גזענות בעבודה.

asaf9280

New member
גזענות בעבודה.

שלום אני עובד בחברה גדולה ויש לי בצוות בחור ממוצא רוסי שהוא שחצן במקצת שאוהב להתנשא. אותו בחור מדבר בצורה גזענית המתבטאת בהקנטות כשהוא מגדיר את עצמו ארי ואותי כשחור למרות שאני ממוצא ספרדי. לפעמים הוא מצביע במוהל יד ומדבר בגרמנית (סתם זורק מילים לא מובנות). לא נעים לי לשבת עם אותו אדם ביחד ואני לא אוהב את ההתנהגות הזאת. אני אומנם לא שייך למשפחה של ניצולי שואה אבל אני מאוד מחובר לנושא הזה. מה עושים? האם להתלונן או להמשיך לא להתייחס? האם יש חוק בעבודה או בכלל האוסר התנהגות זאת? תודה

קודם

כל תדבר איתו. תגיד לו שאתה מבקש ממנו להפסיק לדבר אלייך ככה. אם זה לא יעזור, תפנה לראש צוות, תבקש ממנו לדבר איתו.

asaf9280

New member
תגובה

תודה על התגובה. כן ניסיתי... יש האנשים שמקבלים זאת בצחוק והוא זורם עם זה. חוצמזה ראש הצוות רואה את זה והוא משתדל להעלים עין כי לא רוצה להתערב ולנקוט עמדה.

ראש

הצוות חייב לעזור במיקרה כזה. יש לך שתי אפשרויות, או ללכת למנהל של ראש הצוות ולדבר איתו או לעבור צוות אם זה אפשרי. אני הייתי מנסה לזמן פגישה עם אותו עובד ביחד עם ראש הצוות.

chillout11

New member
אין מה לדבר, אתה צריך לתבוע את החברה

כולם אצלך בעבודה עדים שהיו התבטאויות גזעניות ומה שאתה מתאר זה אנטישמיות. אם לא ידעת זה פלילי, דיברת עם ראש צוות ולא עשו עם זה כלום? השלב הבא זה לא לתבוע עם עורך דין. והחברה כבר תדאג לפטר אותו מהר מאוד וגם תצטרך לשלם לך פיצוי על הנזק הנפשי שנגרם לך. זה צריך להיות בחדשות הדבר הזה! אולי הוא פוגע פיזית באנשים מחוץ לעבודה ולאף אחד אכפת, אם לא תפעל מי ידע? תעשה משהו ומהר.

למעלה