ג'יידי לא במצב כל כך טוב

• פותח הנושא WTR
  • פורסם בתאריך

WTR

New member
ג'יידי לא במצב כל כך טוב

זה התחיל בראש השנה שהיא פתאום התנפחה בבטן למימדי ענק והרגישה מאוד לא בנוח, כנראה הציק לה, סביר להניח שכאב לה
נסענו מהר לוטרינר ובדרך לשם הנפיחות בבטן ירדה כמעט לגמרי וכשהגענו אליו כבר חזרה לעצמה לחלוטין....
אמרנו שאולי קלקול קיבה, כאב בטן, גזים, או משהו בסגנון

אתמול בבוקר באתי לבדוק מה איתה, אני קולטת שהיא אפאטית, נפוחה מאוד, בטן קשה, מייררת בועות רוק, מנסה להקיא, לא מגיבה ולא זזה בכלל - המצב הרבה יותר גרוע מהאפיזודה הראשונה
נסענו שוב מהר לוטרינר, מרחק של שעה נסיעה הפך לשעה ו-20 בגלל פקקים של 9 בבוקר יום ראשון, וכל דקה קריטית
אחסוך ממכם את תיאורי הכישורים שלי כנהגת שודים...
בקיצור, מגיעים לוטרינר, צילום רנטגן מראה גזים בחלל הבטן ובמעיים
הוטרינר מכניס צינור, מנסה לשאוב וכלום לא יוצא, ג'ייד מכחילה, מוציאים את הצינור מהר
מחליטים אחרי כמה דקות להרדים אותה (דבר לא פשוט בפני עצמו, בגיל שלה), מנסים שוב, יוצא קצת נוזל עם אוכל מעוכל
החשד: היפוך קיבה
ליתר ביטחון הופננו לבית החולים הוטרינרים שיבדקו באולטרסאונד שזה לא איזה גידול שחוסם שם משהו בפנים ומקשה עליה לנשום
הצילומים מראים משהו מוזר בלב, לא הגודל אלא המיקום שלא קצת משונה
אולי גם בצקת בריאות, אולי משהו שקשור למערכת העיכול
בדיקות דם מראים דימום פנימי כלשהו, אולי בגלל שימוש ממושך בסטרואידים, אולי לא
ממתינים בקבלה, היינו שם עד 18:30, מותשות נפשית...
בסוף הנפיחות ירדה לבד, לא ברור מה זה עדיין, הפציצו אותנו בתרופות הביתה ולהחזיק אצבעות שמשהו אולי יעבוד...
בינתיים ג'ייד בסדר, חזרה לעצמה (עד ההתנפחות הבאה? נקווה שלא אבל אי אפשר לדעת)
ואני מאד מודאגת...
צריכות לעקוב אחריה באופן צמוד אבל לפחות 8 שעות היא לבד בבית...

WTR

New member
כמעט 7.5

כי עברנו דירה לאזור נתניה ואין פה אף אחד באזור.. חוצמזה שעמיר (הוטרינר שלה) מכיר אותה מאז שהיא אצלי בגיל חצי שנה אז אני מעדיפה להגיע אליו

nikita5s1

New member
עמיר הוא גם הוטרינר של החיות שלי

למרות שבמקרים קשים של חיות אקזוטיות אני מעדיפה להתייעץ עם עדי גנץ.
&nbsp
האמת ששמעתי על חמוסים שחיו גם 9-10 שנים אז אפשר להיות אופטימיים.
&nbsp
פנדה שלי בת חמש והיא לא מעוקרת בגלל רגישות לחומרי הרדמה שהרגה את אחת הגורות שלה בעיקור. היא עדיין ממשיכה להתייחם פעמיים בשנה אבל בשנה האחרונה לא תמיד נכנסת להריון וגם ממליטה רק 2 גורים בערך. בשיאה הייתה ממליטה 6-11. בקיצור נראה לי שהיא מתקרבת לגיל הבלות. האמת היא שאני כבר ממש מחכה שלא יהיו יותר הריונות כי זה מאוד קשה ומצריך המון השגחה ואנרגיות גם מצידי.
בקיץ הבא אם תמשיך להתייחם אני אתייעץ בנוגע לזריקות שמפסיקות את הייחום, למרות שהבנתי שזה לא תמיד עובד

micl33

New member
החלמה מהירה...

יו זה ממש לא נעים לדעתמ ולהבין שהחיים של החמוס שלך הולכים ואוזלים....אני מכירה את ג'ייד מהמפגשים שעשינו אמנם מזמן אבל זוכרת אותה ממש.שלי בת 5 ואני יודעת שזה יכול לקרות כל רגע...
אז מאחלת באמת הרבה הרבה בריאות ושלא תסבול. בהצלחה.

WTR

New member
בשבוע האחרון הייתה די בסדר

היה לה מצברוח טוב, טיילה בבית
לפני יומיים היה לה קטע מוזר שעשתה על עצמה פיפי וקקי והכל נדבק לפרווה.. לא מתאים לה
וגם כששכבה עליי פלטה רוק פתאום, מעבר לזה הייתה בסדר
&nbsp
היום בבוקר שוב התנפחה ונסעתי מהר לבית דגן ועד עכשיו היא שם.. הייתה אמורה להתאשפז ללילה אבל דניאלה התקשרה לעדכן שהיא משתפרת ואפשר לקחת אותה הביתה
מעמיסים עליה מלא תרופות.. סטרואידים, אנטי', תרופות שונות למערכת העיכול.. בתקווה שמשהו יעזור
דניאלה דיברה על ניתוח חוקר (שזה לפתוח את הבטן ולבדוק את כל מערכת העיכול, כליות וכו') ואולי נמצא משהו.. אולי גם לא.. אבל זה ניתוח של שעה+ ואני ממש מפחדת שלא תשרוד אותו

micl33

New member
עדיף שלא.זה באמת יעזור למחקרים אבל לגייד זה רק יכאב ויאמלל

אותה יותר. אפשר לוותר. מה שנשאר לה לחיות שתחיה כך.... עצוב מאוד...

למעלה