בעיה באחד מה Tri

Rיקש

New member
בעיה באחד מה Tri

אהלן אנשים, חלק אחד בtriceps שלי רך מאוד... צירפתי תמונה עם סימון על האיזור (מקווה שברור מספיק). כאשר אני מותח את היד כלפי מטה רואים את הבליטה של הtri והיא קשה. אבל בצד האחורי שלה יש עוד בליטה דקה יותר שמגיעה כמעט עד המרפק והיא רכה...איך אני מתרכז באיזור הזה? התרגילים שאני עובד עליהם: 1. bench Press צמוד. 2. french curl (מוט למאחורי המצח בשכיבה) 3. ישור מרפקים (כבלים) ועוד תרגילים...שונים ומשונים (כמובן שלא כולם בבאת אחת אלא לאורך השנים שאני מתאמן - תמיד התמדתי ביד אחורית ובכל זאת האיזור המסוים שמסומן בתמונה לא התפתח) Rיקש.

בקרוב מאמר שפרסצתי בחו"ל בנושא...

בקרוב העדכן אותכם על מאמר שעוסק באימון יחודי ושינוי זוויות בשרירים בעלי יותר מראש אחד (תלת ראשי דו ראשי 4 ראשי ועוד... ) המאמר יהיה באתר הכושר הישראלי. שאול

אלי ו.

New member
אני לא בטוח שזה עוזר אבל אנסה

בספר של ד"ר טודור בומפה מתואר מצב שבו שריר נשאר רך גם לאחר אימונים. (יש לו הסבר די מלומד, אבל השאלתי את הספר לחבר ואני לא זוכר בע"פ) הפיתרון שלו הוא (כמעט כמו תמיד עם בומפה) פריודיזיה. בשפה פשוטה לא לעבוד רק בטווח חזרות אחד (8-10 לדוגמא) אלא לגוון. חודש 5 חזרות חודש 10 וחודש 20 לדוגמא. (תלוי במטרות המתאמן וכן הלאה) אני לא בטוח שזה ספציפי לבעיה שלך כי הוא דיבר על שריר שגדל אבל עדיין לא היה מוצק אבל פריודיזציה זה תמיד חשוב. דרך אגב לספר קוראים Serious Weight Training

סוגיה מורכבת !

נתחיל בזה ששריר התלת ראשי מחולק לשלושה ראשים: ראש ארוך ראש אמצעי ראש חיצוני שלושת הראשים מבצעים פשיטה במפרק המרפק. הראש הארוך שהוא דו מפרקי מבצע גם קרוב ופשיטה בכתף. חשוב שתבין ששלושת הראשים מתאחדים הופכים לפאסיה (רקמת חיבור) ונאחזים בעצם. לדעתי החלק שאתה מרגיש שיורד עד למרפק, זוהי בעצם רקמת החיבור. צרפתי תמונה של שרירי הזרוע ממבט אחורי, תסתכל על התמונה ותגיד לי לאיזה שריר התכוונת ? חשוב להבין שאין כמעט אפשרות לעבוד על ראש אחד מתוך השריר (קיים עיצבוב אחד לכל השריר), אין יכולת לכווץ רק ראש אחד ! ולכן עבודה על השריר בתרגילים שציינת יחזקו/יגדילו את כל שלושת הראשים ! רמי

Rיקש

New member
כנראה שזה זה...

סימנתי בתמונה, אני כמעט בטוח שזה זה. (בכל זאת לי יש עוד שכבת שומן על היד
) Rיקש.

Rיקש

New member
אוף!!!

שחמו לב לזמן שעבר בין המכתב שאני מגיב עליו (שלי) לבין התגובה! כל הזמן הזה אני מנסה לשלוח את התגובה הזאתי וכל פעם השרת נופל!!!! אוף! מתי תהיה מערכת פורומים מושלמת? אז הנה התמונה שחסרה. Rיקש.!

Rיקש

New member
אהההההההההההההההההההההההההה!!!!!

אני משתגע! הנה התמונה!!!! רמי תמחק את ההודעה האחרת שלא יצא ממנה כלום.

תלת ראשי !

הראש שאתה מתכוון אליו הוא הראש הארוך של התלת ראשי זרועי, ראש זה הוא ראש דו מפרקי כלומר עובר שני מפרקים, מרפק וכתף. שריר התלת ראשי זרועי מבצע פשיטה במפרק המרפק והראש הארוך מבצע פשיטה וקרוב זרועות במפרק הכתף. ועכשיו לפצצה !!!! אין אפשרות לחזק ראש של שריר למעט מספר הסתיגויות: 1. כיוון סיבי השריר 2. עיצבוב 3. שרירים דו מפרקים הסיבה הראשונה היא העיקרית, שאר הסיבות שוליות וניתן כמעט להגיד תאורתיות. Rקיש, במקרה שלך לצערי אין מה לעשות, אני בטוח שגם הראש הארוך מפותח אצלך אבל אתה לא יכול להרגיש את זה, יש סביבו יותר רקמת שומן. בקרוב אני אכתוב מאמר הקדמה על שרירים ואציין את כל הנושאים הנ"ל. רמי

למעלה