ברכות על פתיחת הפורום

SHIRY SPINNING

New member
ברכות על פתיחת הפורום

אין ספק שפורום זה יהיה יעל ביותר עבורי ועכשיו לשאלה אני מחפשת מידע בדבר קונטרה אינדקציה בין התרופה ריטלין (METHYLPHENIDATE) ולבין תוסף התזונה B- COMPLEX. אני רוצה להמליץ למטופלת על תוסף תזונה זה אך היא נוטלת מפעם לפעם ריטלין. כמו כן אם הפניה למקורות אם יש. תודה מראש שירי

B קומפלקס וריטלין

שירי שלום רב, קומפלקס ויטמיני B הוא בעל יכולת שמירה על פעילות מערכת העצבים ואיזונה. קבוצת ויטמיני B מונעים דיכאון וחולשה ומשפרים ריכוז, תהליכי למידה וזיכרון. לא קיימת קונטרה-אינדיקציה בין קומפלקס זה לבין תרופת הריטלין. אני ממליצה על מגה-סורב 50 Megasoprb B-Complex פורמולה ייחודית זו עוזרת במצב סטרס, בזכות השפעתה המרגיעה. היא מכילה P-5-P, הנגזרת הפעילה של B6 (ויטמין זה חשוב בהפיכת חומצת אמינו טריפטופאן לסרוטונין)- במינון של 50 מ"ג. טיפול בוויטמין זה מביא לתגובה מיטיבה השווה להשפעתה החיובית של הריטלין, וההבדל העיקרי הוא השיפור הנמשך גם לאחר הפסקת נטילת B6. הנחיות: טבלית אחת ביום, עם הארוחה. את תוספי התזונה יש להפריד כשעתיים מנטילת הריטלין. אשמח אם תוכלי לשתף אותי בפרטים נוספים על מנת שאוכל לתת לך הכוונה מדויקת ורלוונטית למטופלת שלך. אני מזמינה אותך לקרוא על הפרעות קשב וריכוז ועל תוספי התזונה המומלצים בלינק המצורף. שבוע טוב ובריאות שלמה, דנה בר לבב

SHIRY SPINNING

New member
היי דנה

קודם כל תודה רבה לך על התשובה המקצועית. אינני יכולה לשתף פרטים רבים מידי כיוון שמודבר בסודיות רפואית :) מה שכן זהו בדיוק המוצר שהמלצתי לה... אם יש לך מחקר או מקור מידע מהימן התומך בכך שהמוצר שווה ערך לריטלין אני יותר מאשמח. אין כמו הוכחות חותכות שזה נוגע למטופלים שלנו :) כמו כן אשמח לדעת מדוע צריך להפריד שעתיים מריטלין המון תודה שירי

B קומפלקס וריטלין

שירי שלום שוב,
אתחיל דווקא עם הפרדת המוצר B קומפלקס מהתרופה ריטלין: נכון שאין קונטרה-אינדיקציה בין B קומפלקס לתרופה. אך על מנת להיות בטוחים שלא תהיה כל הפרעה בספיגה של אחד מהשניים אנחנו ממליצים לנקוט במשנה זהירות ולהפריד כשעתיים בין כל תוספי התזונה לבין תרופות המרשם. בנוסף על מנת לשלוח אלייך את המחקרים הנוגעים בטיפול בויטמין B6 בהפרעות קשב וריכוז אשמח לקבל ממך את כתובת המייל שלך. אשמח לענות על כל שאלה נוספת, דנה בר לבב

מחקרים

שירי שלום שוב, שלחתי לך שני מחקרים העומדים בשירות תוספי התזונה וטיפול ב ADHD
אשמח לענות לכל שאלה נוספת. חג שמח ובריאות שלמה, דנה בר לבב

יש לך תואר ד"ר שהוא נתן לך זכות לומר

שתוסף זה שווה ערך לריטלין? ניסית בעצמך והרגשת תחושה זו? תיזהרו במילים שלכם, זה פשוט חוסר אחריות. בשבילכם זה מסחר, בשביל אחרים זה בריאות.

