בקשת עזרה בהגנה על ילדים

zooey1

New member
בקשת עזרה בהגנה על ילדים

הכנסת כרגע בפגרה. עוד מעט חוזרים לעבודה. ח"כ שלי יחימוביץ' היא יו"ר הועדה לזכויות הילד. פנינו , הגדרנו את הבעיה של ילדים להורים גרושים שעוברים התעללות ואת הטיפול המאד קלוקל לו הם זוכים. בקשנו דיון באפשרות לשינוי החוק בנושא. הצענו לחייב מינוי עו"ד לילד עצמו על-ידי בית המשפט בכל מקרה שיש חשש להזנחה או התעללות. הצענו לחייב מעבר ביקורים לפיקוח עו"ס עד שיתברר המצב, וזה כדי לשמור על רצף ביקורים וקשר ולתת הגנה לילד. הצענו בכל מקרה שיש תלונה על התעללות לחייב טיפול פסיכולוגי של כחודשיים לפחות על-ידי פסיכולוג מומחה לטיפול בטראומה ובמיוחד בטראומה מינית. בינתיים התגובה שקבלנו היא שמשרד שרווחה לא חושב שיש צורך בשינוי החוק. בינתיים יש ילדים שהוצאו מביתם למרכזי חירום ופנימיות רק בגלל שאמם נסיתה להגן עליהם מפני אב מתעלל. יש ילדים שממשיכים להיפגש ולישון ללא פיקוח עם הורה מתעלל. מעבר לנזק העכשוי - זה גורם נזק נפשי בלתי הפיך. ניתן להגיד ללא הגזמה - רוצחים להם את הנשמה. מבקשת מכל מי שיכול לפנות לח"כ שלי יחמוביץ ולשאר חברי הועדה לזכויות הילד , לפרט את הנ"ל ולבקש דיון דחוף בנושא :"הגנה על ילדים וזכויותיהם בזמן גירושין במשפחה". תודה לכל המסייעים. אם יש למישהו רעיון באיזה פורומים נוספים ניתן לשים הודעה כזאת או קישור אליה - אשמח עם תבצעו. ,תודה [email protected]

לב אם

New member
הסיפור הזה של היחס של המערכת לילדים

צריך לעבור שינוי דרסטי, אני אשמח אם תוכלו לספר ולעדכן כך שיותר אנשים יכירו מה שקורה בתקוה שגם יצטרפו לסייע למאבק

zooey1

New member
שינוי

תראי, אני לא יודעת אם צריך שינוי דרסטי או לא. אני כן יודעת שיש יותר מדי מקרים ששומעים אותו דבר. שילדים שהיו בסכנה ממשית(כמו שקטנים בטבריה שהגיעו לחדשות) לא הוצאו מהבית בזמן ולא טופלו כראוי.מצד שני, יש מקרים רבים מדי בהם קורה ההפך. משום מה, במיוחד במהלך גירושין או אחריהם. אם האם מגלה או חושדת שהאב או משהו בקרבתו מתעלל בילדים ומתלוננת על כך, יש לרשויות נטייה להעדיף להאמין שהאם ממציעה את הכל ומעלילה עלילות שווא, או בגלל בעיות נפשיות שלה, או בגלל יצר נקמנות. הדברים לא נבדקים מספיק לעומק. גם במקרים שיש הוכחות. גם במקרים שהסכנה ברורה. מסבירים לאם ש"גם אבא הכי גרוע הוא אבא" "חשוב לילד קשר עם האבא" "לאבא יש זכויות". מצד שני, מבהירים לאם שהיא חייבת להמשיך לשלוח את הילדים לביקורים האלו. אם הילדים מגלים התנגדות, מאשימים את האמא שהיא "אם מנכרת" ושהיא גורמת לילדים "נזק נפשי עמוק" ולכן מאיימים(או מבצעים) להוציא את הילדים מהבית - למרכז חירום, לפנימיה, למשפחה אומנת או למשמורת האב המתעלל. במקרים כאלו הכל עובד הפוך. פקיד הסעד שאמור להגן על הילד עושה ההפך. אם אין הוכחות חד-משמעיות, המשטרה גם סוגרת את התיק מחוסר ראיות או מזהירה את האם לגבי עלילות שווא. הארגונים השונים לטובת ילדים, לא מוכנים לעזור כאשר פונים אליהם עם מקרה שעדין בהליך משפטי או בטיפול פקידת הסעד. ככל שהאם מנסה להגן על ילדיה, כך היא "מוכיחה" שהיא חולת נפש ו/או אם מנכרת שפוגעת בבריאות הנפשית של ילדיה. אסור לא לשלוח לביקורים. זה הפרת צו של בית משפט. אסור לברוח מהארץ. יש אמנת האג. יחזירו אותם לארץ והילדים ישר לאב. האמונה הזאת שהאם מעלילה כל כך חזקה שגם במקרים מסוגים אחרים, יש לפקידי הסעד נטייה לדאוג שהאב יראה את הילדים באופן סדיר וללא פיקוח. למשל, קראתי על מקרה שהאב לא שלם מזונות. האמא לא יכלה למצוא אותו בבית ולא ידעה איפה הוא עובד. הוצאה לפועל הגיעו אליו כאשר הוא לקח את הילדים לביקור. פקידת הסעד כעסה מאד על האמא "שדואגת רק לחומריות ולא לטובת הילדים". רצו בעקבות זה לשנות משמורת או ביקורים, לא זוכרת כבר, אבל כאילו - העיקר הביקורים?? לאב אין אחריות לפרנס את ילדיו?? אם הם יגוו ברעב אבל יראו אותו באופן קבוע הכל יהיה נפלא??? אם יש לאנשים רעיונות איך לשנות מצבים כאלו - אשמח לשמוע. לאו דווקא לטובת האם או נגד האב. לטובת הילדים. יש גם סיפורים אחרים בנושא גירושין שבגלל קונספציה הילדים סובלים. איך משנים "קונספציה" של אנשי מקצוע?? של אלו שאמורים להגן על הילדים ובמקרים רבים מדי לא עושים זאת?? לא בגלל שהם רעים. בגלל שהם לא מתעמקים מספיק ופועלים לפי דעות קדומות.

