בניינים

zwitter zwitter

New member
בניינים ../images/Emo203.gif../images/Emo145.gif

יש לי עוד שבןע בערך מבחן על יצירת פעלים. אין לי מושג בשיט מה הולך שם. לזהות ביניינים אני איכשהו יכולה, אבל גופים וכל זה, וזמן, ממש לא, וליצור פעלים זו בכלל בעיה P: יש לכם שיטה איך אני אוכל ללמוד את זה בשבוע? [בבגרות של כיתה י' קיבלתי 100, אבל זה כי היא הייתה קלה><"]

ringo rulz

New member
פשוט לקחת טבלה של כל הנטיות

ואם אין לך אז להכין - זה אפילו עוזר עוד יותר. ולקרא הרבה את הטבלה הזו, ומדי פעם לכתוב לך כל מיני פעלים ולהתאמן הרבה על ליצור, שבוע זה המון זמן.

zwitter zwitter

New member
טבלה יש,

העניין הוא שיש לכל בניין גם את כל הגופים וכל זה, ויש עתיד מג'זום וחרא כזה X:

גם אני ממליץ, כמו רועי

לקרוא את הטבלה של כל בניין, לנסות לזכור בע"פ ופשוט לרשום על דף מספר פעמים כל בניין בכל הגופים. אין שיטה טובה יותר, במיוחד שיש לך זמן רב ללמוד !!! שיהיה המון בהצלחה.

אם יצוצו פתאום שאלות

אתה מוזמן לשאול כאן בפורום וכולם ישמחו לענות
שבת שלום.

infinity0

New member
תגובה

היי, כמו שאמרו גם אנשים אחרים כאן אפשר לקחת טבלאות נטייה של הבניינים השונים ולשנן אותן... אני גם ממליץ לקחת פועל אחד שאת מכירה בכל בניין (למשל כתב בבניין 1, סלמ בבניין 2, חאול בבניין 3 וכן הלאה) ולהטות אותו בכל הזמנים והגופים, פעיל וסביל. חוצמזה, PRACTICE MAKES PERFECT, אז אם יש לך ספרים או חוברות עם תרגול של הפועל אז תפתרי את מה שיש שם. בהצלחה!

karahanist1

New member
الثقرا&#1

אז ככה: הבנין המורכב ביותר הוא הבנין הראשון,שעה"פ בו משתנה בזמנים עבר ,עתיד וציווי(גם המשקל של המקור של בניין זה משתנה בד"כ),כך שאותו אפשר וצריך ללמוד בצורה יסודית יותר,,,,,ובכל זאת ,,,גם לו יש מאפיינים קבועים ,,,,,קח טבלה של בניין ראשון, עיין בה ,ושים לב לשינויים בעה"פ ,,,,,,,,בזמנים השונים,,,, מעבר לכך ,,,,,בנייינים 2 עד 10 -התבנית קבועה....בעבר ,עתיד,ציווי,ב.פועל,פעול ומקור ,,,,,כך שאם תלמד צורה אחת ביסודיות מכל אחד מאלה,תדע לזהות,,,וגם לבנות,,,,,, הנוסחא לשליטה היא תרגול ,תרגול ושוב תרגולالثقرار يعلم لحمار -ז"א: השינון יכולללמד אפילו את החמור,והכוונה חלילה לא אליך כמובן,,,,,זו השיטה ,כי באמת באמת השפה הערבית מורכבת עד מאוד,,,,,,,יללה לך ללמוד,,,,,,,,, ואל תשכח,,,,, יגעת מצאת תאמין,,,,,,, בהצלחה במבחן(זה רק מבחן ,,,אל תשכח!!!!!)ושנה טובה ומוצלחת,,,,,,,

למעלה