במה אתם משחקים כרגע?

קרנפול

New member
לי לא היה כל כך זמן לצלול לכמה שעות משחק ברצף

אז לא המשכתי במכשף, כנראה בסוף השבוע אוכל לחזור אליו.
בנתיים שיחקתי פה ושם ( בערך חצאי שעות) בספיידרמן,
כנראה דילגתי על כמה פעולות צד, כי הסיפור התקדם וכמה מהדברים נעלמו / נגמרו...( לפחות כך נדמה לי).

מישהו 2

New member
xenoblade chronicles 2

אני כרגע בתקופת מבחנים כאשר אני רחוק מהבית, רחוק מהסוני, רחוק מהמחשב.
כל מה שיש לי כרגע עבור משחקים זה את ה- switch.

אז אחרי יום לימודים איכותי לקראת המבחן הקרב התחלתי בימים האחרונים "לקנח" את היום עם לשחק בסוויץ'.
אני לא ממש בן אדם של משחקי RPG באופן כללי, מעטים משחקי ה- RPG ששיחקתי כמו שצריך וסיימתי בחיי (Witcher 3, Oblivion)
על אחת כמה וכמה משחקי JRPG (אף פעם)
כבר הרבה מאוד זמן שאני מנסה להכניס את עצמי לז'אנר הזה ולא מצליח. אני יודע שיש אלמנט חבוי ומסתורי של כיף במשחקים האלה שאלפי אנשים מתלהבים ומחפשים באופן קבוע, ונורא רציתי להבין את זה ולחוות את זה כי על פניו אתם חייבים להודות משחקי JRPG לא עושים רושם חיצוני טוב בכלל לעומת משחקי RPG מערביים גדולים ופופולאריים.

אבל הנה אני, בתקופת מבחנים , תקופה שבה לשחק משחק מז'אנר של 200+ שעות זה לא נשמע הכי בריא, ודווקא עכשיו באופן אירוני התמכרתי בטירוף למשחק JRPG.
איך זה קורה? זה בערך המשחק היחיד שיש לי על הסוויץ' , אני לא יכול לשחק במשחקי רשת בלפטופ , אין לי משחקים תחרותיים והסוויץ' למזלי הרב מחזיק מקסימום 3 וחצי שעות של משחק שאחריהם יש הטענה של 6 שעות עד שזה יהיה חזרה 100% ככה שזה לא יכול לפגוע לי בזמן הלימוד יותר מידי..

אז התחלתי ונשאבתי למשחק הזה, זה משחק שצריך להשקיע בו כמה שעות טובות, הייתי אומר לפחות 10 שעות לפני שהוא באמת נהיה טוב.
יש המון דברים שצריך ללמוד על מערכת הקרב של המשחק והמשחק עושה עבודה רעה מאוד בלהסביר את עצמו, זה משחק שרוב האנשים שישחקו בו, ירצו לזרוק אותו לפח אחרי שעתיים אבל מי שיתאמץ ויעבור את רף ה-10 שעות מצפה לו חוויה פשוט מטורפת עם המשחק הזה... ככל שתשקיעו בו יותר זמן כך הוא יהיה יותר כיף ויותר מגניב.

חשוב מאוד לצפות בסרטוני יוטיוב כמו זה שצרפתי שמסבירים את מערכת הקרב כדי להנות מהמשחק בשיא הפוטנציאל שלו
ברגע שלומדים את זה הוא מדהים.
אני יכול לומר בוודאות כבר עכשיו שזה יהיה המשחק JRPG הראשון שאני אסיים בחיי.
גם אם עכשיו יבטלו לי את כל המבחנים ויתנו לי נארוטו סטורם 5 ודרגון בול פייטרז עונה 2
אני אמשיך לשחק במשחק הזה עד הסוף לפני שאני אשחק במשחקים האחרים.
זה עד כדי כך טוב. העלילה מעניינת, הדמויות טובות , מוסיקה יפה, המון מערכות שנפתחות במהלך הזמן שנותנות לך הרבה שליטה על איכות הקרבות.
היה שווה כל שקל

קרנפול

New member
ניסיתי לראות את ההסבר

אולי אם זה היה ביפנית -זה היה יותר מובן, עשה לי כאב ראש..חח

נראה ממש מורכב- מזכיר לי קצת את הרצפים של magicka- שגם הם היו יותר מידי מתוחכמים בשבילי.