לב אם

New member
האמת שלא התכוונתי לדבר לטובת האם דוקא

אני לא משוחדת אוטומטית לטובת האם או לטובת האב, יש גם אמהות מזניחות ויש גם אבות מסורים, העניין הוא שבכלל לא מנסים להבין מה המצב האמיתי, או לפחות להיות על הצד הזהיר כדי למנוע סיכון מהילד, ולו מטעמים סטטיסטיים שאומרים שהתעללות מינית בילד מגיעה בדרך כלל מצד האב - אז כשעולה החשד, צריך לתת לילד את ההזדמנות לברוח מהגיהינום, גם משפחות אומנות או מעונות דרושים פיקוח כדי לוודא ששם לא ימשיך להגרם נזק לילד (וכבר היו דברים מעולם), דוקא בגלל שהייתי קרובה למצב כזה, אני יודעת כמה קשה לקבל עליו עדויות חותכות, וכמה קל למתעלל להעמיד פנים של אדם טוב ונדיב ואוהב ילדים, ולמרות כל זאת, העובדה היא שכל אחד כזה אוסף אחריו שובל של לחישות ועדויות של אנשים שאולי לא מוכנים לדבר בבית משפט או במשטרה, ואולי אפילו חלה התיישנות על העבירה מבחינה פורמלית, אבל לטעמי לפקידי הרשות זה צריך להספיק על מנת להתייחס אליו אחרת מאשר לאדם שכל מי שעיניים בראשו רואה שיש לו רק אהבה עדינה לילדים,

