גיזענות

Anna125

New member
גיזענות

אני עובדת באחת בתי חולים.בצוות יש גם גברים וגם נשים מכל מיני עדות,כמובן יש גם יוצאי ברית המועצות לשעבר,גם אני ביינהם.לאחרונה אנחנו(דוברי רוסית)התחלנו להרגיש גזענות כלפינו.אם עבד דובר רוסית,אפשר גם לא לאפשר הפסקת צוהוריים.אם יש לנו סיכה פרטית ברוסית,מנהלת מייד קופצת עם צרכות"לא לדבר רוסית!",לאומת זות לא ערבית,לא אנגלית,לא אמהרית לא מפריעים לאף אחד.שאלה שלי:מה היתם עושים במצב הזה,ואיך אפשר להשפיע?

restart2

New member
נימוס והתייחסות

היי אנה 125 יקירתי , במקומות עבודה שבהם עובדים יוצאי ברה"מ לשעבר וכאלה שלא לצערי לא מקפידים על כללי נימוס אלמנטריים. כשנמצאים בחברה לא משוחחית בשפה שבה אין כולם מבינים אותה. אם מבקשים שיח אינטימי הרי מקפידים לנהל אותה לא בזמן העבודה. והמדובר בכול שפה . חשבי אם היו עובדים איתך אנשים המגיעים מגרמניה ומשוחחים ביניהם בגרמנית, מה המחשבה הראשונית שהייתה עולה בך? איך היית חשה לעבוד עם אנשים שאינם משתפים אותך בשיחות שלהם? תודה על העלאת הנושא. בעבודה את חלק מצוות והתייחסות אמפתית היא לראות את האחר. בהצלחה אירית שעל

Anna125

New member
גיזענות

זה מה שציינתי בתגובה,ששום שפע זרה לא מפריע לאף אחד,רק מרוסית כואבות אוזניים?

restart2

New member
פרשנות

היי אנה קראי את המשפט שכתבת- "אם יש לנו סיכה פרטית ברוסית,מנהלת מייד קופצת עם צרכות"לא לדבר רוסית!", אני קוראת לך פרשנות שלך.. יתכן ומפריע למנהלת כי אתם משוחחים בשפה זרה שאינה מובנת לכולם ומבקשת כי לא תעשו זאת בהיותכם בעבודה. הפרשנות שלך יכולה להיות משהו אחר? מזמינה אותך לקרוא שוב את התגובה שלי. אירית

RATTOL

New member
המלצותייך הן מאד לא ראליות גברת שעל

כבר זמן רב לא הייתי כאן. אני מטפלת בעצמי באופן רציני ,וכעת ,כאשר אני רואה ,אתכם-ה"מומחים" כל מיני גברים ונשים שנכנסים לאתר כדי למשוך אלייהם לקוחות אני מתעצבנת. איך קרה שכל כך הרבה מומחים יש עבורנו-הלוקים בהפרעת הADHD ? בקשר לפיטורים. אני כבר ......".גימלאית" (בקושי מתפרנסת) ואני חייבת לאמר לכם שפוטרתי המון פעמים ממקומות עבודה ולא פחות התפטרתי מיוזמתי. החשוב ביותר שלא ידעתי כלל וכלל שאני חיה עם ההפרעה הארורה הזו ושהיא מנהלת לי את המוח ! כל מצב של עזיבת מקום עבודה קבלתי קשה וזה היה מעצבן . הרי חייבים להתפרנס! אז סיגלתי לעצמי תגובה הולמת למצב. החלטתי : "כל עכבה לטובה....." כלומר. יש לי כעת הזדמנות לשפר את מעמדי. עבודה מעניינת יותר. שכר גבוהה יותר .תנאים טובים יותר. בדר"כ זה עבד. החשוב ביותר במצב זה להיות בעל מקצוע אמין ויחרוץ וללמוד את המקצוע הייטב. כדי שתוכלי להציע את עצמך לבוס חדש עם בטחון עצמי. כן. תבקשי מכתב המלצה. אפילו תנסחי אותו את-שיהיה אמיתי ! ותבקשי שהבוס יחתום עלי !!! אסור להתבייש. פיצויים תקבלי לפי החוק. זה תבררי באתר של משרד העבודה. כל אחד זכאי לדבר אחר|

שלום לך../images/Emo140.gif

הפסקת צהריים זה חובה על פי חוק למי שעובד משרה מלאה. תשתדלו לדבר רוסית כשאתם בהפסקה, ועברית בעבודה. ככה תוכלו להשתפר עם השפה העברית.

למעלה