מישהו 2

New member
זה לא באמת מסובך

מי שיכנס למשחק , ישחק בו קצת זמן ואז יקדיש כמה דקות להקשיב לסרטון ברצינות יבין איך משחקים

נהה, זה משחק ממש פשטני אם שיחקת פעם בMMO זה אותו דבר

אם שיחקת פעם באיזשהוו WOW פפ14 וכו' אז זה אותו דבר רק בסינגל פלייר.

המשחק משחק את עצמו רוב 99% מהזמן ואתה מחליט פה ושם באיזו מתקפה הדמות שלך תשתמש. אין מה להשוות לאינטנסיבות של משחק טהור בתורות.

מישהו 2

New member
זה נכון שהדמות תוקפת אוטומטית שם

אבל המשחק לא באמת משחק את עצמו, זה בהחלט הרושם הראשוני שמקבלים כאשר מתחילים לשחק במשחק
אתה חושב לעצמך שזה עלוב שאתה פשוט עומד ליד המפלצת וזה מרביץ לבד ולא צריך לעשות כלום
אבל המשחק הזה מעניש חבל על הזמן, מהרגע שאתה טיפה מתחיל להתקדם בו ועובר את המדריכים, המשחק פשוט ירסק אותך אם לא תדע לשלב את הקומבואים בצורה אסטרטגית, אני הלכתי ליוטיוב כי משלב מסוים פשוט לא ידעתי מה לעשות וזה היה כמו לגלות עולם חדש של איך משחקים בזה נכון
צריך לזוז מסביב לאויב כי לכל מתקפה מיוחדת עושה יותר נזק בזווית מסוימת , השילוב של האלמנטים , הם איכשהו הצליחו להכניס שם מספיק מורכבות ככה שזה מרגיש כאילו בתאכלס זה עדיין משחק תורות.
&nbsp
תקח משחק תורות מוכר שאתה אוהב ותדמיין כאילו יש סתם אנימציה של הדמויות נלחמות לכל אורך הקרב , אבל האנימציה הזאת היא חסרת משמעות כי אתה בתאכלס משלב שם דברים בצורה נכונה ובתזמון נכון. המשחק מוודא לכל אורך הדרך שאתה יודע כל מה שהוא ניסה ללמד אותך ומי שלא יודע אין לו סיכוי. פשוט שום סיכוי
&nbsp

שיחקתי במשחק הראשון בסדרה וזה בדיוק אותו דבר :)

הם לא המציאו את שיטת המשחק הזו, פפ12 עשה את זה ב2006 לפניהם והוא העתיק את זה ממשחקי הMMO הפופלארים של שנות תחילת שנות ה2000.

אי אפשר להשוות את זיינובלייד לדרגון קווסט למשל. תנסה לתת לדרגון קווסט 11 על הסוויץ שנה הבאה על הרמה הקשה, ותראה מה זה משחק בתורות שבאמת דורש ממך ערנות אינטנסיביית 100% מהזמן.

לזיינובלייד יש המון מערכות ותת מערכות אבל אין שום אויב שבאמת דורש מהשחקן שליטה חכמה במערכת הקרב בעיני.

אולי רק בפוסט גיים שאתה בא על בוסים ממש קשים.

