ברכות לפורום החדש !

אבי ע

New member
ברכות לפורום החדש ! ../images/Emo19.gif ../images/Emo39.gif

שמחתי מאד לראות (בהודעת מערכת תפוז) שנפתח פורום כזה. מאחל למנהל ולכל קהילת אבטחת איכות התוכנה שהפורום ישגשג ויתרום לכולנו מבחינה מקצועית. אעשה כל מאמץ לתרום גם אני את חלקי. הערה קטנה לשם הפורום: כיוון שמדובר באבטחת איכות תוכנה, נראה לי כי הכותרת הלועזית היתה צריכה להיות SQA. נכון שצירוף לועזי זה מעט פחות מוכר ומקובל מ-QA, אבל תחום ה-QA רחב יותר ודווקא לנו אנשי SQA חשוב להדגיש את ייחודו של ענף בדיקות איכות התוכנה. בחברה בה אני עובד, למשל, השניים מנותקים לגמרי זה מזה (הגוף העוסק בתקינה, נהלים ובקרה בכל מה שלא קשור לפיתוח התוכנה עצמו נפרד מגופי ה-SQA) - יש לכך פנים לכאן ולכאן, אבל מכל מקום SQA הוא ענף לעצמו. אם הבנתי נכון מהברכות ישנם כאן כמה וכמה שועלי פורומים ותיקים וגם בעלי נסיון בניהול פורומים. בכל מקרה, אם יידרשו עצה או סיוע בתחום ניהול הפורום אשמח לתרום מנסיוני. ובהפסקות בין הבדיקות, כולם מוזמנים לנפוש בפורום צלילה, ומדי פעם לקרוא דיווח על מה אפשר לעשות בשעות הפנאי כשנשלחתם לפרוייקט בארץ זו או אחרת...
(הרקע הוא מסורת ארוכה של סיפורי צלילות וטיולים מחלקי העולם השונים אליהם מביאה אותי עבודת ה-SQA). בברכה, אבי ע --------------------- ד"ר אבי עופר מומחה איכות בכיר TTI-TELECOM

Rשף

New member
אכן אכן

למעשה אצלינו ה SQA מנוהל בעיקר על ידי הפיתוח עצמו, וה QA היא מחלקה נפרדת לגמרי.

אבי ע

New member
נקודה מעניינת ../images/Emo39.gif

גם אצלנו QA, או QM כמו שהם קוראים לעצמם, נפרדים לגמרי וישירות תחת מנכ"ל. SQA נפרד מהם וזה לא נורא. בחטיבת המוצרים הוא מחלקה נפרדת, שזה גם סביר (אם כי לטעמי מוטב לוא היה גם הוא ישירות תחת מנכ"ל), בפרוייקטים הוא כפוף לאינטגרציה וזו בעיה עקרונית, כי הגוף המבוקר על ידך בעצם מנהל אותך. כרגע זה עובד סביר (עניין של אישיות הנפשות הפועלות) אבל עקרונית זה בעייתי.

erandd

New member
תודה ../images/Emo22.gif

לגבי השם: יש צדק בדבריך שהמילה הנכונה היא SQA אבל כמו שאמרת רוב האנשים מכירים את הצירוף QA. אשמח אם תפתח שרשור בנושא ההבדל בין QA לבין SQA בעיקר מבחינת האחריות והיישום בפועל

אבי ע

New member
אשמח לכתוב על... ../images/Emo39.gif

SQA, ולדון בקשר בינו לבין QA באופן כללי. לגבי נושא האחריות והיישום בפועל, אולי תפרט יותר למה כוונתך. מקווה לפתוח כבר הערב פתיל שידון בנושא.

למעלה