בעלי איבד את הילד בסופר!

בעלי איבד את הילד בסופר!

שמה שזה אומר שבן 9 התחבא במתחם הירקות בזמן שבעלי המסכן רץ 20 דקות בכל הסופר. מישהו מצא אותו, לא בעלי.
התחבא כי בעלי סירב לקנות לו משהו.
מי אמר שהמצב אמור להשתפר עם הזמן???
אני כל כך מרחמת על בעלי, לא יכולה לתאר מה עבר עליו. הוא התקשר אלי בפאניקה כשכבר התייאש למצוא אותו. ותוך כדי השיחה מישהו אמר לבעלי שמצאו אותו.
מה עושים????

TikvaBonneh

New member
להציב גבולות

להגיד לו שבפעם הבאה תקחו אותו איתכם רק בתנאי שהוא מבטיח שהוא לא בורח. הוא מבין יפה מאוד, הוא בודק גבולות.

אז בפעם הבאה יקרה משהו אחר

הרי הוא ידע שהוא עושה משהו אסור. זה לא תחום אפור ולכן צריך להסביר שזה לא תקין.
איך אדע שבפעם הבאה לא יקרה משהו אחר? איך אדע להזהיר אותו מרטש?
אני אפילו לא מצליחה לחשוב על דוגמה, כי הרי גם מה שקרה לא היה עולה בדעתי לפני כמה שעות.

TikvaBonneh

New member
לא להסביר. לדרוש

להגיד לו מראש שהוא צריך לציית להורה שהוא איתו, לא להתרחק בלי רשות, ולבוא כשקוראים לו.
הוא יודע את כל זה, אבל הוא לא יודע שאתם עומדים על כך ולא מוכנים שיבוא איתכם אם הוא עושה משהו אסור.
להבהיר לו שנותנים לו צאנס נוסף, אבל אם הוא שוב עושה משהו אסור, בפעם הבאה הוא נשאר בבית

grayart

New member
הבן שלי התחיל להביע התנגדות בכל מני מצבים

המצב הפך לקשה, עד עכשיו החלפנו לו טיטול בקלות (בן 4 כן? תינוק גדול וחזק
) עכשיו הוא מתנגד, אנחנו הוא והסביבה נמרחים.
היה הולך איתנו בשקט לאיפה שהולכנו אותו, ועכשיו מושך לכיוון שלו נלחם ונשכב על הארץ.
התחיל לריב על צעצועים בגן עם ילדים אחרים.
ועוד הרבה דברים שהפכו להיות קשים יותר.

אולי תחשבי שזו החמרה במצב אבל זו דווקא קפיצת מדרגה ענקית בייחס לאוטיזם עליה ברמת התפקוד של ממש.
כי עכשיו הוא מתחיל לקלוט שיש אותו ויש אחרים שהם לא הוא, ושהרצון שלו נפרד והוא יישות נפרדת.

התקדמות תפקודית משמעותית , ירידה בחומרת האוטיזם ויחד עם זאת לנו ההורים ולסביבה הכול הפך להיות יותר קשה ונתפס כאילו כהחמרה במצב.

כשאת מדברת על אוטיזם, הרבה פעמים ככל שיש שיפור באוטיזם להורים נהיה יותר קשה. אסור להתבלבל ולחשוב שיש החמרה במצב, הרבה פעמים זה שיפור.

אם הבן שלי יום אחד יברח וייתחבא לי , יבין בכלל שיש אפשרות כזו לברוח ממשהו, שיקלוט שאפשר להתחבא בלי שייראו אותך ויבין שנקודת המבט שלו ושלי במה שקשור אליו הן שונות מאוד, זה יהיה שיפור עצום עצום עצום ועדיין יהיה יותר קשה להתמודד. המצב משתפר ההתמודדות הופכת לקשה יותר.
צריך להזהר שלא לדכא את ההתקדמות, תתיעצי טוב טוב עם הצוות הפרא רפואי לגבי זה.

TikvaBonneh

New member
שמחה לשמוע על ההתקדמות של הבן שלך

זה מחמם את הלב לראות את התוצאות של העבודה הקשה.
ההודעה הזו שלה הייתה בקשר לילד הגדול יותר, בן התשע, נראה לי התבלבלת מרוב ילדים. יש לה שלושה.

למעלה