במובן הרחב ,אין הבדל.

מודט1

New member
במובן הרחב ,אין הבדל.

ה"מדיטציה" היא מצב הנוגע ב"פסיכולוגי" כמו גם ברבדים האחרים. ובמובן הזה היא כמו פסיכולגיה. ורצוי שיהיה "מטפל" ,גם מניסיוני,וגם ממקרים שקרו(שאל את דרול למשל על תוכניתו לפתוח סדנה לתיקון ניזקים הנגרמים משיטות מסויימות) המדיטציה מביאה למצבים עדינים ורצוי שיהיה לצידך מישהו ש"עבר"את הדרך ויכול לעזור ולכוון. בתודה. מודט1.

R2

New member
אבל.....

מהתגובה של דרול אני מבין שהוא לא מסכים אתך.

drall

New member
ברגע שהוא יטרח להגיד משהו

אני אוכל להסכים או לא להסכים איתו. מה זה רובד פסיכולוגי? איפה מוצאים אותו? דרול

R2

New member
למה אתה עצבני היום......

בסך הכל כל אחד מאתנו מנסה לשפוך את התה ולרוקן את הכוס שלו. לזרוק את הרעיונות ולקלוט רעיונות. הסיפור של אושו(שלך)הוא יפה,וכפי שאמרת אנחנו שואלים שאלות לא מלאי רעיונות,והאמת שהרבה למדתי מהתשובות שלך. אני מקוה שלא עצבנו אותך עד כדי כך שתפסיק לעזור. עדיין אני מלא שאלות,האם להמשיך לשפוך אותן?

R2

New member
תודה על הסבלנות.....

אתמול היה יום מולדת של חברי זיזו, אשתו אמרה לו:תראה איך הזמן עובר מהר. אמר לה זיזו:אני רואה שהזמן קבוע, והאנשים עוברים מהר!

מודט1

New member
רובד פסיכולוגי.

במה עוסקת הפסיכולוגיה? במה עוסקת המדיטציה? שם אפשר למצוא את הרובד הפסיכולוגי.

drall

New member
שאלה של מטרה

מטרת הפסיכולוגיה היא לקרב את האדם לסטנדרטים של החברה. פרויד אמר את זה יפה מאוד "אדם נורמאלי הוא אדם שמסוגל לאהוב ולעבוד." למדיטציה אין מטרות כאלו. יש כאלו שיגידו שהמטרה של המדיטציה היא היא לקרב את האדם למהות האמיתית שלו או לקרב את האדם לאלוהים. אולי זה מה שהמדיטציה בעצם עושה אבל אי אפשר להגיד שזו המטרה שלה במצב מדיטטיבי האדם לא קשור לחשבונות של סיבה ותוצאה. לכן בפסיכולוגיה חייב להיות מטפל , מדריך הוא מייצג את החברה ואת האינטרסים שלה. הוא נותן את הכיוון ובלעדיו הפסיכולוגיה חסרת טעם. במדיטציה זה לא ככה. אולי יכול להיות מישהו שיש לו יותר ניסיון שיכול לעזור למי שמתחיל ולעודד אותו. אבל הדרך האמיתית נצעדת לבד. דרול

ש1234

New member
פסיכולוגיה ומדיטציה - ההבדל

לדעתי המטפל פשוט נמצא כדי לתמוך באדם במצבו המצוקתי, כשהאדם עדיין בגולמי, כשהוא עדיין לא מאמין ברוח, שהוא צריך תמיכה מוחשית ושבעיותיו קשות מאוד ואין לו עם מי לדבר (לטחון בינך לבינך זה מיותר לא?). ניתן גם לשלב במהלך התהליך גם מדיטציה וגם פסיכולוגיה, עד שהאדם יותר מאמין בעצמו, זה לגיטימי. לדעתי הרבה מהפסיכולוגים מציעים אוזן קשבת, אך העזרה - שוב נמצאת בתוכך (גם הם שואלים מה אתה חושב) מקווה שאני ברורה לכם, לי זה נראה כ"כ פשוט...

drall

New member
זו גם התשובה לשאלה שלך

את צריכה לעשות טכניקות דינמיות קודם, אחרת לא תוכלו לצאת ממעגל המחשבות. את יכולה לעשות אותן בבית אין שום צורך במסחור דרול

emptyness

New member
הפסיכולוגיה היא עבודה חלקית

הפסיכולוגיה היא עבודה של הפסיכולוג עם המיינד של הלקוח שהיא מראש יכולה להביא לתוצאות חלקיות בלבד , והעובדה שהפסיכולוגיה נוחלת כשלונות באחוז גבוה מהמטופלים (או כמו שאמרה ד"ר לפסיכולוגיה בוגרת בוסטון בהודו :זה פשוט לא עובד אנשים חוזרים לאותו דבר שוב ושוב) . וdrall אמר יפה : הדרך האמיתית נצעדת לבד (לא עם המחשבות).

