בתי בת ה-5 פוחדת המזקנה והמוות שלי -מה לעשות?

יאנה 29

New member
בתי בת ה-5 פוחדת המזקנה והמוות שלי -מה לעשות?

בתי הבכורה בת 5 וחצי החלה בזמן האחרון לחקור אותי על תהליכי ההתבגרות ולאחר מכן הזקנה והמוות שלי , היא פוחדת שאזדקן כמו סבתא ופוחדת להשאר לבד אחרי שאמות. השיחות האלו מלוות בבבכי וקשה לי מאוד להרגיע אותה עליי לציין שיש לי עוד תאומים בני שלוש והיא אחותם הגדולה. מאוד אודה על עזרתכם

שאלות טבעיות התשובות פחות?

אחת הבעיות שלנו כהורים היא כשאנחנו נתקלים בשאלות שאין לנו תשובה עבורם, אנחנו נלחצים, מדחיקים, אומרים כשתגדל תבין, אנחנו שאלנו גם וקיבלנו אותם תשובות. גיל 5 הוא גיל מאד אופייני לשאול על המוות ובעיקר על הקרובים להם, והקושי שלה נובע מחוסר הוודאות של המבוגרים ומחוסר התשובות. עפ"י הקבלה היחס לגוף הוא שונה, דרך התפתחות של הנשמה, מתחברים לנשמה הנצחית ואז יודעים במדויק למה כל דבר קורה, ומה הסיבה לכך, והגוף נשאר בדרגת "חי" והיחס אליו הוא כמו החלפת חולצה. צריך להסביר לפי כמה שהיא שואלת ולא לחשוף אותה לעודף מידע. ואולי תגידי לה שגם את לא יודעת ותחקרו ביחד
לינק לתוכנית מאד מוצלחת בנושא ילדים שואלים על מוות: http://www.kab.co.il/kabbalah/short/8609

sombol1

New member
אותי זה משמח זו השאלה הגדולה מכולם !!

שאלה כזו מראה על בגרות על נשמה גדולה ומפותחת בדורנו זה ילך ויגדל ויתפשט כולם כבר מרגישים שחייב להיות משהו מעבר ל70 שנה הללו.... יש כאן פוסט בנושא http://www.laitman.co.il/?p=3562 בהצלחה !

Rinat 789

New member
הי יאנה

גם בתי היתה חוקרת אותי בנושא זה.... האמת שמאז שהתחלתי בלימודי הקבלה האותנטית (דרך ערוץ66) גם ההשקפה שלי השתנתה בהחלט מאמצת את דברי המקובלים שברגע שאדם נפטר מהעולם הזה החלקיק הקטן אצלו - שנקרא הנקודה שבלב מגיע לגוף של תינוק חדש גוף אחד כמובן אך זכר נשאר זכר ונקבה נשארת נקבה

אכן השאלות הללו טבעיות לגיל שלה

ומעידות על התפתחות של תפיסת הזמן מבחינתה. עם זאת, הן מעידות על פחד להישאר לבד והייתי מציעה קודם כל להרגיע ברמה ריגשית, לפני שמתלהבים לספר לה על גלגולי נשמות. כל הורה מלמד את הדברים שהוא מאמין בהם אבל מבחינה ריגשית, היא מבינה שהזמן מתקדם קדימה, הבנה שלא קיימת בגילאים קודמים לה, והדבר מאד מפחיד בהתחלה. את יכולה להרגיע אותה שיש עוד הרבה זמן...והיא גדלה ועוד מעט תוכל לדאוג לעצמה... ואפילו לך...ומה שנראה לה עכשיו מפחיד ייראה לה אחרת בהמשך...וזהו טבעו של העולם או כל הסבר אחר שמקובל עלייך אבל שמייצר הרגעה! בהצלחה לימור סופר פטמן פסיכולוגית חינוכית ופסיכותרפיסטית

למעלה