גן חיות

New member
אישית, נתקלתי במצבים מאד מרגיזים

כמורה, יצא לי מפסר פעמים להיתקל במצב שתלמיד ממש בסכנה בביתו. למרות פניות לפקידי הסעד(שמן הראוי לציין שהם קורסים תחת העומס) לא נעשה הרבה. לכן תלמיד בכתה ג ברח מהבית ונעדר שלושה ימים ורק מנהלת בית הספר והיועצת טרחו להודיע שהוא נעדר ויצאו לחפש אותו. הוא הוצא מהבית רק כאשר המנהלת הודיעה אחרי המקרה הנ"ל שהיא תפנה גובה עם הפקידת סעד לא תוציא אותו מהבית. זה בית שהיה ידוע לבית-הספר ולרווחה על המצב שם לפחות שנה. תלמידה אחרת שהיתה בעצם השפחה של הבית. ילדה בכתה ה. אמא ישנה כל יום בין 2 ל-4 והיא שמרה על אחיה הקטנים. שלא ירעישו ויפריעו לאמא לישון כי אמא תכסח אותה. בימי חמישי היתה מנקה את כל הבית, כולל להבריק את הזכוכיות בשני אקווריומים דקורטיביים ענקיים בסלון ולנקות ספות עור לבנות עם משחה מיוחדת. כאשר סיימה בבית, היתה עוברת לבית של סבתא לנקות גם לה. נאמר לנו בבית-הספר ש"זה לא מצב של סיכון". האח הגדול סיפר למורה שלו שכולם בבית שונאים את הילדה ושכולם אומרים לה מה לעשות ואם היא לא שומעת או מתווכחת, היא חוטפת. עדין נאמר לנו "היא לא בסיכון". בשלב מסויים עלה חשש שכפי שהיא בעצם מתפקדת כאמא, אולי גם בתחום המיני היא תופסת את מקומה של האמא. נאמר לבית הספר"אין הוכחות, אין מקום להתערבות". לא יודעת אם כן או לא עברה גילוי עריות. אבל מקום להתערבות יכול להיות גם הדרכה להורים. תלמיד אחר סיפר שהוא מסיים בית-ספר, אוכל ויוצא מהבית עד שעות הערב. כי אחיו הגדול(חמש שנים יותר גדול) היה מרביץ לו מכות נמרצות אז היה יוצא לפני שזה חזר וחוזר הביתה רק אחרי שההורים הגיעו הביתה. הסתובב בחוץ בקור, בגשם, בשלג ובחמסין. נאמר לי על-ידי פקידת סעד "אם ההורים הם לא מי שמכים אותו, אני לא יכולה לטפל" לא יודעת. באיזה מקום מפספסים את העיקר. ילדים שצריכים הגנה, מכל מיני סיבות, או לפחות עזרה - פשוט לא מקבלים אותה או באיחור רב מאד. זה פשוט נורא.

לב אם

New member
לשמוע את כל הסיפורים האלה ...

אני מכירה הרבה פחות סיפורים, אבל כל אחד מהם עולם ומלואו שכואב מאד, הראשון שנתקלתי בו היה מאד אישי וצורב אצלי עד היום, בהיותי בשנת שירות באחת מעיירות הפיתוח התחבר אלי ילד קטן ומקסים, שלמרות כל מאמצי לא להתקשר אליו (קיבלנו המון הכוונה והדרכה בנושא של מישהו שמגיע לשנה ואז הולך), הגענו לקשר של אהבה וטיפול ברמה שאפילו העובדים הסוציאליים היו מתקשרים אלי בלילה כשהוא מסתובב בחברה מפוקפקת שאני אגיע להציל אותו (ולא להורים המזניחים) ומבית הספר התקשרו לבקש שאני אדאג לו למעיל בחורף, מכיוון שזה כבר היה ממש מצב של הזנחה והתעללות פיזית, שאפילו הרשויות הכירו בו, החלו בתהליכי הוצאה מהבית, ואני הודעתי שאני מבחינתי מקדימה את החתונה מתאריך וירטואלי איפשהו אחרי הצבא למיידי על מנת לאמץ אותו, ואז ברגע שהיה אישור ראשוני של בית המשפט להוציא אותו מהבית, הגיע האח הבכור, שכל תרומתו עד אז לחייו של הילד היו מכות רצח מפעם לפעם והודיע שהוא ידאג לו - וכל עניין האימוץ וההוצאה מהבית התבטלו. כמובן שברגע שהתגייסתי לצבא במקום מרוחק, ולא הצלחתי להגיע לעתים קרובות, הילד זה היה לפני שנים רבות

לב אם

New member
ברח הסוף

הקשר התנתק בצורה קשה כי הילד מאד נפגע מכך שעזבתי אותו אין לי מושג מה קרה אתו, אבל חשש כבד בליבי שהפך לעבריין כמו אחיו הגדולים,

פקידת הסעד אמרה לבתי שצריך לשכוח ולסלוח!

