גזענות

נשבע לכם שכואב לי הלב עליהם...

זה דבר באמת מעצבן/מרגיז/מתסכל/מקומם. מה גם שחלקם מתגייסים לצה"ל. זו פשוט מדינה מפגרת. הקישור.

אני שוב פה! ! ! !

היי חברים ארצה לשמוע על נישואים מעורבים או מאנשים שנשואים ב נשואים מעורבים מה דעתכם.טעות? האם יש לכם חיים טובים? מרגישים מנודים

uoli13

New member
אתה זוכר השרשור של הבדואי???

חשבון נפש ,בדיוק על העניין הזה הבדואי דבר.

אחוז נשירת תלמידית יותר מ40 %-פלא??

ציטוט: "בית הספר הניסויי בשגב שלום, בו ביקרה תירוש, מתהדר בכיתות מחשבים, מעבדות, פינת חי וגינות. אלא שבמרחק כ-200 מטר משם ניצב בית הספר יסודי א', ששוכן במבנה שהוכרז לפני שנתיים כמסוכן. בית הספר יסודי א' שופץ באחרונה, והוספו לו קורות פלדה חיצוניות, אך הוא עדיין מיועד להריסה. בחצר בית הספר פזורים קרוונים רבים המשמשים ככיתות. הקרוונים אינם ממוזגים ותנאי הלימוד בהם קשים. "רציתי שהמנכ"ל יראה מה הולך פה ולא רק בבתי הספר החדשים", אומר מוסלח אל-עזזמה, יו"ר ועד ההורים ביישוב. "בסוף, בגלל המחאה שלנו, היא באה לשתי דקות, ראתה את הכיתה הכי טובה בבית הספר והלכה".

CHRISTY20

New member
גזענות

לאחרונה פורסם דו"ח שמראה עליה ברמת הגזענות כלפי ערבים. הגזענות כלפי הערבים יותר חריפה ויותר אקטיבית מגזענות לעולים חדשים ולעובדים זרים. דוגמאות ממצאי הדו"ח: 60%- עידוד הגירת ערבי ישראל 60% -ערבי ישראל מהווים סכנה לביטחון המדינה וכו'. נמצאו מספר אתרים שעודדו אי העסקת ערבים ובעקבות זאת הוגשו תביעות נגד אתר זה ואתרים דומים לו ע"י עורכי דין ערבים ויהודים. כמו כן נאמר כי מצב הגזענות כלפי הערבים דומה למצבם של היהודים לפני מלחמת העולם השניה. כל מה שכתבתי נאמר בכתבה שהיתה בחדשות ערוץ 11. ואלה רק כמה נקודות מן הדו"ח. לדעתי דו"ח זה הוא נקודת מחשבה לכל נמצאי פורום זה. ולכן מצאתי לנכון לכתוב על זה מה דעתכם תשרשרו הודעות... ( והיום אני רצינית לשם שינוי) ביי ביי

uoli13

New member
בהחלט בתקופה האחרונה המצב

מאוד הדרדר ביחסים בין יהודים לערבים. מה שמטריד יותר ,השתיקה הרועמת של הממשלה ומוסדותיה ובכל מה שנוגיע לעלית הפשזים במדינה .

uoli13

New member
הצעה רשות לאפליה מתקנת לערבים

ועדת המשפטים שבדקה דרכים ליישום דו"ח ועדת אור, תגיש מסקנותיה לממשלה לממשלה היום 'א' בין ההמלצות הנהגתיום סולידריות אזרחי יהודי -ערבי

...

גזענות היא דבר נורמלי בחברה הישראלית, העלייה שאנו עדים לה בתקופה האחרונה קשורה למלחמה שמנהלת המדינה נגד העם הפלשתיני, בלימת התופעה הזאת ניתנת ע"י הגברת שיתוף הפעולה בין הגורמים המתונים בשני הצדדים וגם ע"י שינוי יחסה של מדינת ישראל לגבי תושביה הלא יהודים.

