בנותתת - חיייבת חייייבת עזרה.

oritush26

New member
בנותתת - חיייבת חייייבת עזרה.

אני ביום ה- 38 למחזור. הוא מעולם לא היה סדיר כך ש... בכל מקרה, אני מטופלת פרטית ועושה מעקב זקיקים כל שבוע. אתמול בערב עשיתי בדיקה וגודל הזקיק שלי היה 19 מ"מ. הרופא אמר שזה יכול להעיד על ביוץ ולכן הבוקר אני צריכה לעשות בדיקת דם. עשיתי בדיקת דם וב- 12 אני צריכה לקבל תוצאות. אמממה, הרופא אמר שאם אין ביוץ אני צריכה לקנות זריקה (שהביא לי מרשם אורביטל נראה לי...) ושמישהו יזריק לי בבטן.. אני די בלחץ לגבי הזריקה הזו וגם לא כל כך יודעת מי אמור להזריק לי אותה.. ברור ששלב שלב, ואני אחכה לשמוע תוצאות ממנו אבל בינתיים - סקרנית. הוא גם הביא לי מרשם לנרות וגינאלים ואמר שבינתיים אין צורך שאקח. מה זה??? מישהי יודעת? אוף. אני בלחץ.

oritush26

New member
שכחתי להוסיף

אני בינתיים (ואף פעם) לא לקחתי שום כדורים, זריקות וכ"ו.

פוליפז

New member
כן, אני משערת שאני מבינה

אגב, אם את לא סומכת על הרופא שלך - אז אל תלכי אליו. אנחנו לא חייבות ללמוד רפואה. הוא הרופא ואת צריכה להאמין שהוא נותן לך תרופות שאמורות לסייע לך להקלט להריון. והאמת, זה בדיוק מה שהוא עשה. הזריקה הזאת - אוביטרל - ניתנת כדי להשרות ביוץ. כדי שאם אכן יש ביוץ לכאורה "מקפיאים" אותו ואז יש אפשרות לתזמן את מפגש הביצית עם הזרע. את צריכה לשמוח שאת זכאית לתרופה הזאת. את צריכה לשמוח על זקיק מוביל בכאלה מימדים! זה נהדר! את האוביטרל את יכולה להזריק בעצמך או שבעלך או בן זוגך יכול להזריק לך. הזריקה הזאת אינה מורגשת! המחט כל כך דקה ועדינה שהיא חודרת מבעד לקצות העצבים ואינה פוגעת בהם. אל תשכחי שילדים בני שלוש או ארבע, חולי סוכרת נעורים, מזריקים 3-4 פעמים ביום אינסולין באמצעות מחטים. והן עושים את זה לבד, לעצמם!!! ולמה - כי פסיכולוגית אנחנו " לא מסוגלים להכניס לגוף שלנו משהו דרך העור", אבל, כשאני אומרת לך בוודאות שזהלא כואב, ספק אם תאמיני לי עד שתנסי בעצמך. כך קרה גם לי. אמרו לי שזה לא כואב, ולא האמנתי. לא יכולתי להזריק לעצמי אז ביקשתי מזוגי. הוא עשה את זה ובכלל לא הרגשתי. ומאז אותה הפעם , הזרקתי לעצמי בלבד. יש מספר עקרונות שצריך לדעת כדי שתגיעי למצב של העדר תחושה. למשל, 90 מעלות לגוף, יד יציבה עם תמיכה, לנשום עמוק, ולהרפות. ולהזריק את כל החומר. ואז, לא להפסיק. בדרך כלל היציאה של המחט יכולה קצת לעקצץ: להוציא ב-90 מעלות לגוף. בניצב. ולעשות את זה יציב ומהר לכיוון למעלה. ואז, כלום - נאדה! לא מרגישים כלום! אני עשיתי את זה גם בישיבה או בשכיבה (לעצמי) וגם בשכיבה (בן זוגי). ואני חושבת שאולי עדיף בשכיבה, אבל, כל אחת והעדפותיה. הנרות הן כנראה נרות להעלות את רמות הפרוגסטרון. גם אני נטלתי אותן. כפי שאמרתי, הרופא פועל כאן לטובתך. אם את חוששת ולו במעט - תעברי רופא. אם את יכולה, תגידי לו בהומור שחלק מהסימפוטומים של PCOS זה פריקיות של שליטה. את לא רוצה ולא יכולה להתחיל ללמוד את כל רפואת הפריון, אבל, את תשמחי אם הוא יוכל לשתף אותך מדוע ניתן לך טיפול מסוג זה ולמה זה מיועד. זה יפשר את התקשורת וההדברות בינכם וללא ספק ישפר את שיתוף הפעולה מצידך. בהצלחה, פולי

