ברכות לפורום החשוב

aquila1

New member
ברכות לפורום החשוב

שלוםלכולם ברכות לפורום שהיום נתקלתי בו בפעם הראשונה אני אשתדל לכתוב פה מדי פעם מתצפיותי בבעלי חיים באזור הגולן ומיקומם.3\8 נחל סמק יונקים- צבי ארץ ישראלי 5 ,חזיר בר 1,עופות חיוויאי 2,עקב עיטי 2,גבתונים עפרוניים דרורים ספרדים ירגזים ובולבולים.אקווה לראות פה דיווחים נוספים על בעלי חיים בארץ מספריהם ומיקומם שלום לכולם ליאור

ליאור, מה המצב באגמון החולה?

הבנתי שהוא די מוצף בימים אלה ושקשה לטייל בו. יש לך פרטים על אזור ההצפה בימים אלה?

aquila1

New member
האגמון בחולה

זמן טוב לביקור אחרון אצל העגורים שינדדו בקרוב לאתרי הקינון בצפון רוסיה כמו כן חולפות להקות ענק של חסידות ועוצרות לתדלוק בדרכם לאירופה עדיין ניתן לצפות בדורסים ועופות רבים שחולפים וחורפים במקום.העמק די מוצף וניתן לסוע בדרכים הסלולות ללא שום בעיה,מספר שדות מוצפים לחלוטין יצרו "מיני אגמונים" והמחזה יפה מאד. קק"ל עובדים על המקום במרץ רב ומקימים מספר עמדות תצפית ,שנה הבאה איזור האגמון כבר יהיה בתשלום(לצערי) אך נקווה שהדבר יעזור לשמור על המקום . ליאור

מרצק12

New member
הירידה במספר הצבאים בגולן לליאור

מה הסיבה לירידה הגדולה במספר הצבאים בגולן תנים או ציידים.

aquila1

New member
צבאים

ישנם מספר סיבות לירידת מספר הצבאים בגולן והם ציד על ידי ציידים ופועלים תאילנדים(בעיקר בדרום הגולן)טריפה ע"י זאבים ותנים(תנים יש כמות גדולה ביותר והם טורפים עופרים צעירים)סיבות נוספות לדעתי הם דילול הצבאים שהיה עד התחלת שנות התשעים בו כל צייד רצה לצוד את הצבי הגדול והיפה ביותר,דבר שפגע גנטית בצבאים(הטובים היפים והחזקים ניצודו)ודבר נוסף שפגע בהם הוא יבוא של מחלות שגורמות להפלות, המחלות הגיעו אם בקר מיובא מאוסטרליה ומזרח אירופה,וכנראה שהצבאים נדבקו בהם למרות שהדבר לא הוכח מדעית(צריך למצוא נפל ולקחת אותו לבדיקות ,דבר בלתי אפשרי אם כמות התנים ).אני חייב לציין שלמרות ההערכות הקשות אני דווקא רואה התאוששות קלה באוכלוסיית הצבאים ואני מקווה שיהיו הרבה המלטות מוצלחות בחודשיים הקרובים שלום ליאור

למעלה