Yildiz Star

New member
די לשמוע תלמידים יהודים (לא כולם)

מדברים על "ערבים" ולהבין שרמת הגזענות גבוהה ביותר בציבור בישראל הודות לאמצעי התקשורת "הנאורים" ולשטיפות המוח שילדים עוברים בבית בהתבטאויות של הורים, חברים אחרים, בדיחות שמריצים על ערבים וכמובן איך אפשר לשכוח ספרי לימוד וספרות יפה. אני חושב שכבן לחברת הרוב היהודית אנחנו לא הפנמנו את המסר שאותו אנחנו מדקלמים כל "יום שואה":,שהגזענות לא נעצרה רק בגרמניה או באטליה, היא תופעה כלל עולמית, חוצה גבולות דתות ולאומים, כל אחד מאיתנו יכול להיות גזען בפוטנציה וחשוב להיות מודעים לכך, אין מרשם לאיך נאבקים בגזענות הן ברמה החשיבתית והן ברמה הפרקטית.

יכול להיות שזה

קשור בהשתתפות וסיוע של ערבים לפיגועים? ההצדקה שלהם וחוסר גינוי שלהם? חוסר יכולת לביקורת עצמית<תמיד היהודים אשמים> מוזמנת לבדוק את רמת הקריקטורות בעיתונות הערבית. הצחקת אותי.

CHRISTY20

New member
תצחק לבריאות

אני לא יודעת איך אדם מסוגל לצחוק לאור עובדות שכאלה. אני לא באתי והאשמתי אותך הרי זה ברור שזה תוצאה של המצב הקיים במדינה שלנו אבל אל לנו לשכוח במיוחד ליהודים מה קרה להם בזמן השואה כנראה שבאמת לא הפנמת את משמעות יום השואה ... אנחנו אזרחים המדינה בדיוק כמוך והמדינה והרשויות באמת לא עושים כלום בנידון כמובן הכוונה לא למנוע כי אי אפשר למנוע את זה אבל לעשות משהו... אני מקווה שזה לפחות יפתח לכמה אנשים את העיניים אחרת באמת יהיה לא טוב. PEACE ALL

מי שגר בבית זכוכית...

דו"ח מטעם מי?...נא ספרי. אני הפנמתי בהחלט....מה קורה בדיוק בקריקטורות בעיתונות הערבית בדקת? העתקה ישירה של מוטיבים מתעמולה נאצית. והחמור מכל,הצדקה של פיגועים ע"י ח"כים ערבים כמו א-סאנע. לא יזיק קצת בדק בית.

Yildiz Star

New member
אין ספק שגזענות מכל סוג שהיא

נוראה ולא חשוב במקרה זה צבע העור, הדת או הלאום אבל אני פונה דווקא אליך חתול אחד (על משקל ישראל אחת) האם אתה מוכן לגנות גזענות בצד היהודי-ישראלי, האם אתה מוכן להודות שקיימת תופעת גזענות בחברה היהודית בישראל, שנאת האחר ולא רק בגלל פיגועים אלא פעמים רבות מתוך תחושה של עליונות, עליונות תרבותית צבאית ופוליטית ? המטרה כאן לעשות "בדק בית" זה שיש גזענות במדינות המזרח התיכון אנחנו יודעים כל יום דרך אמצעי התקשורת, אבל זה שקיימים גילויי שנאה כלפי מוסלמים וערבים בארץ ובעולם זה עניין שלא מרבים לדון בו....

אני אגלה לך סוד

גזענות קיימת בכל חברה. היהודית והערבית(כן כן) האנגלית והצרפתית. כן ,אני מוכן לגנות אבל עצומות וגינויים לא יעשו כלום. יכול להיות שגילויי השנאה למוסלמים בעולם קשורה באיזשהו אופן לפיגועי טירור כלל עולמיים באלי,תאומים ועוד...? אתה מכיר פיגועי טירור כלל עולמיים בדתות אחרות? הבעיה העיקרית שלי נגד דו"חות כאלו היא הצביעות. כמו שהחכ"ים הערבים פה מתלוננים על הדמוקרטיה בארץ וסלחנים להפליא למשטרים טוטליטרים ערבים. ביקורת כלפי אחרים צריכה להיות מלווה בביקורת עצמית. אותה אין לחברה הערבית.שתתחיל בזה.

