בקע סרעפתי ודלקת דרגה B בקיבה

danykh

New member
בקע סרעפתי ודלקת דרגה B בקיבה

שלום, אובחן אצלי לפני יותר משנה בקע סרעפתי ודלקת דרגה B , עשיתי גסטרוסקופיה שנית ועדיין אותה דלקת באותה דרגה, בממצאים רשום-איזופגיטיס דרגה B, פוליפואידית כ 3 מילימטר בושט תחתון, קיבלתי כדורי קונטרולוק 80 מ"ג לחודש ואח"כ 40 מ"ג למשך 3 חודשים נוספים, אני מרגיש את הריפלוקס בעיקר בערב ואני לוקח 3-4 כדורי רני, השאלה שלי האם כדאי לשקול ניתוח במקרה כזה? והאם דלקת שנמשכת למעלה משנה בושט אם לא מצליחים לטפל בה יכולה לגרום לנזקים אחרים? ומה דרגת הצלחה בניתוחים כאלה?

בקע סרעפתי עם דלקת בוושט ממושכת

מה אומר הרופא גסטרו שלך? הם אמורים לדעת מתי להפנות לניתוח.
הניתוחים בד"כ מוצלחים ואמורים למנוע שינווים בבריאות התאים בסוף הוושט. לפני כמה חדשים עשינו ססיה בפורום על הנושא של בקע סרעפתי. יש כירורגים שמתמחים בניתוחים כאלו, לא כולם. כדאי לשאול חוות דעת.

danykh

New member
בקע סרעפתי

הגסטרו שביצע את הגסטרוסקופיה בחודש דצמבר 2017 נתן לי טיפול בקונטרולוק 3 חודשים ולאחר מכן בדיקה חוזרת של גסטרוסקופיה, אבל לפני כשבוע הייתי אצל מומחה בכירורגיה לפרוסקופית שקוראים לו פרופ' מחאג'נה אחמד שאמר לי שאין צורך לבצע גסטרוסקופיה שנית, שלאור זאת שביצעתי כבר שלושה בדיקות גסטרוסקופיה בשנתיים האחרונות ותרופות PPI עוזרות בהשפעה חלקית המליץ לי לבצע ניתוח , והפנה אותי לבצע בדיקת צילום חזה ו ECG ו כימיה מלאה ותפקודי כרישה ומנומטריה, האם הפרופ' הנ"ל שהינו רופא בכיר לכירורגיה לפרוסקופית מתקדמת ובריאטרית מומלץ לביצוע הניתוח ?

למעלה