oritush26

New member
תודה פולי - אין עליך!!

אני מאוד מרוצה ואוהבת את הרופא. פשוט לא היה לי נעים לשאול מה הזריקה עושה ואיך אני אמורה להזריק אותה. את אומרת שהיא נועדה על מנת להשרות את הביוץ? אני ובעלי שכבנו אתמול בצהריים והגענו אליו בערב כאשר גודל הזקיק שלי היה 19 מ"מ. כלומר כן היה מפגש ביצית זרע. הוא הסביר כי כשאקח את הזריקה נצטרך לקיים יחסי מין היום ומחר. ולגבי הזריקה- אני עדיין פוחדת. הוא לא הסביר לי עליה כי הוא יודע שיש לי שני רופאים בבית (חמי וחמותי ) והם בעצם הפנו אותי אליו מהיכרותם האישית איתו (הוא למד איתם יחד). הוא אמר כי זה די פשוט ואחד מהם יוכל להזריק לי. אך כשפניתי לחמותי לשאול על הזריקה,היא אמרה שאינה מכירה ושהיא לא חושבת שהיא מסוגלת להזריק לי בבטן. (היא רופאת משפחה מצויינת אבל לא מבינה בתחום הזה כל כך). בכל מקרה, חסכת לי הליכה לרופא. אני אנסה להזריק לעצמי (במידה ואצטרך). האם משנה באיזה חלק בבטן מזריקים? ו... תודה על העידוד ועל הרוגע :) מקווה לתוצאות טובות.

פוליפז

New member
הי מותק

במרחק שתי אצבעות מהפופיק, לכל הכיוונים. מה שבא לך. תנסי שבן זוגך יזריק לך. זה ממש לא נורא. תגידי לו שזה יקל עלייך ושהוא לא יכאיב לך. שלא ידאג (כי יכול להיות שהוא יסרב כי הוא יחשוב שהוא מכאיב לך, אבל להיפך, הוא עוזר). הרגע קבעתי תור להתחיל מחדש את טיפולי הפוריות. קבעתי לשבוע הבא. אני מבואסת. חשבתי שאצליח להקלט טבעי. אבל, אין ברירה. בעוד 5 חודשים אנחנו טסים לפוסט של זוגי לחו"ל. ולא עושים טיפולים כל חודש, אלא עם חודש הפסקה.אז, נותרו לי רק שני טיפולים או 3 עד שניסע. ובחו"ל זה נורא נורא יקר. אני מקווה שאצליח להקלט בראשון, כי בכ"ז רזיתי. ואני על מטפורמין (גלוקופאג'). ואם לא, אז בשני אעבור ל-IVF. הלוואי. נראה, אני גם הולכת עם חברה שלי לנומרולוגית. אני לא עומדת במתח של אי הוודאות מה יהיה איתי. המחסנאי בעבודה של בעלי, בכל פעם שהוא רואה אותו, הוא אומר לו שיהיו לו תאומים.... איזה מוזר, הוא בכלל לא מכיר אותו, הוא סתם עוצר אותו ואמר לו את זה... וכבר אמר לו פעמיים. חחח אני חושבת שזה בגלל שאני אאלץ לעבור טיפולים, אולי החזון יתגשם. אמן. בהצלחה לך, פולי

