בעיה עם הבלם

R o c k b i t

New member
בעיה עם הבלם

שלום לכולם! אני נהג חדש (חודש לבד על הכביש), ואני נוהג במזדה 323 לאנטיס. כשאני בולם בחוזקה אני מרגיש כאילו דוושת הבלם פוגעת במשו, מין "kick" פנימי כזה של הבלם. האם זה נורמלי? האם זה איזשהו מנגנון מסויים של הרכב? וסליחה מראש אם השאלות שלי נראות לכם מטומטמות...סך הכל אני דיי חדש לעולם הרכב... תודה מראש.

GUNMAN 07

New member
אתה לוחץ חזק ?

ומרגיש רעידה אולי זה ה ABS אבל לא נראה לי כי צריך ללחוץ ממש חזק עד כדי נעילה בשביל שהוא יפעל

R o c k b i t

New member
לא רעידה...

אני מרגיש כאילו הבלם נתקע במשהו, ואז אני כאילו מקבל "מכה" מהבלם...משהו מוזר ביותר....

GUNMAN 07

New member
בדקת אם השטיח לא תופס את הדוושה

זה גם לא ממש נראה לי הגיוני כי צריך להדביק את הדוושה לרצפה בשביל זה אבל אולי השטיחון התעוות או משהו תנסה ללחוץ עם היד על הדוושה וככה תוכל לראות יותר טוב איפה זה קורה

R o c k b i t

New member
נראה לי שהבעיה היא יותר "פנימית"...

ואני לא יכול לבדוק עם היד, כי זה קורה רק כשאני בולם את הרכב במהירות דיי גדולה בחוזקה... בכל מקרה, תודה רבה על התשובות..
אם למישהו יש רעיונות אחרים לפני שאני לוקח למוסך, אשמח לשמוע אותם

GUNMAN 07

New member
אל תדאג

עוד כמה דקות כמה מקצוענים יפרקו לך את האוטו וירטואלית ויתנו לך דיאגנוזה יותר טובה

שי ז.

New member
תן למישהו עם יותר ותק ממך על הכביש

לעשות סיבוב ולהתרשם אם זה נורמלי. למזלי לא נהגתי על הלאנטיס יותר מחמש דקות וגם זה היה לפני יותר משנה כך שאני לא זוכר את תחושת הדוושה.

R o c k b i t

New member
למה למזלך? ../images/Emo13.gif

ד"א, נראה לי שפתרתי את הבעיה: התייעצתי עם בעל מזדה נוסף, והוא אמר שזה אכן הABS, ושהוא אכן מתנהג בדיוק כמו שתיארתי.

יוסי212

New member
זאת מערכת ה-ABS

גם לי זה קרה בדיוק באותו רכב שהייתי נהג חדש. מכיר את התחושה, אתה צריך פשוט לנסוע יותר לאט וללחוץ יותר ברכות על הדוושה - זה הפיתרון היחידי, בסוף זה לא ייקרה לך. אני אז נסעתי למוסך, לא מצאו כלום. עובדה גם שלנהגים אחרים על הרכב זה לא קרה.

R o c k b i t

New member
בדיוק. באמת צריך לנסוע יותר ברכות.

זהו, נרגעתי סופית, כבר חשבתי לנסוע מחר על הבוקר למוסך...

Lt ResheF 55

New member
זה ה ABS

גם אצלי זה ככה אבל רק בגלל שעשינו טיפול במוסך ועל הבלמים עשו חריטות אם ככה קוראים לזה, זה מין חורים קטנים וברגע שבולמים חזק אז ה ABS נותן מין מכות כאלה... או שאני מתבלבל? אבל בכל מקרה זה ה ABS

ci

New member
חבל שאין לך יותר נסיון

אבל לדעתי זאת כן בעיה אבל לא רק אצלך אלא בכלל בלאנטיסים. אמנם מה שאתה מרגיש זה בדיוק את הABS דופק, אבל השאלה היא איך ומתי המערכת מתחילה לעבוד. גם אני נוסע בלאנטיס ולדעתי הABS ממש בעייתי רוב האנשים לא מתלוננים על זה כי הם לא מתנהגים באגרסיביות, עכשיו לא שאני אומר שככה צריך רק אני אומר שהמערכת כן צריכה להתמודד עם כל מצב בצורה נכונה, ואני לא מרגיש ככה. הסימפטומים הם כאלה : במידה ועוברים מעל בור בזמן בלימה המערכת מתחילה לעבוד, למרות שאין לחיצה מסיבית על הדוושה וזה כיוון שהמערכת מזהה "החלקה" של הגלגל כשבפועל לא כך. מצב שני הוא בבלימה חזקה במהירות נמוכה מאוד (30-40 קמ"ש) והמערכת שוב מתחילה לעבוד שזה רע מאוד, כיוון שלרוב אלה מהירויות בתוך העיר בהן המרחקים בין המכוניות קטנים וכשהמערכת עובדת מרחק הבלימה גדל מה שהביא אותי יותר מכמה פעמים ספורות לכמעט מפגש עם הטמבון של הרכב שלפני. ובכלל לדעתי המערכת מתערבת במהירות גבוהה מידי , זאת אומרת שבזמן בלימה ממהירות גבוהה 80 קמ"ש לדוגמא, כבר ב40 המערכת מתחילה לדפוק. כמובן שהמערכת בעצם מתחילה לעבוד לפני נעילת גלגל ללא תלות במהירות האמיתית של הרכב אך שוב לדעתי היא נכנסת לפעולה במהירות סיבוב גלגל גבוהה מידי. ניתן לבלום בצורה טובה ללא הפעלת המערכת אבל זה דורש רגישות מאוד גבוהה ברגל כדי לדעת מתי הלחיצה היא מקסימלית לבלימה ולא מספיק גבוהה להפעלת הABS הקללה הזה. עד היום לא היה לי את הצורך לנצל את המערכת למטרה האמיתית שלה היא נועדה ואני מקווה שככה זה ישאר, אבל ביומיום היא ממש לא מטרידה ולפעמים גם מסוכנת.

GUNMAN 07

New member
גם לי הייתה בעיה עם לחיצה על הברקס

שעברתי לאוטומט אבל בקורולה האי בי אס לא נכנס לפעולה בכאלה מצבים אלא רק שממש צריך אני יודע שהיה לי טיפה מעצבן לעבור לאוטומט כי בעצם הגיר לא מגביל לך את המהירות ככה שבעצם אתה מוריד את הרגל מהגז והאוטו ממשיך כמה שבא לו אז עוזבים את הגז קצת יותר מוקדם ומתרגלים זה לא בעיה

למעלה