בעית האכלה מבקבוק- עזרה בבקשה

urisho

New member
בעית האכלה מבקבוק- עזרה בבקשה

שלום ומז"ט לפורום החדש... חיש מהר חלף הזמן וצריך לחזור לעבודה לאחר תום חופשת הלידה. ה-בעיה היא שעד כה היא רק ינקה ולא אכלה כמעט מבקבוק (למעט מס' פעמים בודדות לפני חודש)ועכשיו רגע לפני החזרה ניסינו לראות איך היא מגיבה לעניין. התוצאה קורעת לב, היא לא מוכנה לאכול מהבקבוק ורק משחקת עם הפיטמה והלשון שלה. מצד אחד אנחנו מנסים להיות נחושים בניסוי כדי שהיא תלמד אך מהצד השני הלב נקרע לשמוע אותה בוכה מרעב ועצבים. יש רעיונות ??

אילתית 2

New member
להמשיך לנסות ולהציע את הבקבוק

לוקח קצת זמן והיא תתרגל מה שכן תנסי שלא את תתני לה את הבקבוק אלא מישהו אחר אבא/סבא/סבתא כו.... לא את להציע לה קצת לפני שהיא רעבה ממש וכבר רוצה לאכול ואז אין סבלנות למשהו אחר תראי לוקח קצת זמן וכן זה קורע לב (עם הקטן לא היה לי בעיה הוא זנח את ההנקה מהר היה לו קל עם הבקבוק) הגדולה לעומת זאת לא לקחה בשום אופן בקבוק בכל דרך בכל שיטה עם כל אחד או כל סוג בקבוק לא הסכימה לבסוף אכלה את הסימילאק בכפית, לקח לה יומיים אצל המטפלת במשפחתון וציק צק לקחה אח"כ בקבוק...גם כשאני נתתי לה ולא רק אחרים שיהיה בהצלחה

מחל

New member
להציע לפני כל הנקה בקבוק ולהתמיד! אצלנו היא

הסכימה בבקבוק של NUK. בהצלחה!

בעיה מוכרת

בתי גם היתה סרבנית בקבוקים.. מה לא ניסינו
בסוף המטפלת היתה מאכילה אותה עם כפית (כן, כן.. זו היתה האופציה האחרונה) כעת עם הקטנצ'יק, הוא מסכים מדיי פעם עם הבקבוק של פלייטקס - נסי אותו - הפיטמה שלו מאוד רכה ודומה לפטמה שלנו, מה גם שיש לו בונוס נוסף - אין חלקים לשטיפה כי החלב מוכנס לשקית חד פעמית. בהצלחה

"תעלמי" מהבית לכמה שעות

ותשאירי אותה עם מישהו ע הרבה סבלנות, שלא יתעצבן ולא יישבר ויוכל לעמוד בבכי. ניסינו לתת לשירה בקבוק במשך 3 שבועות עד שהצלחנו. בהתחלה בכתה כל הזמן ואני כמובן ישר ריחמתי עליה ונתתי ציצי. אמא לא מסוגלת לעמוד בפני הבכי של התינוק... זה כבר הגיע למצב שהיא הייתה בוכה איך שהיא ראתה בקבוק, עוד לפני שהכנסנו לה אותו לפה. היא הייתה מסיטה את הראש, בוכה, משחקת עם הלשון - הכול רק לא למצוץ. באחד הימים אחרי חצי שעה של ניסיונות (בעלי ניסה) והרבה בכי שלי ושלה, בעלי "העיף" אותי לשכנה. אחרי פחות משעה הוא התקשר ואמר שהיא שתתה מהבקבוק. כמה הוקל לי... זה היה פחות משבוע לפני שהייתי צריכה לחזור לעבודה!!! אז ידענו שהיא יודעת לאכול מבקבוק. בשבועות הראשונים לאחר מכן היא לא אהבה לאכול מבקבוק, פתחה מרווחים יותר גדולים מאשר בהנקה (אוכלת חלב שאוב) והסכימה לאכול רק כשהייתה ממש רעבה. עכשיו היא כבר רגילה לבקבוק (אוכלת מבקבוק כבר יותר מ-3 חודשים כשאני בעבודה). כשאני לידה היא עדיין לא מוכנה לאכול מבקבוק, אבל זה לא ממש מפריע לי כי מבחינתי אני רוצה להמשיך להניק לנצח (קצת הגזמתי
) אז איך לתת בקבוק: 1.אסור לאמא להיות בסביבה. עדיף שהיא בכלל לא תהיה בבית. 2.לנסות כל מיני פטמות. שירה אוכלת רק מפטמות של MAM. לקחת כמובן פטמה עם החור הכי קטן (מס' 1) כי היא לא רגילה לאכול מבקבוק ולא תסתדר עם זרימה חזקה. 3.לנסות כל יום ולא להתייאש עד שמצליחים. 4.בפעמים הראשונות לתת בקבוק רק כשהתינוקת רעבה. בהצלחה

