בנק אוחז או לא אוחז כשורה

RONIT49

New member
בנק אוחז או לא אוחז כשורה

שלום רב רשמתי את בתי לבי"ס המכין לבגרויות אקסטרני , ולקורס פסיכומטרי . ס"ך התשלום כ 20000 ש"ח. שילמתי את הסכום בפריסה שבה 12 תשלומים הם בכרטיס אשראי והיתרה בצ´יקים דחויים לאחר תום השנה. שיטת הלימוד היא לימוד בקצב אישי כל סימסטר מספר יחידות לימוד , כל אחד בהתאם לקצב שלו. לאחר כחצי שנה פשט הב"יס את הרגל. עד לאותה תקופה שילמתי יותר ממחצית שכר הלימוד בעוד שלמעשה נלמד רק מקצוע אחד וגם קורס הפסיכומטרי כמובן לא נלמד. ביטלתי את הוראת המשך ההורדות בכרטיס האשראי וביטלתי את הצ´יקים. הצ´יקים סומנו בקרוס אולם לא נכתב למוטב בלבד. כמו כן לא רשמתי את שם המוטב והמוסד מילא זאת בחתימתו. קיבלתי בימים אלו התראה מהבנק האוחז בצ´יקים לשלם אותם אחרת יפנה להליכים משפטיים . שאלותי: 1. כיצד ניתן לבדוק מתי הוסבו הצ´יקים ומה התמורה שניתנה 2. פקיד בנק ידיד אמר לי שבכך שלא נרשם שם המוטב הופך הבנק להיות אוחז רגיל ולא אוחז כשורה , האם זה נכון , והאם עובדה זו יכלה לעזור לי? 3. מה ניתן לעשות על מנת לא לשלם כאשר היה כשלון תמורה כמעט מלא. מאחר ומצבי הכספי קשה אודה לכל עזרה מצדכם ואני מודה לכם מראש מקרב לב.

אחיזה כשורה

הבנק אוחז בשיקים של כשורה ולדעתי אף נתן ערך בעדם שכן ביה"ס לו הועברו השיקים לווה ו\או ניכה את השיקים בבנק (זאת מאחר והיה זקוק לכספים ) הבנק תובע הן את השיקים והן את בעלי החשבון מאחר והחשבון נשאר ביתרת חוב אחרת הבנק לא היה מגיש כל תביעה פקיד הבנק הטעה אותך ואין לך כל הגנה כנגד הבנק שהרי השיקים שרשמת נתנו "על החלק " ודינם ככסף מזומן העובר ידיים הטענה היחידה שעומדת לך ( אך לצערי נראה לי שלא תוכלי להשתמש בה ) היא שהביה"ס אינו חב כספים לבנק ולפיכך גם את פטורה טענה של כשלון תמורה יכולה היתה לעלות כנגד ביה"ס אבל בכל מקרה אין המדובר כאן בכשלון תמורה מלא אלא חלקי לגבי מצבך הכלכלי הצעתי לך לשוחח עם הבנק או בא כוחו ולנסות להגיע עימם להסדר שתוכלי לעמוד בו

למעלה