בעיה כאובה

בעיה כאובה

אשמח לכל מי שיוכל לייעץ או יש לו מידע בענין. עד כמה עישון חשיש משפיע על התפקוד המיני של הגבר? אני נשואה מס' שנים לגבר שמעשן חשיש מנערותו. הזוגיות ביננו ידעה עליות ומורדות, אך יש ביננו אהבה עוצמתית שתמיד מגשרת על הפערים. תמיד הסקס היה מספק ולא היו בעיות מיוחדות אך בחצי שנה האחרונה חלה התדרדרות בתפקודו. הרקע:נהיו לו בעיות זקפה שהוא מתכחש להן. בעיות זקפה זה משהו שניתן להתגבר עליו אך ההתכחשות וההתנערות שלו מהבעיה מתסכלת אותי.כרגע המצב הכי רע שהיה אי פעם.הפסקנו לחלוטין לשכב בבוקר, כי הוא כבר לא רוצה. אני כבר לא מצליחה לגמור מחדירה, כי לא עומד לו. אחרי שאני גומרת מאוראלי ואנחנו סוף סוף שוכבים אחרי ששעה הוא שיחק איתי וירד לי אני כמובן יורדת לו כי לא עומד לו אף פעם לבד ותוך כדי זיון אני מרגישה שהזקפה שלו חלשה, עד כדי כך שאני כמעט לא מרגישה את החדירה.הרבה פעמים נופל לו, מפסיקים, ממשיכים, הענין בלתי נסבל. כל זיון אותו סיפור. בהתחלה ניסיתי להתעלם, לדבר איתו בצורה עדינה, באמצע סקס שלא בזמן סקס. הבן אדם מכחיש לחלוטין שיש לו בעיה ועוד יותר מכחיש שזה בגלל עישון החשיש. הוא טוען שזה הגיל(40), שזה בגלל שאנחנו שוכבים הרבה פעמים(שזה ממש לא כי אנחנו ממש באמצע הסקלה של הממוצע של זוגות נשואים) ושזה בגלל הפה שלי שהפך אותו לאימפוטנט, שזה סתם תרוץ. הוא לא רוצה לדבר על זה בכלל. הוא איים עלי שזה פעם אחרונה שאני מדברת על הזין שלו ושאין לו שום בעיה.מסתבר שבמשך השנים הבן אדם לקח חצי כדור ויאגרה מפעם לפעם וכך לא הרגשתי בבעיה. הוא קונה את הכדור מחברים. כשהוא על ויאגרה, תענוג עילאי, אין תלונות ואורגזמות פיצוציות כמו שאני אוהבת. הבעיה שעכשיו הוא החליט לא לקחת יותר ויאגרה ושאין לו שום בעיה, אז הסקס שלנו על הפנים. אין כמעט חדירה, רק בסוף למשך 5 דקות בשביל שהוא יגמור. הצילו! מה עושים? אל תגידו לי טיפול כי אין מצב שהוא יסכים. כמו כן אם מישהו יודע על השפעות החשיש אשמח לקבל מידע .

