גזים,גזים...

תמרי11

New member
גזים,גזים...

הפשושית שלי בת 4 שבועות וסובלת מהתכווצויות וכאבי בטן. היא אוכלת רק מטרנה ואמרו לי בשלב הזה שלא כדאי להחליף לה. הציעו לי לעשות את התמ"ל על בסיס תה שומר כדי להרגיע את הגזים. האם זה בטוח ? מה דעתכם?

שלום לתמרי

כל עוד לא קיבלת את ההמלצה ממקור מוסמך ,היינו רופא או דיאטנית קלינית שבדקו את בתך, הייתי ממשיכה להכין את התמ"ל על פי הוראות היצרן וללא תה. תופעת הגזים וכאבי הבטן הינה שכיחה למדי בגילאים הצעירים. מערכת העיכול לומדת להכיר את המזון החדש ואת תפקודיה בעולם החיצוני ולכן זה מלווה לעיתים בכאבים. נסי לערסלה במנשא, להקפיצה על כדור פיזיו. עיסוי יכול להועיל -רק ע"י מוסמך לדבר או על ידך בעדינות . בהצלחה

אמנם הנקתי ובמשך 4 החודשים

הראשונים שתיתי תה שומר כדי להפחית גאזים לקטנה - לא ממש עזר
מה שכן עזר, זה המון עיסויים על הבטן עם שתי אצבעות מסביב לטבור עם שמן שקדים, עסיו מעגלי בכפות רגליים, קפיצות על כדור פיזיו כשהבטן שלה צמודה אלינו ולפעמים גם מנשא (תפקיד של אבא). מהתכשירים גליכל עזר לנו בעיקר כי זה היה טעים לה והיא התרכזה בטעם החדש במקום לבכות (במשך חודשים טיפת גליכל על המוצץ היה מפסיק כל בכי, עכשיו כבר הפטנט הפסיק לעבוד), אבל מה שהכי עזר לנו הוא תכשיר שנקרא בייבי-זים (כמו סימיקול הוא לא טבעי, אלא תרופה ויש הגבלת כמות שניתן לתת), עדיין לפעמים בתקופות של עצירות או בלאגן בבטן, הוא מסדיר לנו את מערכת העיכול. בהצלחה!

נאוה שפ

New member
אם יש לך מדריכת עיסוי תינוקות באזור

יש עיסוי בטן מיוחד לעזרהראשונה לגזים, לשעות הקשות, עוזר ממש ממש! בדוק!

למעלה