במה לשחק?

שירז ב

New member
במה לשחק?

בני חגג לאחרונה יום הולדת שנה. רצית לדעת באילו משחקים כדאי לשחק איתו כדי להעשיר את ההתפתחות שלו ? לדוגמא: ספרים וכדומה

שירז שלום

איני יודעת אם בנך עדיין זוחל או כבר הולך אך תוכלי למצוא באתר לי רעיונות לפעילויות עם ילדים בגילו במדורים השונים. בנוסף תיפתח כאן בקרוב פינת "צעצוע אחד - המון אפשרויות" שמיועדת לקבל רעיונות כיצד למצות מכל צעצוע את המקסימום שלו. באופן כללי בנך יהנה כעת מכלי נגינה פשוטים ( אפילו כף עץ שניתן להכות בעזרתה על סיר הפוך) קופסאות פלסטיק או עץ מלאות הפיצאפקעס לא קטנים מידי ( בגלל סכנת בליעה) כמו למשל : סוגי בדים שונים, לבני לגו גדולים או קוביות וכד'. ניתן להתחיל ללמד השחלה של טבעת על מוט אך אין לצפות להשחלה לפי סדר. ניתן לשחק בקופסה שמשחילים לתוכה צורות ( להתחיל בהתחלה עם פתח גדול יחסית לצורה). תהנו

נאוה שפ

New member
וגם:

הך פטיש: לא אלה עם המסמרים לבני ארבע, אלא כדורים כאלה שאפשר להכות בפטיש גדול והם נופלים. מעולה לתיאום עין יד. וגם כבר בני שנה אפשר להתחיל לשרבט עם צבעים על דף, כמובן בהשגחה וכמובן לא רעילים. (יש גם צבעים לאמבטיה...) קופסת קרטון חלולה לזחול לתוכה.

נצל"ש!! במה לשחק - 7 חוד'

איתי בן 7 וחצי חודשים, ואני ממש לא בטוחה באיזה משחקים כדאי לשחק איתו. הוא ילד טוב, אבל קצת אדיש.... סיפורים לא מרשימים אותו במיוחד, וגם שירים. הוא נהנה עם הצעצועים שלו, אבל אני לא ממש יודעת איך לתקשר איתו, איך לעניין אותו בפעילות משותפת. מה כדאי לעשות?

משחקי קוקו, ומשחקי התעמלות

רגליים לראש, יד ורגל נגדית למתוח ואז להפגיש... לקרב צעצוע ליד אחת ואז לשניה זה מה שאנחנו אהבנו לעשות ביחד בגיל הזה

ה- HIGH LIGHT זה מגדל כוסות

בונים מגדל ואיתן זוחל ומפיל עד לכוס האחרונה מכניס כוס לכוס מוציא כוס מכוס פרט לזה - כדורים, בקבוקי מים, קופסאות פח (סימילאק), סירים וכפות מהמטבח וגם מכונית מכבי אש שנוסעת עושה רעש ספר הצלילים וספרים קשיחים - מסתכלים על בעלי חיים וכל מיני ציורים

לאמא של חמוצי

באתר שלי תוכלי למצוא המון רעיונות לפעילויות בגילאים השונים. למרות שבנך גדול תמצאי רעיונות גם במדור מלידה עד חצי שנה

galigal33

New member
שלנו בן שמונה ושבוע

גם אני שברתי ושוברת את הראש בנושא.גם את שלנו לא מעניינים סיפורים בכלל. דברים שאנחנו עושים: חלקם בוודאי ניסית שירים עובדים מצויין אבל בעיקר קטעים מסויימים בתוך השיר כשמשנים איטונציה ומדגישים אותם. למשל בשיר השפן הקטן כשמגיעים לקטע של ההאפצ'י לעשות אותו בצורה מודגשת ובליווי תנועת ראש קדימה. לעשות פרצוף מטומטם ולהזיז את הראש מצד לצד כך שהשיער מתנפנף בליווי קול. מידי פעם להפסיק ולחכות לפידבק של התינוק...זה חשוב מאוד כי אז יש לו הזדמנות לתקשר איתך ולבקש. לגלגל אותו בשילוב קולות.לדגדג אותו. (תנועה בשילוב קול זה שילוב מנצח!) אנחנו מנגנים לו בחלילית והוא מת על זה..!(יותר משירים) לדבר איתו בקול תינוקי ושינויי אינטונציה, קולות של חיות.או כל מיני קולות משונים אחרים. לתת לו צעצוע ביד וקצת למשוך כך שלפעמים הוא מושך חזרה ומסתכל מי מושך לו. לשים אותו כמו אוירון מעל הראש ולהקפיץ תוך כדי שיר. להכניס אנשים הביתה ושהם יתקשרו איתו וכך תקבלו רעיונות. השיר "ידיים למעלה על הראש"...מאוד מושך כי יש שם גם תנועה של הידיים וגם קולות. לשחק עם האצבעות שלכם ולתת לו לתפוס וכשהוא תופס לאמר אופס או משהו דומה. לתת לו פידבק לדברים שהוא עושה . את יכולה לשכב על הגב כשהוא עליך על הבטן ומידי פעם להרים את הראש ולעשות לו איזה צליל להצביע על דברים ולהשתתף איתו בדברים שהוא עושה....ככה לאט לאט הוא יבין שאתם שותפים לחוויות שלו. לרדת איתו מידי פעם לריצפה ושהוא משחק להשתתף ולדבר איתו. להשתתף בחוג התפתחותי ואז מקבלים מלא רעיונות. אם יהייו עוד דברים שאזכור ארשום לך..

למעלה