השפעת חשיש על תפקוד מיני

קודם כל לטובת אלו שלא שוחים בתחום, קצת מידע... קנאביס הוא סם מעורר המופק מצמח בשם זה ואשר נצרך בעישון (סיגריה, מקטרת, נרגילה וכד'), אכילה בתוך עוגיות או שתייה. לסם כמה צורות בינן מריחואנה (תערובת מיובשת וטחונה של בלוטות השרף, אשר מוכר בסלנג הישראלי כגראס או גאנג'ה), חשיש (שרף מרוכז) וכן כיף, צ'אראס, בהאנג, או אפילו שמן חשיש, אך לא כאן המקום לדון בכך. על פי העמדה הרפואית המקובלת, השימוש בקנאביס מסוכן לבריאות, הן באופן מיידי, והן בהעלאת הסיכון למחלות כרוניות, ואף טמונה בו סכנת התמכרות (לאו דווקא פיזית, אלא נפשית). אמנם מצדדי השימוש במריחואנה מבקרים את איכות המחקרים ואף את אמינותם, אך מבין המחקרים הרבים שפורסמו בספרות הרפואית עולה שצריכת קנאביס קבועה גורמת נזק מתמשך לדרכי הנשימה (בכלל שאיפת עשן קבועה לריאות אינה בריאה במיוחד בשל החומרים הנלווים ולא משנה אם מכיל קנאביס או לא...), מעלה באופן מובהק את הסיכויים לחלות בסכיזופרניה, פוגעת ביכולת קוגניטיבית ומזיקה לעוברים של נשים הצורכות קנאביס במהלך הריונן. עישון גראס מזיק לריאות יותר מעישון סיגריות, בשל העובדה שבד"כ נעשה ללא פילטר, עד הבדל האחרון ותוך החזקת החומר בריאות כמה שיותר זמן, על מנת שייספג. יש השפעה על ייצור הורמון הטסטוסטרון (אשר אחראי על חשק מיני) ואף על איכות הזרע, אך במספר עבודות נמצא שיפור במדדים אלו מספר חודשים לאחר הפסקת העישון. כנראה לחומר הפעיל (קנאבינואיד בשם THC) השפעה מפחיתת כאב בחולי סרטן, אך יש לשקול פעילות רפואית זו בקרב חולים, אל מול הנזק שעישון החומר עשוי לגרום בבריאים. עם זאת, קשה לדעת מהנתונים שמסרת מה המקור של בעיית הזקפה של בעלך (גופני, פסיכולוגי, משולב) ואת מידת הקשר לגראס. בלי קשר למקור, ברור שבאמצעים הקיימים כיום ניתן לשפר היטב את תפקודו המיני (עובדה שהתבטאה בשיפור שחל ע"י ויאגרה). אל תגידי לי בלי טיפול או בירור, שכן לא ניתן לטפל דרך האינטרנט. רק להציע, ואני מציע שבעלך יגש לבירור במרפאה מוסמכת לבריאות מינית ויקבל טיפול מתאים. רשימת מרפאות ניתן למצוא באתר הרשמי של החברה הישראלית לבריאות מינית: www.sexual-health.org.il. כדאי בהליך זה גם לכלול את המרכיב הזוגי. ד"ר רפי חרותי, מומחה ברפואה שיקומית ומטפל מיני מוסמ

תשובה

לגביי החשיש: שימוש בחשיש לאורך זמן בהחלט יכול לפגוע בזיקפה ובחשק המיני. יותר מזה ההשפעה של החשיש עלולה להיות מתעתעת כי בהתחלה הוא יוצר מאין תחושה של תשוקה וחושניות מוגברת אך מהר מאוד התחושה הזו משתנה ומופיעה דווקא ירידה בתשוקה, בעיות זיקפה ולעיתים יותר רחוקות קושי לחוות אורגזמה. לעניין הזיקפה: עדיף לפתור את הבעיה מהשורש, כלומר לעבור גמילה ולהפסיק את השימוש בסמים בתקווה שזה ישפר גם את הזיקפה. בנתיים עם ויאגרה עזרה למה הוא הפסיק את השימוש בה? סמים כן וויאגרה לא, נשמע לי אווילי.

התמכרות לחומר פסיכואקטיבי

לשואלת היקרה! . לגבי ההשפעה של שימוש בחומרים פסיכואקטיביים כאלה ואחרים על התפקוד המיני, מחקרים שונים אכן מצביעים על השפעה שכזו ומאחר ושאלתך הופנתה לדר' חרותי הוא יוכל לתת לך תשובה מקיפה יותר בעניין זה. ברצוני להתייחס להיבט אחר של שאלתך, מדברייך עולה כי את מוטרדת ומתוסכלת מבעיית הזקפה של בן זוגך, אכן בעיה מתסכלת, אלא שלהערכתי הפגיעה בזקפה היא רק סימפטום לבעיה חמורה עוד יותר- התלות שבן זוגך פיתח בחומר פסיכואקטיבי (משנה מצב רוח), שגם אם הוא נחשב לסם "קל" ו"לגיטימי" בקרב לא מעט אנשים, עדיין יש לו פונטציאל להתמכרות. עד כדי כך שהוא מסרב להפסיק את השימוש בו גם במחיר של פגיעה בתפקודו המיני , פגיעה בך ובזוגיות שלכם! מדוע כל כך חשוב לבן זוגך להמשיך לצרוך חשיש, מה הוא מפיק מצריכתו (הנאה, רגיעה, שלווה),, האם הוא מעריך כי יוכל להפיק את אותם תחושות גם ללא החשיש? מה יקרה אם הוא יפסיק?, וכמטפלת זוגית אינני יכולה שלא להעלות את השאלה מה תפקידו של החשיש בזוגיות שלכם? , את מה או מי הוא משרת? איזה קשיים בזוגיות אתם מצליחים לטשטש או להשקיט באמצעותו?(ובעקיפין פוגעים במיניות) מה יקרה לזוגיות שלכם ללא החשיש? (מלבד השיפור בחיי המין..) יש עוד הרבה שאלות לשאול ,והתייחסות נכונה לבעיה דורשת התייחסות לכל ההיבטים הללו מעבר לשאלת זקפה כן או לא.

למעלה