אם אתה רוצה משחק בתורות על הסוויץ שבאמת ידרוש ממך עומק מחשבתי לך על מריו ארנבים :) זה המשחק הראשון שאני קונה לסוויץ :)

מישהו 2

New member
חח לאט לאט אני אטפס על "עץ" ה-JRPG

יש מצב שמשחק שהוא לא תורות טהור זאת התחלה טובה בשבילי,
מה שכן , אם יהיה לך את הסוויץ' יום אחד והמשחק הזה יהיה במבצע אל תפספס אותו, בשביל רבים זה אחד ממשחקי ה- JRPG הכי טובים שהם שיחקו בחיים שלהם.
האוול הגדול של המשחק הוא שצריך להשקיע בו משהו כמו 20 שעות! כדי להגיע לדברים שיהיו שווים את הזמן שלך וידרשו ממך תכנון וריכוז.
זאת אומרת , עד קו ה- 20 שעות בערך אתה יכול לתת למשחק פחות או יותר לשחק את עצמו באמת וזה יהיה בסדר
בצ'אפטר 3 העניינים מתחילים להתחמם. (איפה שהמשחק מפסיק להסביר לך דברים)
&nbsp
והאמת כל האנשים שנותנים ביקורת גרועה למשחק בגלל זה אחרי שהם שיחקו 10 שעות
אני לא מאשים אותם בכלל, לדעתי משחק צריך לתפוס אותך ישר מנקודת ההתחלה.
משחק שאתה צריך "לסבול" אותו יותר מ- 10 שעות כדי שהוא יתחיל להיות טוב, זה משחק שעושה משהו לא בסדר, ולגמרי רק בגלל זה מגיע לו שירדו לו נקודות.
&nbsp
יש לא מעט אנשים שלכלכו על המשחק בהתחלה ופתאום אחרי שסיימו אותו אומרים כמה הם טעו וכמה המערכת קרב היא כנראה המערכת קרב הכי עמוקה וטובה שיצא להם לראות, זה משחק שעושה המון אוול לעצמו.
יש לו מזל שהמשחק הקודם בסדרה עשם לעצמו שם, כי מה שמחזיק אנשים להמשיך ולשחק במשחק למרות שהם לא נהנים בו זה ההייפ שנבנה סביב השם שלו והביקורות של אנשים אחרים ששיחקו בו והאקסלוקסיביות שלו לסוויץ'.
אם זה היה סתם משחק עלום שם הוא היה נקטל קשות
&nbsp
&nbsp

אחד הדברים שזיינובלייד עושה ממש ממש טוב לדעתי זה העולם הפתוח

זה בניית עולם פתוח שבא לך אשכרה לחקור. המשחק על הWII היה עם עולם פשוט פנומנלי מבחינת ההשקעה, ושקלתי לקנות את הWII U בדור הקודם בשביל

זיינובלייד X רק בגלל איך שהם השקיעו בעולם הפתוח שלו עם המון בעלי חיים ומפלצות שנלחמות אחת בשניה.

בעיקרון יש המון אנשים שאוהבים את מערכת הקרב של זיינובלייד/פפ12 וכל המערכות האוטומטיות שמשחקות את עצמן כי בעיני רבים, זיינובלייד סהכ חוסך לך עשרות לחיצות על Attack/HEAL/Defence שהיית לוחץ עליהם בכל מקרה.

כאילו הרבה אנשים פשוט טוענים שזה מוריד התעסקות מעייפת במיקרו ומפנה לך את הזמן להתעסק במאקרו.

אבל לדעתי כל היופי של משחק JRPG בתורות זה שיש לך שליטה מלאה על כל חברי הקבוצה

ואתה יכול לתכנן את האסטרטגיה שלך לפרטי פרטים ואין מצב שמשהו ישתבש.
כי אתה מחליט על הכל, לא פשוט נותן אסטרטגיות כלליות ומקווה לטוב.

זה עניין של ההעדפה.מבחינתי ברגע שאין לי שליטה מלאה על כל חברי הקבוצה עולה השאלה למה פשוט לא ללכת על מערכת קרב אקשנית לחלוטין עם אפשרות לתת הוראות לAI.

העיקר שאתה נהנה, וכאמור העולמות שלהם הם המנה העיקרית אז תהנה מזה.

