בעניין גל הירש: אז מה היה לנו?

בעניין גל הירש: אז מה היה לנו?

המשטרה זקוקה לניעור רציני, זה ברור. יש מקום לשקול מפקד שבא מבחוץ - זו יכולה להיות הדרך לבצע את הניעור הזה.

אבל למה גל הירש?

ידוע שאין לו שום נסיון באכיפת חוק.
יש לו נסיון פיקודי מוצלח בדרגי הביניים, אבל יש סימני שאלה סביב יכולתו כמפקד בדרגים הגבוהים.
מאז הוא השתחרר מהצבא, הוא לא עסק בשום תחום ציבורי. אין לו תואר אקדמי בתחום חברתי, הוא אומנם משמש כיו״ר ׳המכון למנהיגות עתידית׳ - אבל מה בדיוק המכון הזה עושה?
כאיש עסקים הוא מנהל חברה בתחום הביטחוני. אני לא מאמין שהוא עבר על החוק אבל חלק משותפיו הם אנשים עם רקע, איך לאמר, אפלולי במקצת.

בפני מה המשטרה עומדת?

קצינים בכירים נאלצו לפרוש בגלל התנהגות בעייתית, קצינים אחרים נתונים בשלבים שונים של חקירה פלילית.
יש ערימה של תיקים פליליים בחקירה שבהם מעורבים בכירים במשק ובממשל.
אמון הציבור במשטרה - בשפל.
הביטחון האזרחי בבעיה.
יש איום מחמיר והולך של טירור גזעני וקיצוני בתוך החברה בישראל.

האם אדם, מוצלח ככל שיהיה (וכרגע, נראה לי שתחושות הבטן של ארדן לגביו הן המקור היחיד לתחושה שהוא מעולה) יוכל לעמוד מול האתגרים האלה, ללא שום ניסיון? איך אדם כזה יכול לנער מערכת שאמורה לחקור בכירים כשהתמיכה היחידה שיש לו היא מפוליטיקאי, שמקושר לחלק מהבכירים האלה?

חומר למחשבה.

itzi5

New member
אתה יכול לתת ציונים לשרים ומידת התאמתם לתפקיד...

כמו שאתה כמומחה נותן למפכ"ל המשטרה...
איזה ניסיון יש להם לשמש בתפקידם ?

itzi5

New member
טוב אז תן ציונים למנכ"לים שלהם.

אתה רוצה את הרשימה ?

אז בגלל שהם ממנים מנכ״לים חדלי אישים

אנחנו צריכים לסבול מפכ״ל חדל אישים שיפרק את המשטרה?

סוהי99

New member
ההתלבטות שלך לגיטימית

אני מניח שגם השר ארדן התלבט לא מעט.אבל הוא זה שצריך ומוסמך להחליט.בפניו מונחות הרבה יותר עובדות ולנו אין את הנתונים שיש בידו.השר ארדן מקובל כאיש מאוד רציני,אינטליגנטי אז סביר להניח ששיקול דעתו יוכיח את עצמו......ואם לא - אין מינוי בלתי הפיך.

יש נזק בלתי הפיך, שמינוי לא ראוי יכול לגרום

ובממשלות נתניהו, אי לקיחת אחריות היא הנורמה. מצטער, אני לא סומך על ארדן, שגם לו אין שום נסיון בענייני אכיפת חוק, בעניין הזה. במיוחד כשנראה שהוא הולך לקבל החלטה גרועה.

פולספגן

New member
איזה נסיון היה ליעקב טרנר?

