ברוכים הבאים לפורום תרבות עברית

ברוכים הבאים לפורום תרבות עברית ../images/Emo13.gif

שלום שלום, ברוכים הבאים, ברוכים הנמצאים. פורום תרבות עברית. מה זה תרבות עברית? מה היא כוללת? האם קיים דבר כזה בכלל??? את כל אלה אנחנו ממש לא רוצים לגלות. אנחנו באנו לפה יחד איתכם בכדי להנות מהמותרות שנתנה השפה הנהדרת והעשירה הזאת, להתפלבל קצת בפתגמים ואימרות. להתווכח מעט אם כותבים אֶשך או אנשך... מומלץ לקרוא את מכתב המנהל, המנהל זה אנחנו-
גרי רשף
zimes- צימעס
Lady_anne
פלפל.
#חתול סמטה#- רקסי בשבילכם. מדי פעם יכבד אותנו בנוכחתו MARMELAD ויספר לנו ממבחר הפנינים של הדור הצעיר
וכולנו בעקבות אחד (יותר נכון- אחת)- השפה העברית שיהיה לכולנו מסע מרתק ושהייה מהנה עוד יותר!
שמונה בעקבות אחת

איה@

New member
שיהיה בהצלחה גדולה../images/Emo70.gif ../images/Emo65.gif../images/Emo149.gif

טוב שאתם כאן
בואו לספר לנו על חידושים, לערב אותנו בדיונים, וגם סתם להתקשקש על כוס קפה
אנחנו כותבים - אתם מדברים - העיקר שהכל בעברית
איה פורום בלוגים ויומנים אישיים

xero1

New member
מזל טוב../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif ../images/Emo149.gif

כל המנהלים הגדולים בפורום אחד :) באמת שיהיה בהצלחה

MARMELAD

New member
../images/Emo6.gif סחת´ן עלינו

השבוע הזה רק משתפר מיום ליום... זה ממש ככה: בכל יום שעובר יש לי עוד הפתעה נהדרת... וההפתעה היומית שלי היא עלייתו לאוויר של הפורום החדש! אז סחת´ן גרי על המשיכה בחוטים סחת´ן צימעס על הפורום השני תוך חודש סחת´ן ליידי אן על הצטרפותך המהירה סחת´ן פלפל. על הפעם הראשונה..... והכי הכי... לחתולון האהוב עליי ברשת
!!! ובינתיים שתהיה לנו אחלא התחלה..... באמת נושא חשוב... ואני בטוח שהפורום על ארבע מאות מנהליו יגיע רחוק ! גיא

../images/Emo9.gif אחרון חביב ../images/Emo108.gif

איך ארבעה מנהלים???? איך???? חמישה מנהלים ואתה מנה"ח- מנהל אורח. מידי פעם תגיש לנו את מהדורתך רק דבר אחד- אחלא! לא עם אל"ף כי עם ה"א! ואני מתעקש! ~מאיים לנשוך, רקסי~

MARMELAD

New member
איזה בושות שאתה עושה לעצמך ../images/Emo6.gif

תקרא שוב את ההודעה שלי ואז תקרא שוב את ההודעה שלך ותגיד לי איפה יש לנו בעייה...... דרך אגב - אחלא זה עם א´. למה? כי זאת לא מילה בעברית אז מותר לי. סבבא?

Yaniv-DC

New member
דווקא אסור...

ועוד בפורום הזה... מילים הלקוחות מערבית וארמית - יסתיימו באות ה´, כך קובעת האקדמיה. טבלה, דוגמה, סיסמה וכו´. אחלה וסבבה גם.

מסכים!

אפילו פעם דנתי בנושא עם ליידי אנה ב"ושתי לשלטון"! גם סמטא תהיה סמטה ולא סימטה או איזה עיוות שלךל מי עושה בושות עכשיו, הא צרצלד? אבל אמרנו שלא נלך על קטנות אז לא נורא

MARMELAD

New member
הנה.. כבר אני לומד משהו ../images/Emo6.gif

אה.. ומרמלד זה עם מ´, לא עם צ´

ציפי ג

New member
כלומא אמה במקום אמא?

אבה במקום אבא, במטותא, יש כללים שאני חוששת שלא מיישמים אותם כלל ןכלל, וזאת אני אומרת כמטרוניתא.

עופר ב.ה

New member
../images/Emo32.gif

בעקבות שאילתה שהוגשה אלי - יש לומר סרבן (ב´ רפה) ולא סרבּן (כפי שרבים הוגים).

גרי רשף

New member
ו..הפתעה: חלבן../images/Emo22.gif

יש לומר ´חלבן´ ב-ב´ רפויה! כך לפי מילון אבן שושן. הוא מציין שם שבשפה המדוברת רווחת ההגיה ´חלבּן´, ומכאן אני מבין שאולי יש בכך הכשרה דה פאקטו של השרץ המודגש.. בלוח השמות השלם של ברקלי הוא כותב שאותיות בג"ד כפ"ת יהיו על פי רוב רפויות כשהן ל´ הפועל במשקל קטלן והוא מדגים: ארכן, חנפן, נדבן. הוא לא מביא דוגמאות מתי לא.

רק אבן שושן

בוא לא נשכח שאבן שושן הוא רק אבן שושן, הוא לא סמכות לקביעת כללים (ומדי פעם הוא גם טועה, או לפחות טעה ואף אחד לא טרח לתקן עד היום...)

zimes

New member
לגבי ה או א במילים מְערבית -

לדעתי - וצריך לחפש לזה סימוכין - אליף תהיה א תא מרבוטא (מרבוטה?) תהיה ה (גם בעיברית, ה בסוף מילה היא גלגול של ת) ד"א - לפורום תרבות עברית בתפוז דרוש גולש/מנהל הבקיא בערבית כמובן - הנ"ל נכתב בלשון זכר אך...

danistar

New member
בהצלחההההה ידידי ....

ליידי יקרה , גרי וכל שאר המנהלים של הפורום הזה .. בהצלחה !! פורום חשוב ומעניין במיוחד בתקופה שלנו שכל אינדירה זה גנדי ... היום כל התרבות שלנו עוברת אמרקניזציה שמאוד לא מתאימה לנו ולכן פורום כזה חשוב מאוד לטעמי . בהצלחה !! דני

למעלה