בן זוג אריתראי

Orlilosh

New member
שלום, אני נמצאת בזוגיות של שנה עם אריתראי ואנחנו חולמים על ילד ביחד, אבל כל הזמן הגירוש שלו מרחף כמו עננה שחורה מעלינו.. השאלה אם נמסד את היחסים הוא יהיה ראשי להישאר בארץ? ואם כן באיזה קונסטלציה?

אהלן
אפשרי להגיש בקשה לויזת זוגיות בין אם אתם נשואים ובין אם לא. לפי הנהלים של משרד הפנים, אם בן זוגך הגיש בקשת מקלט לפני שתגישו את הבקשה לויזת זוגיות, הוא יוכל לקבל ויזת עבודה (ב/1). אם אין באפשרותו להביא מסמכים מקוריים מאריתריאה כגון תעודת לידה, תעודת יושר ותעודה המעידה על מצב אישי (רבים האריתראים לא מצליחים להשיג תעודות אלו באופן טבעי), אז הוא לא יוכל לעבור מויזת ב/1 לרישיונות קבועים יותר, אלא יחדש שוב ושוב את הויזת ב/1. בהצלחה

י

יובי מרי

Guest
היי ראיתי שאת נותנת מענה ועזרה להרבה אנשים פה באתר. רציתי לשאול אותך… אני ובן זוגי האמריקאי עובדים על השגת ויזת בן זוג. אחד המסמכים אשר אנחנו צריכים להביא למשרד הפנים בוא מסמך המוכיח על המצב האישי שלו שהוא רווק. נחסמו להתקשר לכל כך הרבה מקומות מהמחוז שבוא גר בו בארה״ב- טנסי, וגם לשגרירות פה בארץ אבל אף אחד לא יודע איך לעזור לנו. אם את יודעת כיצד נוכל להשיג את המסמך הזה בשבילו אשמח לעזרתך.
המון תודה, יובל.

היי ראיתי שאת נותנת מענה ועזרה להרבה אנשים פה באתר. רציתי לשאול אותך… אני ובן זוגי האמריקאי עובדים על השגת ויזת בן זוג. אחד המסמכים אשר אנחנו צריכים להביא למשרד הפנים בוא מסמך המוכיח על המצב האישי שלו שהוא רווק. נחסמו להתקשר לכל כך הרבה מקומות מהמחוז שבוא גר בו בארה״ב- טנסי, וגם לשגרירות פה בארץ אבל אף אחד לא יודע איך לעזור לנו. אם את יודעת כיצד נוכל להשיג את המסמך הזה בשבילו אשמח לעזרתך.
המון תודה, יובל.
היי יובל, אני יכולה לנסות לבדוק לך לגבי טנסי. תוכל/י לכתוב לי הודעה פרטית?

Orlilosh

New member
תודה לך מיכל על המענה. באמת הוא מאוד מתקשה להוציא את התעודות.. שאלה נוספת אותו הקשר. האם יש איזשהו שהוא סיכוי שהוא יקבל אזרחות בישראל?

י

יוסי 55555

Guest
תודה לך מיכל על המענה. באמת הוא מאוד מתקשה להוציא את התעודות.. שאלה נוספת אותו הקשר. האם יש איזשהו שהוא סיכוי שהוא יקבל אזרחות בישראל?
עניין הגירוש לא צריך להדאיג אותך, כיום יש מדיניות אי הרחקה לאריתראיה. לגבי רישיון- בקשת מקלט מקנה רישיון מסוג סא-ב-5 ולא ב'1. סא-ב5 מאפשר עבודה. באם הוא אכן הגיש בקשת מקלט וטרם קיבל תשובה אז הוא נחשב מבקש מקלט ולכן מבחינת ההליך המדורג יש לו הקלה בעניין הצגת מסמכים. בכל מקרה, אם אתם מתחילים הליך מדורג זה הליך רגיל ואזרחות הוא יקבל בתוך 5 שנים.

בקשת מקלט מקנה רישיון מסוג 2(א)(5) ופעמים רבות אינה מאפשרת עבודה. רוב הסיכויים שאם הוא אריתראי שחי בישראל כבר יש לו רישיון שכזה או ב/1.
כפי שכתבתי, למבקשי מקלט אין אפשרות להתקדם עם ההליך המדורג ללא המסמכים.

י

יוסי 55555

Guest
זה לא מדוייק. ממבקש מקלט שבקשתו עדיין פתוחה לא מצופה להמציא מסמכים כגון העדר רישום פלילי ומשרד הפנים מודע לבעיות של מבקשי מקלט בהשגת מסמכים. מכאן שהגישה אליהם מקלה.

י

יוסי 55555

Guest
לגבי רישיון עבודה- סאב5 לא מהווה אישור עבודה אך אינו מונע עבודה ( אלא אם כן כתוב על הויזה בצורה מפורשת). מכאן שמבקש מקלט עם ויזה בתוקף יכול לעבוד ללא בעיה.

כיום על פי הנהלים של משרד הפנים ופסיקת בתי המשפט רק מבקשי מקלט שיכולים לספק את כל המסמכים יכולים להתקדם בהליך המדורג ולבסוף לזכות באזרחות. ברור שרק למעטים מהם יש את המסמכים.

למעלה