גל הירש היה מיועד לרמטכ"ל (היה במסלול המהיר), עד לאותה תקרית במלחמת לבנון השנייה, כך שהוא מינוי בהחלט ראוי ובנוסף לא חייב לאף אחד דבר, לכן סביר שיהיה לו קל יותר לעשות סדר.
&nbsp
אגב, התקרית הזו היא ניפוח מעל כל פרופורציות ובעצם נעשה בו לינץ' מגעיל של הדרג פיקודי הגבוה יותר וגם של הדרג המדיני.
המלחמה הזו היתה רצופה בכשלים רבים שנבעו מהמון מקומות, והיה נוח מאוד לקחת קצין אחד, בדרגה מספיק גבוהה כדי שכל כובד האחריות יוכל להידבק אליו מצד אחד, אבל לא מספיק גבוהה כדי שלא יוכל באמת להתגונן מכל זה....
בסופו של יום גל הירש הוא קצין ומפקד שלאורך כל הקריירה המבצעית שלו זכה להמון שבחים ועובדה גם שקודם לדרגה כל כך גבוהה.
אם היו מטילים בו דופי על משהו נקודתי (גנב, מעל באמון, מכר סודות תמורת כסף, הטריד מינית) או כל דבר אחר שמנותק מרמת הביצועים המקצועית- זה היה בר ויכוח לדעתי, אבל לבוא ולהגיד שהוא לא יודע לעבוד ולהיות קצין ומפקד לי אישית נשמע טיפה מופרך.
תחושתי האישית- שהקריבו אותו.
בסופו של יום ,מעידים גורמים רבים (ללא אינטרסים פוליטיים) שמדובר בקצין ומפקד מוכשר, ערכי ומוערך.

צר לאכזב אותך

אין כזה דבר ׳מסלול מהיר לרמטכ״ל׳. בין מפקד אוגדה לרמטכ״ל יש שלושה או ארבעה תפקידים. כך שבינתיים יש לנו מפקד אוגדה שפרש מצה״ל אחרי דו״ח בעייתי. שאין לו שום נסיון בתחומים החברתיים, המשפטיי או באכיפת החוק. מינוי גרוע ופופוליסטי. אופייני לממשלת נתניהו.

itzi5

New member
איזה ניסיון היה להרצל שפיר...

מי מינה אותו, ביבי...
איזה ניסיון יש לך לחלק ציונים ?

הרצל שפיר

היה ראש אגף כוח אדם, ראש אגף המטה הכללי ואלוף פיקוד דרום - שלושה תפקידים בדרגה של אלוף.
&nbsp
מצד שני, הוא סיים את תפקידו על רקע ׳תיק אפרסק׳.
&nbsp
כלומר - הוא היה מפקד הרבה יותר מנוסה מגל הירש, שימש בתפקידי פיקוד בכירים ובתפקידי מטה (הרבה יותר נסיון מזה שיש לגל הירש), ובכל זאת לא מיצה את כהונתו עד הסוף. אם זו הדוגמא עליה אתה מסתמך - היא מהוטה עדות ברורה ללמה אסור למנות קצין כמו גל הירש לתפקיד מפכ״ל המשטרה.

itzi5

New member
מזכיר לי את ההשמצות על גלנט...

היום הוא שר...
אתה אחד מעדר הקנאים שלא מפרגנים
ולא יודעים למה...
למה צריך להיות אלוף זקן, יש יתרון בסרן
צעיר כמו ביבי בנט...והירש ?
לי מפקד סיירת צנחנים מספיק ...

׳כמעט כל מועמד לתפקיד בכיר צפוי לוייה דולורוזה׳

צודק בהחלט.
&nbsp
כך גם רצוי שיהיה. אנחנו לא רוצים אנשים שממונים לתפקידים בכירים כשהם חסרי הכישורים המינימליים לבצע אותם. אנחנו לא רוצים אנשים בתפקיד ביצועי בכיר כשהקריירה שלהם בשנים האחרונות קשורה יותר לאנשי צללים, רודנים ועוד כל מיני מפוקפקים.

שר הוא מינוי פוליטי

מפכ"ל הוא מינוי מקצועי. האם כלכך קשה להבין את ההבדל?

יעקב טרנר היה ראש להק כח אדם בחיל האויר, בדרגת אלוף

אחר כך הוא היה ראש אגף כוח אגף כח אדם במשטרה במשך 4 שנים ומפקד מחוז מרכז במשך שנה.
&nbsp
אם גל הירש יכהן חמש שנים בתפקידים בכירים במשטרה, אני אתחיל לחשוב שהוא יכול להיות מועמד ראוי להיות מפכ״ל.

מילים כמו חול

בינתיים יש לנו קצין שנאלץ לפרוש מהצבא בגלל סימני שאלה סביב תפקודו ושמאז עסק במכירת 'ציוד בטחוני' ללקוחות אפלוליים.

למעלה