הזאנר הזה גם הרבה יותר מתאים לקונסולות ניידות מאשר לנייחות, אני חושב שכשדרגון קווסט 11 יגיע לסוויץ הוא יבוא לך ממש טוב.

amithas190

New member
אני עם rdr2 כרגע בפרק השלישי

משחק נחמד , עולם מאוד יפה , מאוד מזכיר לי את gta.
&nbsp
&nbsp
אני נזכר בביקורת שלך ולא הכי מתחבר למה שרשמת , אולי כי אנמ משחק ארחי שיצאו פאטצים גדולים.
&nbsp
כל משימה נותנת לי 50-300 דולר שזה המון כסף. מחסנית 30 כדורים עולה דולר אחד.
לא חסר לי כסף או נשק. הסוס והדמות צריכים לנוח ולאכול פעם בהמון זמן וזה לא מטריד.
&nbsp
וכשאתה צועד ליד גופה אתה לוקח את התחמושת שלה בלי ללחוץ על כלום... אולי הפאטצ תיקן הכל?

מישהו 2

New member
כן האמת שהם תיקנו הרבה דברים מאז לזכותם

עדיין מדובר במשחק יותר מידי איטי לטעמי , התחלתי לאבד עניין

אחד הדברים שהורידו לי סופית את RDR2 מרשימת הרכישות.

היה שלפעמים דמויות שלמות נעלמות מהמחנה שלך ככה שאתה מאבד סצנות עלילתיות שלמות או לכל הפחות שיחות קריטיות לפיתוח דמויות וגם אם אחרי הפאץ זה קורה פחות זה עדיין באג קריטי מדי בעיני.יענו מספיק שהוא קורה לך פעם אחת זהו הרס לי את החוויה.

סטריידר, פייר אמבלם, פוקימון, רד SF5, Until Dawn DQ11

סטריידר: סטריידר הנינג'ה העתידני הוא אחד מהמשחקים שהגדירו לי את הילדות אי שם ב1994 על המגה דרייב, אחר כך בחטיבה על הPS1 והרייבוט שלו בPS4 היה אחד משני המשחקים הראשונים שקניתי לPS4 עשרים שנה מאוחר יותר על הPS4.

היו כל מיני משחקים שתפסו לי את תשומת הלב אז לא סיימתי אותו, השבוע התחלתי אותו מההתחלה ואני לקראת סיום.

בקצרה סטריידר זה סוג של DMC דו מימדי לפני שהיה דבר כזה DMC.

כבר יש לי שליטה בגרביטציה מה שנותן לי לעשות Dash מהיר לכל מקום שאני מכוון אליו את הלייזר שלי ולהתחמק מהאויבים ואני כבר יכול לספוג כדורים בלי פגיעות.ככה שעכשיו זו חגיגה.

ממש הייתי רוצה שהם יעשו סטריידר תלת מימדי להשקה של הPS5 אבל לפי שעה נסתפק בDMC5 שיבוא עלינו לטובה עוד כמה חודשים.

פייר אמבלם 3: אני לקראת סיום המשחק הזה בפלאפון שלי ככה שאני משחק בו יותר מכל המשחקים האחרים ומתקדם הכי מהר.

פוקימון רד: סיימתי את הליגה, מתרכז עכשיו בלתפוס את כולם שזו המטרה שבגללה התחלתי את השמירה הזו.

Until Dawn : את משחק האימה המפורסם הזה היה לי שנים על דיסק לPS4 ופשוט לא נגעתי בו, אחר כך קיבלתי אותו בפלוס ורק עכשיו אני באמת מתפנה אליו, זה נחמד מאוד, מסוג המשחקים שהסיפור כל כך גרוע ולא מפחיד שזה כבר מצחיק ומשעשע.

העלילה משעשעת אותי ונחמד לי לשחק בזה קצת לפני שאני נרדם.

אחת הסיבות שאני לא מתחבר לסיפור כמו שהייתי רוצה להתחבר אליו היא שאנחנו משחקים חבורת נערים וקופצים כל הזמן בין הדמויות השונות והמשחק

הוא כמובן כזה שמאפשר בחירות עלילתיות.ככה שאנחנו כל הזמן נכנסים לנעלים
של דמויות שונות, ומחליטים עבורן, ככה שלדעתי זה מוריד את האימפקט של הבחירות

יענו אני יכול לתעב את אחת הדמויות ופתאום אני צריך לשחק אותה ולהחליט בשמה.. קצת מעפן, הייתי מעדיף ללוות דמות אחת לכל המשחק וזהו.

