במה להתמקד?

michald

New member
במה להתמקד?

ברוכים הנמצאים! איזה יופי. הפורום הזה נפתח בדיוק בזמן.רציתי להתיעץ איתכם: אני דוקטורנטית טרייה (מאד- מאד) בחוג ללימודים אירופיים באוניברסיטת אמסטרדם. לפני שלוש שנים סיימתי את התואר השני והמנחה שלי דאז וגם כיום חשב שאני צריכה לפרסם את תוצאותיה. הוא רצה אז שאכין מאמר, אבל מסיבות אישיות לא עשיתי זאת וגם עזבתי את האוניברסיטה, כאמור, לזמן ממושך. עכשיו חזרתי עם נושא וכוחות מחודשים. המנחה שלי רוצה שבמקביל להכנת הצעת המחקר, אכין גם את המאמר המבוסס על התזה מאז, ועדיין ננסה לפרסם. אני מתלבטת מאד: במקביל לדוקטורט אני גם עובדת יומיים בשבוע ויש לי שני ילדים קטנים (יחסית), בית וכו...(אהה, וגם בן זוג
). אני חוששת שלעבוד על חומר ישן יהיה אולי בזבוז זמן ואנרגיה, מפני שאצטרך לעדכן את החומר, לבדוק אם משהו כבר פורסם בנושא, לכתוב, לתקן...ואינני בטוחה כלל בטוחה אם המאמר יפורסם. אני גם כבר עסוקה מעל הראש בהכנת הצעת המחקר החדש. מאידך, הבנתי שפרסום עוזר לקבלת מלגות. זה נכון? מה אתם אומרים לעבוד על החדש או הישן? אודה לכל תגובה.

תעבדי במקביל על שניהם

זה נראה לך עצום כרגע כי עוד לא ממש התחלת, אבל כשתהיי בפנים זה כבר יזרום. אני בטוחה שגם המנחה יעזור ויעביר הגהות וכו'. אם הוא חושב שהעבודה של התואר השני ברת פרסום אז לדעתי כדאי. זה לא קורה כל יום
ואת צודקת, פרסומים עוזרים להתקדם ולקבל מימון.

גם וגם ../images/Emo13.gif

האם יש לך פרסומים אחרים? אם לא, כדאי להשקיע ולפרסם את המחקר שכבר עשית. אני לא יודעת איך זה בתחום שלך, אבל אצלנו אם המאסטר לא מוציא לפחות מאמר אחד, הוא נחשב לא מוצלח במיוחד (בלי קשר לציון שקיבל). לא קל לעשות הכל בו זמנית. כדוקטורנטית לא טריה אני יכולה לספר לך שזה ככה כל הזמן. את כותבת פרק, ובמקביל מגישה תקציר לכנס, מכינה שיעור ועושה הגהה למאמר. במקרה הזה יש לך שני פרוייקטים גדולים ומוגדרים וזה קל יותר מהרבה דברים בהיקפים שונים בו זמנית. ברוכה הבאה

למעלה