אלו בדיוק היו דבריה, כששמעה לראשונה (אחרי יותר משנתיים) את בתי מספרת על מה שאבא עשה לה. כיום מדווחים פק"ס ופסיכולוג במרכז החירום כי הילדה צועקת מתוך שינה: "אבא, אתה מכאיב לי", יוצרת איבר מין זקור לבובות ומתעללת בהן. כל אלה לא עושים רושם על אף אחד. נהפוך הוא - בתי נמצאת כעת אצל אביה (לכל 4 הימים הקרובים), וכן בחג סוכות (גם כן ל-4 ימים רצופים) בהוראת פקידת הסעד, שטענה לחלוקה שיוויונית. וכל זאת כשהיא יודעת מה קורה לילדה. כשפניתי לחברי כנסת וביניהם לשר המשפטים, אמרו לי שאין מה לעשות. אסור להתערב בהחלטת שופט/ת (המשמשים חותמות גומי של פקידות הסעד). אני לא מבינה - יצרו כאן מפלצת, ובמקום להוריד את ראשה ממשיכים להזין אותה. איך זה יכול להיות? איך יכול להיות ששופטים ופקידי סעד הם מעל הכל? איך יכול להיות שדובר שר המשפטים מצלצל אלי הבייתה ואומר לי שאין מה לעשות? באיזו מדינה אנחנו חיים? ואיך אני אמורה להגיד לבתי שמדינת ישראל היא מקום טוב לחיות בה? מדינת עולם שלישי? - אנחנו במצב הרבה יותר גרוע, ועוד לא הגענו למצב "מתקדם" של מדינת עולם שלישי. מדברים על כך שצריך לעשות הכל, ע"מ שהשואה לא תחזור על עצמה. ובכן - היא כבר פה! והיא נעשית ע"י אזרחי המדינה הזו! אין לי ארץ אחרת, וחבל!!! המצב הבלתי נסבל הזה מצריך שינוי מהיר, קיצוני ודחוף!!!

אני אחת מנפגעות ה"רווחה", שבתה נחטפה ממנה

http://www.keshet-tv.com/UvdaVideoPage.aspx?MediaID=17111 - סיפורי מופיע בתכנית "עובדה", יחד עם סיפורן של עוד 2 נשים, שנקלעו על כורחן למערכת מטורפת, אטומה ואכזרית. אני שולחת קישור לאסופת מאמרים, אשר עוסקים בנושא: הוצאת ילדים מן הבית (הקלות הבלתי נסבלת). אנא מכם, קראו בעיון. אם תלחצו על השורה התחתונה: ינואר 2006 - משרד הרווחה על עמוד קלון, תגיעו לתכניתו של עמנואל רוזן. בתוכנית מדברת גם פקידת סעד ראשית: רונית צור, אשר מביעה דעתה באופן גלוי ושאינו משתמע לשתי פנים. אז - אם כולם אומרים לאדם שהוא משוגע, כדאי מאוד שיתחיל לחפש את הרועה. כי מדובר כאן בעדר! http://www.w-p.co.il/category_page.asp?id=20

zooey1

New member
מכתב שקיבלתי היום מאמא אחרת

אני שולחת קישור לאסופת מאמרים, אשר עוסקים בנושא: הוצאת ילדים מן הבית (הקלות הבלתי נסבלת). אנא מכם, קראו בעיון. אם תלחצו על השורה התחתונה: ינואר 2006 - משרד הרווחה על עמוד קלון, תגיעו לתכניתו של עמנואל רוזן. בתוכנית מדברת גם פקידת סעד ראשית: רונית צור, אשר מביעה דעתה באופן גלוי ושאינו משתמע לשתי פנים. אז - אם כולם אומרים לאדם שהוא משוגע, כדאי מאוד שיתחיל לחפש את הרועה. כי מדובר כאן בעדר! http://www.w-p.co.il/category_page.asp?id=20 אסור להרפות!!! אני, זואי מוסיפה: אני מכירה את הנערה שדברה בתכנית. אני גרתי בישוב שלה והייתי המחנכת שלה בכיתות ד,ה. פקידת הסעד דאגה האם יש לבגדים שלה כתמים. אבל כאשר התלוננה שהאבא לא הרשה לדבר עם אמא בשיחה השבועית שלה(על פי ספק-דין) כי הוא כעס על מהשהו והעניש אותם - עזרתי לה לפנות לעובדת הסוציאלית ולא קרה עם זה כלום. כאשר הם חזרו מביקור אצל האמא והביאו שקית ממתקים שהאמא קנתה להם - האבא זרק לפח. גם אז, לבקשת הילדה פניתי לעובדת סוציאלית וכלום לא קרה. האם והילדים נלחמו שנים כדי שהם יעברו אליה. אני מקווה שעכשו טוב להם.

למעלה