oritush26

New member
אמן לתאומים או תאומות

ולהצלחה כבר בטיפול הראשון :)

oritush26

New member
עדכון ושאלה

אשמח לשמוע מנסיונכן לגבי הסיכויים. אני לא רוצה לפתח ציפיות ולהתאכזב.. הרופא אמר כי הבדיקות יצאו טובות, אולם אין צורך באורביטול (הזריקה) מאחר והביוץ כבר היה אתמול (ואתמול בצהריים שכבנו). עם זאת, רמת הפרוגרסטרון שלי נמוכה 5.7 ואני משערת שזו הסיבה שהוא הורה לי לקחת את הנרות החל ממחר למשך 15 יום ואז לעשות בדיקת הריון. מה הסיכויים?

פוליפז

New member
אוריתוש

הסיכויים טובים! תני לטבע לעשות את שלו. הטובים לטייס. הזרעונים המשובכים ישחו ויגיעו עד לביצית כפי שעשו זאת קודמיהם ויצרו אותך!!! אל תדאגי כל כך. את נמצאת בית הרצון לקחת טיפול לבין הרצון להרות טבעי. תני לשני לנצח. תנסי להיות רפוייה ורגועה (עד כמה שניתן). טוב שככה יצא החודש. אולי יקרה מה שצריך לקרות. ואם לא - אז לטבע יש את הברירה הטבעית שלו. אם חל שיבוש - עדיף לך שזה יפול. אני יודעת על מה אני מדברת. מנסיון אישי כואב. את לא רוצה ללדת ילד לא בריא!!!! שיהיו לך רק בשורות טובות. פולי

oritush26

New member
תודה פולי

הבנתי שהכדורים הוגינאלים שאני צריכה לקחת יעזרו לעבות את הרירית. פתאום נבהלתי, מאחר ומדובר בביוץ מאוחר מאוד.. (יום 38) אולי הביצית שלי לא ממש איכותית :( ראיתי אותה באולטראסאונד, היא עגולה ויפה וגם הרופא התלהב. ומצד שני, אם היא גדלה לה כל כך לאט, אולי זה אומר עליה משהו.. (ביום ה 24 היא הייתה 9 מ"מ.. ). מקווה לטוב. ובלחץ בכל מקרה (יש לי מחר מועד ב' במיסים) ואני לא מתרכזת בזה בכללללל. תודה על העידוד.

oritush26

New member
בהמשך- עוד שאלה ../images/Emo13.gif

מסתבר שהיה לי ביוץ ולכן הרופא רשם לי נרות (פרוגסטרון) לקחת למשך 15 ימים ואז לבדוק הריון
אתמול בלילה החדרתי לעצמי את הכדור עמוק בתוך הנרתיק (בעזרת מקלון מצורף). עשיתי זאת בשכיבה על המיטה, לפני השינה. בבוקר, כשקמתי לעשות פיפי, הרגשתי שיוצא לי קצת נוזל מהנרתיק (לא שתן!), ממש כמו שיוצא לי זרע אחרי סקס. האם זה נורמאלי ? (לגבי סקס ולגבי הנרות) ? אני קצת בלחץ. אולי הגוף שלי לא קולט את הזרע? או את הנר? למה להיפלט ממני נוזל? למה זה לא נשאר ברחם? אודה לכן מאוד לתשובתכן. וכמובן אשמח לשמוע אם מישהי התנסתה בנרות

נשמע נורמלי לחלוטין

זה לא שאת אמורה לספוג את הזרע/נר כמו ספוג אמנם לא קיבלתי מעולם תמיכת פרוגסטרון, אבל פעם היתי צריכה ליטול כדורים נגד פטרייה באותה צורה בדיוק ואכן אחרי כמה זמן יש שאריות של החומר כמו נוזל כזה.. ולזבי הזרע למיטב הבנתי זה קורה לכל הנשים ואם תסתכלי בפורומים רפואיים התשובה שנותנים הרופאים - זה נורמלי לחלוטין. בהצלחה!

