בסיס לסלקל של מקסי קוזי

• פותח הנושא NoniB
  • פורסם בתאריך

NoniB

New member
בסיס לסלקל של מקסי קוזי

האם חובה לחבר את הבסיס גם לאיזופיקס וגם לחגורה, או שמספיק חיבור לחגורה? באף סניף של שילב לא ידעו לענות לי על השאלה (וברובם בכלל לא הבינו על מה אני מדברת כששאלתי על נושא האיזופיקס...). איך אני יכולה לדעת בוודאות אם יש לי איזופיקס ברכב? באתר של מקסי קוזי מצויין שיש איזופיקס בסוג רכב שלי, אך זה מתייחס רק לשנתון חדש יותר משלי ולא ברור לי האם גם בשנתון שלי יש (האם הגיוני שיהיה ברכב משנת 91, או שזה משהו שהתחיל מאוחר יותר?).

NoniB

New member
והנה מה שבלבל אותי...

באתר של מקסי קוזי כתוב "Maxi-Cosi EasyFix can be installed with IsoFix or 3-point seat belt" (סעיף 7). אם אני מבינה נכון זה אומר שגם רק חגורה זה מספיק טוב, אבל אני חייבת להיות בטוחה לפני שאני רוכשת את הבסיס ומתקינה עליו את הסלקל...

בסיס

שלום נוניB, אין חובה לחבר את הבסיס גם לאיזופיקס מספיקה חגורה תלת נקודתית ( חגורה שיש לה חגורת מותן וגם חגורה אלכסונית) אם אתר מקסי קוזי לא מתייחס לשנתון שלך זה אומר שרכבך לא מתאים - התקן לאיזופיקס הוא תקן בינלאומי ומגדיר פרמטרים רבים כגון מרחק בין הטבעות, או סוג החיבור של הטבעות לרכב וכו'. רק רכבים המופיעים ברשימה באתר של מקסי קוזי הם רכבים שבהם התקן האיזופיקס אכן עומד בתקן הבינלאומי להתקן איזופיקס ברכב תודה דפנה

NoniB

New member
תודה רבה

באתר לא מצאתי התייחסות לשנתון, ולכן איני בטוחה אם יש לי או לא... כתוב באופן כללי (לא ספציפית על הרכב שלי) שהנתונים נכונים ל- 2003 אבל לא מצאתי התייחסות לשנתון ספציפי. אם את אומרת שניתן לחבר את הבסיס רק עם חגורה תלת נקודתית - אני מניחה שהסלקל עבר מבחני ריסוק עם הבסיס בצורת חיבור כזו. האם תוכלי להפנות אותי לאתר שבו ניתן לראות את תוצאות מבחני הריסוק? מצטערת שאני מציקה, אך את יכולה להבין שאני חייבת להיות בטוחה באלף אחוזים שהכל תיקני ובטיחותי לפני שאני מסיעה את הקטנצ'יק בצורה כזו. תודה רבה!!

תשובה

בהחלט לא מציקה אני שמחה מאוד לענות לך :) אחד המבדקים בקבלת התקן הוא אכן גם מבחן ריסוק כל מושב/בסיס בעל תקן אמריקאי או ארופאי הוא תקין ובטוח לנסיעה מבחני הריסוק לא מופיעים ולא חלה חובה על היצרן לפרסם ניתן להיעזר במידע המופיע באתרים המציגים מידע השוואתי על מושבי בטיחות, אך יש לזכור כי הנושא מורכב והפרמטרים לפיהם נבחנים המושבים במקומות השונים לא מאפשרים השוואה מוחלטת ביניהם. בארה"ב עורכת NHTSA - הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים האמריקאית השוואות בין המושבים, אך לא בנוגע למבחני ריסוק, אלא בנוגע לנוחות השימוש בהם ארגון הצרכנים האמריקאי מבצע מבחנים וולונטריים המשווים בין מושבי הבטיחות המיוצרים בארה"ב: באירופה בגרמניה - מבצע ארגון הצרכנים ADAC מבחנים וולונטריים, המשווים בין מושבי הבטיחות הנמכרים שם. מצורף קישור לאתר (החומר בגרמנית). כתובות אינטרנט מצורפות: NHTSA ADAC

NoniB

New member
הבנתי, אז... שאלה אחרונה

(אחרונה באמת, מבטיחה!!) איפה ניתן לראות את תו התקן של ה- EasyFix ע"מ לוודא שאכן תו התקן קיים גם בשימוש עם איזופיקז וגם בלעדיו?

תשובה

הי הי ניסיתי לעלות לך פה בקובץ אך זה יוצא כבד מידי - אשמח לשלוח לך באי מייל/פקס תוכלי לשלוחלי במסר באישור לתו תקן לא מופיעה האינפורמצייה הנ"ל תוכלי לפנות ישירות למכון התקנים אשמח לענות לשאלות נוספות :) תודה על פנייתך דפנה

למעלה