במבוק

במבוק

שלום אתם יודעים במקרה היכן ניתן לקנות זו במבוקים חיים? במבוק אחד באגרטל ומסביבו יש במבוק אחר מסובב כזה... ועוד יותר חשוב - כמה זה עולה בממוצע? תודה

בועז בר

New member
אתה בטח מתכוון ל'לאקי במבוק' (זן דרצנה)../images/Emo26.gif

ניתן להשיג ברוב חנויות הפרחים או משתלות. לא יודע מה המחיר לצרכן, אבל זול בהרבה ממה שהיה לפני כשנתיים-שלוש. אם אתה צריך כמות סיטונאית, נסה אצל מייזלין בגבעת חן ליד רעננה או אצל בוקי בכפר אז"ר ליד מחלף תל-השומר. אפשר לשאול מה בערך אתה מתכוון לעשות איתם?

זה לא ממש כזה

דומה אבל לא ממש כזה. יש במבוק אחד ישר והשני מסובב סביבו. מה אני אעשה איתם? מה כבר חשבת שאעשה? יש כאלו שאומרים (ואני לא יודע אם להאמין או לא) שזה מזרז זוגיות או משהו. אני צודק?

בועז בר

New member
אם תאמין - זה יקרה...

או שלא
מה חשבתי?! ראיתי את החתימה שלך, לא ידעתי מה לחשוב...
לגבי הבמבוק: הם באים ישרים או מסולסלים, באורכים שונים. כל השאר זה קומבינציות ושילובים של הנ"ל... כלומר, אם תקנה אחד מסולסל ואחד ישר, תצמיד אותם בבסיס ותשים אותם בכלי כלשהו, תקבל את השילוב הרצוי לך.

הבנתי

איך מסלסלים אותם אגב? (סתם סקרן לגבי צורת הגידול). מגדלים אותם בתוך שבלונות ספירליות? או שזה טבעי? (אגב אם חשבת מקודם על כיוון של קיין הצלפה... זה דורש במבוק יבש לא ירוק
).

בועז בר

New member
מניפולציה על התכונה הטבעית של הדרצנות

(וצמחים נוספים) לגדול לכיוון האור. יפה לראות דרצנות רגילות ונפוצות מייצרות גזעים פיסוליים כתוצאה מאילוצים סביבתיים... שתול דרצנה תחת עץ שחוסם לה את האור והיא תגדל הצידה... מה שהם עושים (ולפי אתר המגדל זה לוקח כחצי שנה של גדילה ליצור סיבוב אחד של הגזע) זה לשים את הבמבוק הגדל במעין קופסה שאטומה לאור משלושה צדדים ומלמעלה, כך שהענף מתחיל לגדול הצידה. תוך כדי הגידול צריך לסובב קצת את הקופסה כל פעם כדי לקבל את הצורה הרצויה. (אה...כן. גם "קצת" סבלנות והתמדה..) לגבי ההצלפות:
אני מעדיף ליטופים...

פחות או יותר כפי שחשבתי

טוף קניתי זוג במבוקים קטן. איך מטפלים בהם? צריך להחליף מים בכד הקטן? (יש בו אבנים קטנות). אגב למה יש להם למעלה סימן אדום כזה של שעווה או משהו?

בועז בר

New member
תתחדש../images/Emo70.gif השעווה סוגרת את הקצה החתוך

של הענף כדי למנוע ריקבון. הצימוח החדש יוצא מהפרק העליון בד"כ (לפעמים גם מפרקים אחרים). מומלץ להחליף את המים ~פעם בחודש~, ולהוסיף אם חסר בגלל אידוי. גובה המים כ-5 ס"מ. מיקום מואר ללא שמש ישירה.

בועז בר

New member
בגדול גם תאורת פלורסנט טובה לצמחים,

השאלה מה כמות האור שהצמח מקבל ולאורך כמה שעות ביממה. אם הצימוח החדש חיוור או צהבהב, סימן שחסר לו אור.
אתה לא פותח חלון??

פותח

אבל אין שמש ישירה לחדר שלי... צימוח? אין לו עלים עדיין הוא סתם מוט ירוק ומסכן...

בועז בר

New member
הגזע עצמו לא גובה יותר.

לצימוח של העלים יש את הפוטנציאל להפוך לגזע במשך הזמן, אבל זה לוקח המון זמן ודורש תנאים שקשה להשיג בבית. בקיצור: תסתפק בעלים

הבנתי

מה תוחלת החיים שלהם? אגב עכשיו שאני חושב על זה... איפה בארץ יש במבוקים? למה קניתי בכלל?

בועז בר

New member
מי אני... מה אני... למה../images/Emo35.gif..... ../images/Emo3.gif

לא במבוק... רק דומה לבמבוק.. וזה לא גדל בארץ. הכל יבוא. דרצנה: Scientific name : Dracaena Sanderiana (Green, Silver, Gold) Family : LILIACEAE Place of Origin : Cameroon and Congo אני מכיר צרור של כאלה שמחזיק כבר קרוב לעשר שנים. הביאו אותם מחו"ל עוד לפני היבוא ההמוני.

למעלה