אל תשלוף מהמותן

לפחות כשאתה מתחיל לקשקש תעשה זאת בחוכמה תצרף משהו ממה שאתה אומר כמו למשל טלב אסאנע או דהאמשה איך שיבחו פיגועים קל מאד להגיד ולהאשים ולזרוק על אחרים ותתחיל להפנים שישראל היא מדינה כובשת גם שטחים וגם עם ותמיד כל מדינה שכובשת היא אשמה בכל הדרדרות מצב זה מבחינת הערבים של השטחים אבל מבחינת ערביי ישראל המצב שונה לגמרי ואתה יודע זאת אבל יש לכם הימניים בעיה שהיא נוטה לדימוגרפיה יותר ממה שלבעיה חוקית ערביי ישראל חיים במדינה הזאת מאז קומה וכל הזמן חיים בפיגור" של חצי מהאחרונים בשכבות העם אם לא יותר" אם זה כלכלי או חינוכי או חברתי והיחס כאן למדינה נאורה כמו ישראל ולא בהשוואה למדינות ערב "כמו שאתם שמחים להדגים תמיד" אין ערבי בארץ שמצדיק פיגוע נגד אזרחים בארץ בכלל ואפילו אם יש עשב ששוטה הוא לא יעיז לתמוך כי זאת עבירה על החוק ואל תעשה מעצמך דביל כל מה שקורה בשטחים זה כבר לא מחבלים ותתחילו להבין שהמילה מחבל ישראל המציאה אותה גם בדרום לבנון מחבלים וגם בסיני היו מחבלים לטעמה של ישראל כל מי שמנסה להשתחרר הוא מחבל תגיד הלחי והאצ"ל לא היו מחבלים? וההגנה והארגון ? כל אלו אירגונים שגם הם פיצצו והרגו והכל עשו ולא נקראו מחבלים למרות שלא הייתה אז ישראל והם נלחמו להקים אותה וכל אירגון בדרכו היום תושבי השטחים הכבושים מנסים להקים לעצמם ישות עם כל הכרוך בכך ועם כל ההתנגדות של ישראל קום תקום כמו היציאה מסיני והיציאה מלבנון השאלה מה המחיר ותזכורת קטנה מה אמרו החכמים של הימין שוהלחט לצאת מדרום לבנון? כולם ניבאו שחורות שכל יום הקטיושות יפלו על חיפה ועל טבריה ועל כל הצפון וכל יום כמה הרוגים ונצטרך לכבוש אותה בשנית לא דובין ולא יער להיפך היום הגבול הכי שקט שיש מה שנשאר זה מזארע שבעה שאם ישראל תעשה בחוכמה היא כבר תפתור את כל הסכסוך משורשיו עם חזב אללה אבל זאת העקשנות הישראלית ואלו השחורות של הימין הישראלי תמשיך לדמיין ולתהות כל עוד אתה מחזיק בדיעות קדומות ואתה לא יכול להבדיל בין דיעה של ערבים ממדינות ערב לבין דיעה של ערבי ישראלי אז יש לך בעיה רצינית

אני השולף המהיר במערב

בין שאר יתרונותי. קודם כל אל תסיק מסקנות לגבי בחירתי הפוליטית. לא כל מי שמביע דעה שמנוגדת לדעתך הוא ימני. אני בכלל הייתי בעד ולחלוטין היציאה מלבנון והיציאה מסיני. עשב שוטה?....הרבה עשבים שוטים ראינו.גינה לי חביבה צמחה ופרחה המדיניות העיקרית של מדינת ישראל היתה ועודנה של מלחמה נגד חילים(לחימה) ולא אזרחים(טירור). ואני מכיר את כל הפוליטקלי קורקט. "אני מבין את הסיבות שהובילו אותם לעשות פיגועים" "זה נבע ממצוקה" "צריך להבין אותם" הערבים לא מסכנים כל כך.ויש הרבה ישובי מצוקה יהודים. דמוגרפיה-ילודה גדולה זו בהחלט בעיה.אני חושב שצריך לעודד תכנון משפחה בחברה הערבית ובחרדית. אי אפשר לשאת בעול הכלכלי הזה.אנשים צריכים לקחת אחריות לגורלם. אני חוזר ואומר אשמח לשם שינוי לראות ביקורת עצמית נוקבת בחברה הערבית ובפורום בכלל. לא ראיתי חוץ ממתי מעט( כמו פואד עג'מי). יום נעים.

למעלה