oritush26

New member
יווו המון המון תודה

זה מאוד מרגיע. לא היה לי מושג שזה כל כך נורמאלי. לפני שהכרתי את בעלי הייתי רק עם קונדומים ולכן לא היה מצב בו מישהו גמר בתוכי. אני שמחה שזה ככה והלוואי שהנרות הללו יעזרו לי להיקלט :)

פוליפז

New member
נורמלי

היית חוסכת לעצמך המון דאגות מיותרות אם היית קוראת את מה שכתוב בנייר שנספח לנרות. זה בדיוק מה שאמור לקרות, והם כותבים את זה. תבדקי אותי. God is in the little details!. שמרי על בריאות נפשית! אל תלחצי, לפחות תשתדלי שלא, בטח על ידי כך שתקראי וכך תדעי לאן פנייך מועדות. אל תחששי. הרופאים בצד שלך! הם לא אויב. הם שם בכדי לעזור לך להגשים את החלום. בהצלחה. פולי

oritush26

New member
הסתכלתי.. לא כתוב על זה

הנרות שלי הם מסוג אנדומטרין.. כתוב על תופעות לוואי שונות אך לא על נזילה :) בכל מקרה את צודקת, אני חיייבת להיות רגועה. הלחץ לא מוסיף דבר (למרות הלימודים המלחיצים ). אני מקווה שיהיה בסדר. שכבנו בדיוק בזמן הביוץ כך שבינתיים, 10 ימים צריכה לקחת אותם ואחר כך לעשות בדיקה. אני לא מרגישה שום תופעות לוואי בינתיים וההרגשה הפנימית שלי היא שלא נקלטתי אך למרות זאת לחוצה לדעת ומקווה. בשורות טובות לכולנו אמן!

גם אני לוקחת אנדומטרין

כמעט חודש. צריך לשכב לאחר ההחדרה (אני מקפידה על שעתיים) מה שאומר שאני קמה מוקדם...ואכן יש נזילה של חומר לבן,לפעמים יותר לפעמים פחות.לפעמים גם על המוליך. זה תקין ובסדר אלו השאריות והשאר נספג. אה, ולפעמים לאחר ההחדרה יש קמת כאבי בטן קלילים זה גם בסדר.בהצלחה

oritush26

New member
את לוקחת כמעט חודש?

זה אומר שאת בהריון.. לא? :) אצלי המינון הוא פעם ביום.. את לוקחת פעמיים? קראתי קצת בנט על הנרות הללו והבנתי שהרוב ממליצים לקחת פעמיים ביום. לי הרופא אמר רק פעם (למרות שהפרוגסטרון שלי ממש נמוך...) ולכן אני שמה בלילה וכך אין בעיה של קימה מוקדמת :) בכל מקרה שיהיה בהצלחה וכיף שיש פורום שאפשר לשתף ולא להיות עם כל העניין הזה לבד

אז...

כן אני בהריון
כבר שבוע 11. ובגלל הפרשות חומות בתחילתו קיבלתי אנדו מטרין לחודש. השבוע אני אמורה לסיים אותו ומקווה שהכל ימשיך תקין. להריון הזה נקלטתי לאחר מחזור אחד של איקקלומין.בהצלחה.

oritush26

New member
יו מאוד מרגש לשמוע

שיהיה בהצלחה. הריון קל משעמם והכי חשוב- בריא!!! אני אדע תשובות רק בשבוע הבא, ואם לא יילך (בכל זאת ביוץ טבעי..) אז אנסה לראשונה איקקלומין. מעודד לשמוע שהאיקקלומין עוזר.. הרופא שלי אמר שאם אתחיל הוא משוכנע שזה יעבוד (רק שהסיכויים לשלישיה או רביעיה גדולים יותר) אני שמחה לדעת שנקלטת בצורה הזו. בשורות טובות אמן.

למעלה