אבל בעיקרון זה משחק כייפי מאוד ומשעשע והדיבוב ממש ממש טוב.
חבל רק שזה ממש לא מפחיד.

קרנפול

New member
SF5- הקאמבאק שלך ממש מוצלח

הוא כמעט כפול ממך בדירוג- ממה שנראה זה היה קרב קשה..

לגבי משחקים בסגנון DmC, יש לי ברשימת המשחקים הממתינים גם את DmC: Devil May Cry, וגם את Bayonetta (שהבנתי שהוא באותו סגנון),
לבנתיים הם יחכו בסבלנות, אני אפילו לא יודע אם הסגנון מתאים לי...
זאת רשימת המשחקים שמחכים לי בסטים בלבד (באלה שנמצאים now אני משחק במקביל), כללתי רק פרקים ראשונים של משחקי נוסטלגיה, במה שאני צריך להשלים- אבל יש לי את כל הסדרה שלהם (למשל האלף לייף ,S.T.A.L.K.E.R).
חלק מהמשחקים כבר התחלתי- ודחיתי אותם לזמן אחר...

מצאתי את עקב האכילס שלו :)

הוא קופץ יותר מדי. כשאתה קופץ אתה לא יכול להגן על עצמך וחשוף לשלל התקפות שנועדו להוריד אותך מהאוויר.

כמובן זה שאתה יודע שאתה יכול לנטרל אותו כשהוא באוויר לא מבטיח לך שתצליח להגיב בזמן מה שנותן לו התחלה מעולה לקומבואים. אבל ברגע שהבחנתי שהוא מבסס את כל האסטרטגיה שלו על זה ידעתי שלא יהיה לו מה לעשות שאנטרל לו אותה.

מהמשחקים שברשימה שלך.הכי אהבתי את dmc ביונטה באמת באותו סגנון ומהיוצר המקןרי של dmc אני אישית לא אהבתי את ביונטה אבל אם תאהב את dmc כדאי לך לנסות גם אותה.

colio 1

New member
GOW

אני חייב להגיד שבתור אחד שזה המשחק הראשון שלו על PS4 , זה משהו משוגע לגמרי .
קניתי אותו בעיקר בגלל המשחק . אני גרוע מבחינת השליטה בבקר אפשר לומר וזה לוקח לי המון זמן ללמוד,אבל סהכ אני מתקדם .בהתחלה זה קצת תיסכל אבל מילא .

קרנפול

New member
כן , גם אני עדיין מסתגל לבקר

אני משחק בספיידרמן- בתור המשחק הראשון שלי על הps4 , הכי באסה שיש סצנות שצריך ללחוץ על מקשים מסויימים במהירות (QTE) - לרוב אני נכשל בהם...(עדיין).

colio 1

New member
כן לגמרי

שמעתי גם דברים טובים על הספיידרמן , אז אתה ממליץ אני מבין ?
אני חושב שיש משחקים שאני אעדיף לשחק במחשב כמו call of duty למשל .

קרנפול

New member
הדעה שלי חצויה לגבי ספיידרמן,

אני ממש נהנה בו - כמו בכל משחק גיבורי על ששיחקתי,ממש כיף לעבור ברחבי העיר על גבי החוטים, להציל אנשים וכד', אבל יש בו גם הרבה מינוסים:
העולם מלא בפעלויות צד שחוזרות על עצמם, למרות שיש כמה פעילויות מיוחדות, השאר קצת מעיב על האוירה..
להילחם בגלים של אויבים- זה רוב המשחק, לאחר זמן מסויים זה קצת נמאס.
אני עדיין בתחילת הסיפור - אז אני לא יכול לחוות את דעתי עליו מבחינה עלילתית.

למעלה