מודט1

New member
פסיכולוגיה ומדיטציה.

בעיני התהליכים מדיטטיביים זהים לתהליכים בפסיכולוגיה. והפסיכולוגיה היום ,ומזמן ,מכירה וחסרונותיה. יותר ויותר פסיכולוגים "חוצים" את הגבול לאזור המדיטטיבי. וכבר אי אפשר להכליל בענין. ושוב הגיל כנראה עושה את שלו. רוב האנשים שהלכו בדרך המדיטציה,ואחרות העוסקות בנפש, לבדם, ללא "שמירה" , לא הגיעו רחוק. נכון שאת העבודה במדיטציה אף אחד לא יכול לעשות עבורנו, המורה (כן עדין יש לי...)שלי אומר :אם אני אוכל אתה לא תשבע...... אך נפש האדם אינה דבר פשוט, האגו,וחבר מרעיו יודעים לעטות תחפושות מתחפושות שונות, אחד מהסימנים המובהקים של סטיה מהדרך הם ,ביטחון עצמי מופרז המשכנע שאין צורך בסיוע, "מי יודע טוב יותר ממני מה טוב בשבילי",וכו". מוזמנים לקרוא את ספרי שלמה קאלו. ספרים מאיריי עיניים הנוגעים בענין. שבת שלום.

drall

New member
אתה כמובן סוטה מהנושא

ולי אין שום דבר נגד מדריכי מדיטציה. אני כזה ולפני שהייתי נעזרתי בכמה , שלומי סנדק היה הראשון מבינהם ונראה לי שגם הכי מוצלח ואני מנצל הזדמנות זאת להודות לו מקרב לב. תודה שלומי, אתה דגול מרבבות. הפסיכולוגים יכולים לחצות את הגבול כמה שהם רוצים ולמעשה , לפסיכולוג טוב אני לא רואה ברירה אחרת , מכיוון שחומר שמלמדים אותם באוניברסטאות הוא חסר כל ערך שאינו אקדמי. נפש האדם, כדבריך , אינה דבר פשוט ובסופו של דבר האדם הוא האחראי היחיד על התוצאות. זו הסיבה שמורים רוחניים או אפילו מטפלים רוחניים הם דבר מסוכן, ולא משנה עד כמה הם מוצלחים בעצמם. כמו שאמר אושו "אם אתה הולך בחוץ בחושך ועוברת לידך מכונית אתה רואה הרבה פחות טוב את מה שנמצא מסביב ואחרי שהיא חולפת החושך הרבה יותר כבד" זאת הבעיה באופן כללי ולכן במסע רוחני אמיתי האדם הוא לבדו. אבל יש פחדנים, שנדבקים לאיזה מישהו חכם וגדול, מנסים לאכול את מה שהוא לעס בשבילם. בכך הם מתרחקים ממשברים או מסכנות וכמובן מכל סיכוי להתקדמות אמיתית. די אופייני לאנשים כאלו לנסות לפקפק במי שמפלס את הדרך לבדו , דבר שהם לא מעזים ולא מסוגלים לעשות. זה כל כך שקוף דרול

מודט1

New member
סליחה אל הבורות.

מי זה שלומי סנדק? פה אני חושב שאתה סוטה מהנושא. מי שחושב שמורה "יציל" אותו אכן טועה,כפי שהסכמנו,אף אחד לא יכול לאכול בשבילי. אך שוב ראינו טובים וגדולים נופלים לרגלי "שם ומעמד". ומי אם לא המורה ישמש לנו מראה....... ה"חשש" או התרוץ ,ללמה לא ללכת בצדו של מורה, היא עוד טריק של האגו,והפחד מ"איבוד זהות",הוא סממן מובהק לזה. מיהו המורה, בסך הכל...

drall

New member
שלומי סנדק

הוא בחור שלימד מדיטציות באושו בייג´ בת"א בשנת 1993 אחר כך הוא אמר שהוא מפסיק ללמד לא ראיתי אותו מאז אבל שמעתי שהוא גר בהוד השרון עוד משהו? דרול

למעלה