תוספי תזונה להפרעות קשב וריכוז

ענת שלום רב, היפראקטיביות והפרעות קשב וריכוז מאגדות בתוכן הפרעות נוירולוגיות והתנהגותיות רבות ומתארות ילדים שאינם מסוגלים "לשבת בשקט", מתקשים בריכוז, חסרי משמעת, מתקשים בהסתגלות למצבים חדשים, מגיבים בחריפות לגירויים או מרבים בפעילות מוטורית. סוג נוסף של הפרעת קשב מכונה ADD-Attention deficit disorder שהנה בעיית קשב ללא פעלתנות יתר. בד בבד, קיימת שכיחות גבוהה של מבוגרים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז, שלא תמיד מאובחנת כראוי ופוגעת באיכות חייהם. אני אינני רופאה אלא תזונאית טבעית ואני נותנת מענה מכורח היותי יועצת הדרכה בחברת סולגאר והיכרותי המצוינת עם מוצרי החברה. אין עדיין הסכמה באשר לסיבה להפרעת קשב וריכוז בשילוב היפראקטיביות, אך מעריכים כי היא נובעת משילוב של גורמי נפשיים, פיזיולוגים וסביבתיים. הרבה פעמים תופעות הלוואי (ביניהן התמכרות, שינויים בתיאבון, עצבנות ועד פגיעה בתהליך ההתפתחות/ גדילה של הילדים) שעשויות להתעורר בעקבות השימוש בתרופות להפרעות קשב, ריכוז והיפראקטיביות בקרב ילדים – מרתיעות לא פחות מהתופעה עצמה. תוספי התזונה המומלצים לפתולוגיה זו הם תוספים העומדים מאחורי תוצאות מחקרים שהוכחו שיעילים כחלופה טבעית. הריטלין הוא טיפול פשטני לבעיה מורכבת ונרשם במקרים רבים מדי ובקלות רבה מדי. ההמלצות הניתנות הן בצ'אט והן בקו ההדרכה שלנו נעשות תחת בדיקת קונטרה-אינדיקציות, גיל, סימפטומים ועוד מתוך כוונה לתת את המענה הטוב ביותר לכל אחד ואחת מכם. אם אין ברצונו של אחד ליטול תוספי תזונה זו זכותו המלאה. בידכם הבחירה! אך עדיין מידע זה אינו רפואי ואינו התוויתי. בכל מקרה של בעיה רפואית יש לפנות לרופא המטפל. מאחלת לך חג שמח ובריאות שלמה דנה בר לבב

SHIRY SPINNING

New member
להיזהר במילים?

ענת הלא אמיתית. תחום התוספים אינו תחום שרופאחם מתמצאים בו כי הם אינם ממש לומדים אותו וכן תזונה. ובכל זאת צמח מקצוע שקוראים לו נטורופתיה והוא מאגד בתוכו נושאים רבים ובפרט אלו. כן היא יכולה, ואני, ועוד רבים שעוסקים במקצוע הזה לתת המלצות על תוספי תזונה וכפי שאת יכולה לראות יש ספרות רבה ומחקרים רבים. הרופאים אגב, אינם טורחים להתעדכן ולקרוא את המחקרים הללו, לא פעם אנו מוצאים את עצמנו מראים את המחקרים הללו לרופאים כדי לקבל את שיתוף הפעולה שלהם. אז נכון, מקצוע הרפואה הוא מכובד ואנחנו לא מתיימרים להבין בתרופות וכד', אבל כן למצוא תחליפים הגונים ומוכחים מחקרית כן. מה גם, שאל תשכחי שהיא ענתה לי (לא אדם מן השורה אלא אשת מקצוע) שירי

אני מעריכה מאוד נטורפתים

אך אני לא מעריה אנשים שרק עושים העתק הדבק . הפורום הזה הוא בדיחה, מילא למסחר, אבל עם טעם....

למעלה