בת שנה וחודש

gali80

New member
בת שנה וחודש

שלום יעל התייעצתי איתך בעבר ותשובותייך היו מרגיעות ומועילות , אני פונה אליך שוב. בתי בת שנה וחודש. קצת מדאיג אותי עניין המשחק שלה. היא לא מוכנה בשום אופן למשל להשחיל טבעות על מוט. היא מסתכלת איך אני עושה, מחכה שאסיים ואז מורידה אותם אחד-אחד. אם אני מנסה לעשות עם היד שלה- היא ממש כועסת. כנ"ל עם כוסות- לא מוכנה ולא מנסה לשים כוס בתוך כוס אלא רק מוציאה ומפרקת מגדל שאני בונה אכנ"ל עם השחלת צורות, היא אפילו לא מנסה ולא מסכימה שאעשה עם היד שלה. אם אני מבקשת ממנה להכניס צורות לדלי היא לא עושה ואחרי שאני מכניסה היא מוציאה את כולם. אין לה את הקטע של לשבת ולשחק, היא מתעניינת בכל צעצוע בדיוק כמה דקות ומעיפה. כשאני מקריאה לי סיפור היא רק עסוקה בלנסות להעביר לי את הדף. יש לה קלפים עם תמונות של כל מני חפצים, אותם למשל היא נורא אוהת לפזר. ניסיתי כמה פעמים להושיב אותה ליד שולחן עם דבקיות ופאזל עץ לגילאי שנה ומעלה. היא מאוד אוהבת את הדבקיות אך לא ממש יודעת מה לעשות עם הפאזל וטושים גם לא ממש אוחזת בצורה "פונקציונלית". האם היא לא אמורה כבר לבנות מגדל, להשחיל על מוט, להכניס עיגול למקומו?לשבת קצת יותר עם צעצועים? אשמח לשמוע ממך עצות לגבי העניין. וכמו כן הייתי שמחה לשמוע אילו צעצועים נוספים את ממליצה לקנות. חייבת לציין שכל הצעצועים המנגנים והמשמיעים קולות מפחידים אותה משום-מה והיא ממש נרתעת מהם..

יעל כץ

New member
בת שנה וחודש

גלי שלום, קודם כל, בגיל שנה וחודש טווח הריכוז במשחק קצר אצל ילדים רבים. לכך נוספות במקרים רבים ציפיות שלא מתאימות ליכולת של הילדים. ואז - כמובן שהם מסוגלים לשחק עוד פחות. כי הם לא מצליחים לבצע את המטלות שמבקשים מהם. למשל, בגיל של בתך, ילדים רבים מתקשים להשחיל טבעות ולכן נראה לך שהיא אוהבת רק להוריד. זה נכון, אבל זה קורה כיוון שזה מה שהיא יכולה לעשות. כנ"ל לגבי התאמת צורות או בניית מגדל. הם נהנים להרוס, ובדר"כ לא יכולים לבנות. מדבקות - מוקדם. פאזל עץ - אפשר לחכות. אם כי שהיא נהנית להוציא את החלקים. טושים - מוקדם. בכל מקרה, בגיל הזה האחיזה פונקציונלית, אבל לא בשלה. בקיצור - הכל בסדר עם הבת שלך. מציעה לך לקחת בחשבון את היכולות שלה, ולהאריך את משך המשחק כך שאת זו שמשחילה - והיא מורידה. את בונה מגדל -והיא הורסת. קחי סיר, ועודדי אותה להכניס את הקוביות, הטבעות, הכוסות - ולהוציא. להכניס ולהוציא. הפני את תשומת לבה לצלילים שנשמעים כשהחפצים פוגעים בסיר. זה משחק אהוב בגיל הזה (הכנסה והוצאה). כסי את הסיר במכסה ותשאלי: איפה הקוביות? עודדי אותה להרים את המכסה. צעצועים נוספים מתאימים: * פילון מוזיקלי של טייני לאב (משחק הכדורים מאד מאד אטרקטיבי). * כדור - נסי ללמד אותה לגלגל כדור. * ספרים - נסי ספרים עם מעט מאד טקסט. ילדים רבים אוהבים בגיל הזה לגעת בדפים, לדפדף ומתקשים להקשיב לסיפור. יש ספרי פעילות שמזמינים את הילד להיות אקטיבי: למשל, איפה פינוקי הקלאסי, ספרי תחושות מסדרת בייבי טאצ' או בייבי אינשטיין, ויש גם ספר של טייני לאב - לגעת ולגלות. יש שם קולות של חיות. נסי לבדוק את התגובה שלה בחנות לפני שאת קונה. כיוון שמדובר בקולות עם משמעות - יתכן והיא תגיב בחיוב.

למעלה