעמים שפריצים חזקים של חלב, כמו ממטרה...?
באיזו תנוחה הוא יונק וכל כמה זמן...?

mila8

New member
התשובה היא כן לגבי כמות החלב..

הי, לגבי הבקבוקים - התחלתי פעם ראשונה לפני כמה ימים.
יועצת הנקה אמרה לי שכדאי לתת לו השלמות במקרים כאלו שהוא לא יונק טוב, כיוון שהוא לא עלה מספיק במשקל ( בשבוע האחרון 150 גרם ב 8 ימים, לפני כן 100 ב 7 ימים). בקבוק שאוב כמובן.

אני מרגישה שיש לי הרבה חלב כן - כשהוא מתנתק לפעמים יש שפריצים, כמו ממטרה, בדיוק מה שאמרת.
הוא יונק בתנוחת הערסול. ה - כל כמה זמן לא קבוע.. לפעמים יש לי הנקות ארוכות בגלל המאבק הזה תוך כדי הנקה ואז יוצא שמתחילת הנקה להנקה הבאה עברו 4 שעות. בלילה אפילו יותר. ולפעמים בימים שהוא לא ישן ( ויש לא מעט כאלו) יוצא לי להניק אותו ממש כמה דקות כל שעתיים נניח או פחות. אבל ברוב הימים יש הפרשים גדולים.
היו אצלי שתי יועצות הנקה. הראשונה - אמרה שהוא יונק מצויין ושאולי יש לי זרם חזק, וזה יעבור.. (אבל מאז זה רק החמיר), והשנייה אמרה שהוא לא תופס טוב (למרות שבהתחלה הוא תופס מצויין), אמרה לי להתחיל לשאוב ולתת השלמות במקרים שהוא לא יונק טוב, ולשם כך לקחת כדורי חילבה ( 3 ביום), כי גם אמרתי לה שגם כשהחזה שלי גדוש ולא רך, הוא יונק יותר טוב.
השאלה היא אם כדורי החילבה לא יחזקו את הזרם שלי..
מצטערת על ההודעה הארוכה.. מקווה שתוכלי לעזור לי.. תודה

gudat

New member
מממ... נשמע מבלבל...

האם את בקשר עם יועצות ההנקה שראית? או אחת מהן?
אני הייתי חוזרת לזו שהתחברת אליה יותר ואת מרגישה שאת סומכת עליה, ומדברת איתה ארוכות על המצב היום, איך הדברים התגלגלו ומה קורה היום.
זה שהוא עכשיו יותר מתוסכל על השד מתחבר טוב עם הבקבוקים- הרבה תינוקות עם הצגת הבקבוק הופכים פחות רגועים על השד, כי הם מצפים לזרימה של הבקבוק ולתחושה של הסיליקון בפה. אני מבינה שהיה גם חוסר שקט קודם, ולא אומרת שבוודאות הבקבוקים הם הבעיה, רק זה גורם שאי אפשר להתעלם ממנו.
לגבי הכמויות זה מוזר- מצד אחד הוא לא עולה מספיק במשקל, מצד שני נראה שיש הרבה חלב... זה מצב שצריך לבדוק לעומק, מה באמת קורה פה. לפעמים זה לא שיש המון חלב, אלא רפלקס שחרור חלב חזק. ואז עוזר להשען לאחור וגם לשאוב מעט חלב לפני ההנקה, כך שכשהתינוק מתחבר הוא כבר לא יקבל את הזרם החזק.
הנקה בתנוחה ורטיקאלית הרבה פעמים עוזרת לתינוקות עם כל מיני עניינים בהנקה, כולל זרם חזק. ממילא האמא בתנוחה הזו קצת נשענת לאחור. כדי לראות את התנוחה תעשי חיפוש על biological nursing.

חייבת להגיד שוב שאני מרגישה שאת בעיצומו של תהליך, ויש עוד הרבה עבודה עם יועצת ההנקה שלך. היכולת שלנו לעזור פה בפורום די מוגבלת לצערי.

בהצלחה בכל מקרה :)

mother cat

New member
לא ממש יודעת מה גורם לזה...

אבל מצאתי שאצלי כשזה קורה לפעמים העברה לציצי השני עוזר.
בעקרון יש לה ציצי מועדף, אז כשהיא לא מצליחה להתחבר כמו שצריך בציצי הפחות אהוב אני מעבירה אותה למועדף וזה מרגיע אותה. קרה גם כמה פעמים שהיא התעצבנה בצד שהיא כן אוהבת ובכל זאת העברה לצד השני, הפחות אהוב עזר. לא יודעת למה... אבל אולי תנסי?

mila8

New member
הי

זה בדיוק מה שאני עושה כשזה קורה. מג'נגלת בין הציצים.. ואז כל פעם הוא מתעצבן מחדש. אבל לפחות זה נותן לו כל פעם כמה דקות של אוכל..

zayatsel

New member
גם אצלנו אותו סיפור

לא מצאתי פטרון שעוזר תמיד. יועצת הנקה אמרה שכנרא זה בגלל שיש הרבה חלב. באתר זו לזו כתוב שזה שינוי בהרכב החלב ב6 שבועות.
מה שעוזר:
1. תנוחת פוטבול
2. לעבור לשד אחר.
3. להרחיק מהשד לכמה שניות שירגע.
4. תנוחה שאני כמעט שוכבת והוא שוכב עלי, ככה זרם הרבה יותר חלש.
מה שמוזר, שבכי בהנקה יש לנו רק ביום ולא בלילה

למעלה