מרס24

New member
אוףף../images/Emo46.gif עצות אחיתופת מחלק מהיועצות הנקה

פגשתי המון בנות עובדות שיועצות ההנקה שכחו לספר להן שאם יסמתכו רק על הנקה, אם וכאשר ירצו לחזור לעבודה, יתכן ותהיה בעיה לילד לקבל את הבקבוק... ממש מקומם... חלק מהילדים פשוט לא מקבלים את בקבוק (זאת אומרת, משחקים בכיף עם הפיטמה, אבל לא ממש יודעים מה לעשות איתה)ויש צורך בהאכלה בעזרת כפית. העצה הרווחת היא לתת לאבא או למישהו אחר לאכיל את הילד בעזרת בקבוק (בחלב אם), כאשר האם לא בסיבה עצה אחרת היא כמובן להשאר בבית עד שהילד מתחיל לאכול מוצקים

michal@gal

Active member
מנהל
ממש לא עצות אחיתופל

יש הרבה תינוקות שיסכימו לקחת בקבוק אפילו כל יום, ופתאום בגיל 3 חודשים, יומיים לפני שאת צריכה לחזור לעבודה, הם מתחילים לסרב לקחת בקבוק. אין שום הבדל בין המצב הזה לבין תינוק שפוגש בקבוק פעם ראשונה בחייו בגיל 3 חודשים. נותנים בקבוק כשצריכים, ולא בשביל "שיתרגל". כמעט כל התינוקות היונקים שהם סרבני בקבוק, יסכימו לקחת בקבוק אצל המטפלת אחרי כמה ימים.

מרס24

New member
על מה את מדברת?

ילד שהשתמש באופן קבוע בבקבוק פתאום בגיל 3 חודשים לא רוצה? מה-את-אמרת. בקבוק בהחלט נותנים (רצוי עם חלב אם) גם כדי יתרגל לכך שמישהו אחר (אבא? סבתא? דודה?) מאכיל אותו, וכך גם לאמא וגם לילד יהיו חיים שפויים יותר

מרס24

New member
על מה את מדברת?

ילד שהשתמש באופן קבוע בבקבוק פתאום בגיל 3 חודשים לא רוצה? מה-את-אמרת. בקבוק בהחלט נותנים (רצוי עם חלב אם) גם כדי יתרגל לכך שמישהו אחר (אבא? סבתא? דודה?) מאכיל אותו, וכך גם לאמא וגם לילד יהיו חיים שפויים יותר

spirit73

New member
אני קבוע כל יום בערב נתתי בקבוק . שאשתי תוכל

לנוח.הוא אכל בלי בעיה מטרנה או סימילאק ( מה שהיה יותר במבצע). ובמשך היום ינק. בערך בגיל 3 חודשים פתאום בלי הודעה מוקדמת הוא סירב לקחת בקבוק. וגם סירב לחלב אם בבקבוק.איך שראה בקבוק ישר צרח. ולכן גם ניסיון לשלוח את אימו מחוץ לבית לא עזר. הוא לא אכל אצלי! והאכילה אחרונה של הבקבוק היתה רגילה לגמרי - ללא שום טראומות ל"נפש הרכה". בעקבות ולא בעקבות כך אישתי נשארה איתו עד גיל 9 ח' . אז הוא כבר התחיל לאכול מוצקים. אז תתפלאי לך ותתפלאי כל יום !

michal@gal

Active member
מנהל
../images/Emo45.gif

אני מכירה המון מקרים כאלה, ולכן אני ממש לא ממליצה להתאמץ לתת בקבוק כל יום, כי זה לא מבטיח שום דברף וסתם גורם טרטור מיותר לאמא. אני נתתי בקבוק רק במקרה הצורך. זה יצא פעם בשבועיים-שלושה. לא הייתה שום בעייה בכניסה למעון כשהתחלנו לשלב בקבוקים על בסיס קבוע.

ההבדל הוא שהתינוק יודע לאכול מבקבוק

ויודע את הטכניקה. זה שהוא עושה קונצים ליומיים לא משנה את זה. לתינוק שרק ינק מאז שנולד אין את טכניקת האכילה מבקבוק (ששונה מאוד מיניקה) ולדעתי זה חוסר אחריות להשאיר אותו ליום שלם בלי אופצייה לציצי לפני שמוודאים לפחות פעם-פעמיים שהוא יודע לאכול מבקבוק.

michal@gal

Active member
מנהל
אל תקלקלו את הימים האחרונים שלה בבית

ברגע שהיא תכנס למסגרת אחרת, ואת תחזרי לעבודה, היא תתחיל לקחת בקבוקים.

פלגיה

New member
לחכות שהמטפלת תעשה את זה

את לא תהיי בסביבה, היא תבין שאין ברירה - ותקבל בקבוק.

למעלה