ברכות לפתיחת הפורום

א אוהל

New member
ברכות לפתיחת הפורום ../images/Emo65.gif

יש לי תואר ראשון בהיסטוריה במסגרתו למדתי לטינית, אח"כ למדתי לתואר שני ואף התחלתי (אך לא סיימתי) דוקטורט בלימודים קלאסיים בחו"ל ואז נוספה גם היוונית. כיום אני עוסקת בתחום אחר לגמרי אבל שמחתי לפגוש את הפורום הזה - אני מכירה הרבה אנשים בתחום ואפנה אותם לפה

yuval k

New member
תודה ../images/Emo13.gif

ואת מוזמנת גם להישאר בעצמך...

ma kara

New member
שלום לכולם אני דנדשה ../images/Emo140.gif

שלום לכולם, מקבלים חדשים?? אני... (השם שמור במערכת) ואני פשוט מאוהבת בשפות הקלאסיות ובמיוחד בלטינית ממש שמחתי לראות שיש איפה לדבר על זה... אז מה אתם אומרים? מקבלים אותי?

מזל טוב יובלי../images/Emo24.gif../images/Emo60.gif

על הולדת הפורום! אני מקווה שהיתה לך לידה קלה!

Eldad S

New member
../images/Emo45.gif../images/Emo13.gif

אני נוהג לכתוב את זה juvenes dum sumus לפי איזו לטינית זה? מאוחרת? את ההמשך, דרך אגב, אני לא זוכר...
(טוב, עוד מעט אחפש במרשתת, כדי להיזכר).

Eldad S

New member
מה זה אומר,

החל מאיזו מאה? בעצם, זה מביא אותי לשאלה הבאה: נדמה לי שיש שתי אותיות שלא היו קיימות בלטינית המוקדמת, ונוספו בלטינית המאוחרת, v ו-j. או שאולי אני טועה, וה-v נוספה יותר מוקדם?

yuval k

New member
v תמיד היתה קיימת. היא שימשה גם כ-u

j, w ו-u הן התוספות המאוחרות. w התווספה על ידי כתיבת v פעמיים כבר מהמאה ה-7 על ידי אנגלו-סקסונים. הערך הפונטי שלה היה /v/ (האות v, כזכור, ייצגה את /w/ בלטינית). בסביבות סוף המאה ה-16 התחילו להבחין בין i ו-j ובין v ו-u (כשל-v כבר היה הערך הפונטי /v/). אם מישהו מוצא טעות במה שאמרתי, אשמח ללמוד

Eldad S

New member
../images/Emo51.gif

מעניין מאוד
סקרנת אותי, אשתדל לחפש על כך חומר נוסף. בעצם, יש לך אולי לינק למאמר כלשהו בנושא האותיות הללו, או אתר ראשי שעוסק גם בכך?

למעלה